X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Jordánsko

Jordánsko

1. DEN

V podvečerních hodinách odlet z Prahy do Egypta, v nočních hodinách přílet do města Taba, transfer do hotelu do oblasti Nuweiba na pobřeží Jižního Sinaje.

2. a 3. DEN

Pobyt v letovisku Taba s dlouhými písčitými plážemi. Na své si zde přijdou nejenom milovníci relaxační dovolené, ale i potápěči – pobřeží je lemováno pestrobarevnými korály, individuální volno, možnost fakultativních výletů.

4. DEN

V časných ranních hodinách nalodění na trajekt, plavba po Rudém moři do Jordánského města Aqaba. Ubytování, první část prohlídky města s průvodcem, individuální volno v Aqabě, nejjižnějším letovisku Jordánska s plážemi a fantastickým podmořským světem.

5. DEN

Časně ráno se vydáme na půldenní výlet do největší a nejpůsobivější jordánské pouště Wadi Rum, na programu je fakult. projížďka jeepem safari v poušti (cca 4 hodiny), návrat do města Aqaba, kde budete mít možnost koupání na Aqaba South Beach či procházku městem a návštěvu jordánských tržišť. Aqaba nabízí i jinou variantu, a to vyhlášené Akvárium, kde žijí nejvýznamnější druhy flóry a fauny. Odjezd na ubytování do Petry. Ubytování, Večerní individuální prohlídka města.

6. DEN

Po snídani odjedeme k celodenní prohlídce Skalního města Petra, „růžového skalního města“ starého 2600 let. Navštívíme nejznámější památky města - Pokladnice, Faraonův hrad, Vítězný oblouk, amfiteátr a klášter. Poté odjezd k nejnižšímu místu světa Mrtvému moři - unikátní slané jezero, které se nachází na hranicích Jordánska a Izraele. Na programu je volný čas s možností koupání. Odjezd na ubytování do Ammánu.

7. DEN

Po snídani prohlídka hlavního města Ammán a jeho kulturních památek - Staré město, románské divadlo, poté odjedeme k návštěvě římského města Jerash - oválné náměstí Agor, velmi zachovalé cesty lemované sloupovím, amfiteátr, chrám boha Dia, chrám bohyně Artemis s nádvořím a majestátní bránou. Po prohlídce následuje krátký přejezd přes piniový les a olivovníkové plantáže do městečka jménem Ajlun, kde se nachází jeden z nejvýznamnějších pouštních hradů, který byl postavený křižáky v roce 1184. Návrat zpět do Ammánu, nocleh v hotelu.

8. DEN

V ranních hodinách navštívíme místo křtu u řeky Jordán, kde byl údajně pokřtěn Ježíš Kristus. Pokračujeme dále na posvátnou horu Nero, odkud Mojžíš spatřil zaslíbenou zemi a kde se pravděpodobně nachází Mojžíšův hrob. Otevře se nám překrásný výhled na údolí Jordánu a Mrtvé moře. Příjezd do Madaby – města Nabatejců, místo proslulé svými mozaikami a poté se přesuneme do oblasti Wadi Mujib a navštívíme křižácký hrad Kerak postavený ve 12. století. Pokračujeme do jordánského města Aqaba, kde budete mít čas na procházku. Ubytování.

9. DEN

Dokončení - druhá část prohlídky Aqaby s průvodcem, osobní volno, rozloučení s krásami Jordánska a v odpoledních hodinách transfer na loď a doplujeme zpět do Egypta. Ubytování v letovisku Taba.

10. a 11. DEN

Taba, individuální volno, koupání u Rudého moře. Možnost fakultativního výletu do Káhiry: návštěva Egyptského muzea, pyramid v Gíze a Sfingy, prohlídka továrny na výrobu papyru a parfému.

12. DEN

Taba, individuální volno, koupání u Rudého moře, transfer na letiště a kolem půlnoci odlet zpět do ČR.

13. DEN

V časných ranních hodinách přílet do Prahy.
Jordánsko

Termíny a ceny

Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

Podrobné informace

Příplatky

• letištní a bezpečnostní taxy 3.400 Kč
• vízum po příletu cca 15 USD
• odletová taxa cca 15 USD
• transfer z Brna do Prahy na letiště a zpět 350 Kč

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy