X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Jarní prázdniny v Keni - 2 noci safari a 5 nocí u moře

Keňa

Jarní prázdniny v Keni - 2 noci safari a 5 nocí u moře

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Vízum do Keni Na osobu / Na zájezd 1500
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Vídně do Mombasy.

2. den

Ráno v 06:25 přílet do Addis Abeby, přestup a v odlet do Mombasy v 10:10. V Mombase přistanete ve 12:30 a absolvujete celní a pasové odbavení. Před letištní halou vás bude čekat řidič, který vás odveze do hotelu Diani Sea Resort. Cesta z letiště trvá cca 1 hodinu. Po příjezdu se ubytujete a začíná váš pobyt na krásné pláži Diani Beach.

3. den:

Volný den s pobytem u moře. Pláž Diani Beach je krásná písčitá pláž, dlouhá téměř 7 km a omývaná Indickým oceánem. Výhodou pláže Diani Beach je, že příliv a odliv zde nemají tak fatální dopad na možnost koupat se v moři. Na Diani Beach máte každý den minimálně 4 hodiny možnost plavat v moři. Plná penze v hotelu.

4. den:

Volný den s pobytem u moře. Plná penze v hotelu.

5. den:

Pro cestu na safari jsme zvolili cestu vlakem. Jedná se o Madaraka Express, vlak jezdící na své vlastní koleji, vybudované jen pro jeho provoz. Kompletní dodávka byla na klíč dodána čínskou společností, která provozuje rychlovlaky v Číně. Je to další tvář Afriky. Brzký budíček a snídaně. Řidič vás odveze na nádraží a v 08:00 vyjete luxusním vlakem Makadara směr vaše safari. V 11:15 vystoupíte ve stanici Mtito, kde vás bude čekat safari auto a za pár minut vjedete do Tsavo West. Cestou do kempu vás čeká první safari v parku Tsavo West - hornatý národní park je vyhlášený stády oryxů a antilop losích.
Ubytujete se v perfektních safari stanech a poobědváte s výhledem na napajedlo. Odpoledne vyrazíte na odpolední safari.
Ubytování v Severin Safari Camp ****.

6. den:

Za svítání budíček. Ranní káva, čaj a odjezd na ranní safari. V téhle době jsou ještě činní predátoři a je tedy velká šance potkat některou velkou kočku. Tsavo West má velmi dobrý terén pro leopardy a setkání s leopardem patří k vrcholům safari. Ne vždy se je podaří potkat, ale když k tomu dojde, je to veliký zážitek. Divoká příroda v noci nespí a tak i místa, kudy jste se vraceli v podvečer zpět do kempu, mohou ráno vypadat úplně jinak. Ze safari se vrátíte kolem 9 hodiny a bude pro vás připravena snídaně. Po snídani máte volno. V Severin Safari Campu máte krásné lázně s bazénem, masáží, posilovnou a odpočinkovou zónou. Váš stan má terasu s posezením a v restauraci a recepci je spoustu pohodlných koutků, kde se dá sedět, popíjet, číst si a odpočívat. Kolem 16 hodiny vyjedete na další odpolední safari – do jiné části parku – abyste zažili rozmanitost místní krajiny. Každý typ krajiny obývá jiná komunita zvířat a ptáků. A vy nikam nespěcháte, můžete si setkání s divokou přírodou opravdu vychutnat. Před setměním návrat zpět do kempu na večeři.

7. den:

Brzy ráno snídaně a transfer na nádraží v Mtito. Vlak vám odjíždí v 10:10 a do Mombasy přijedete ve 14:00. Na nádraží vás bude čekat řidič, který vás odveze zpět do hotelu Diani Sea Resort a stihnete ještě procházku po pláži, či moře.

8. den:

Poslední den pobytu u moře.

9. den:

Dopoledne pobyt u moře. Odpoledne transfer na letiště a v 17:30 odlet do Addis Abeby – přílet v 19:15 hod.

10. den:

V 01:25 odletíte z Addis Abeby do Vídně a ráno v 05:55 přiletíte do Vídně.

Podrobné informace

Ubytování

Pro cestu tam je pro vstup do Keni vyžadován negativní PCR test ne starší než 96 hodin před příletem do Keni.
Při návratu zpět do ČR je nutné vyplnit příjezdový formulář a po příjezdu do ČR absolvovat PCR test nebo karanténu.
Tranzit na letiště do Vídně a z Vídně je bez požadavků na test či karanténu a musí být vykonán bez zastávek.

Diani Sea Resort ****
Hotel je postavený v nádherném palmovém háji přímo v srdci nejhezčí keňské pláže Diani Beach. Hotel patří německé rodině, která velmi dbá na to, aby personál byl nejen příjemný, ale i profesionální. Hotel využívá spolupráci s místní komunitou, především v dodávkách čerstvé zeleniny a ovoce. Velmi dobrá kuchyně (mix africké, indické a evropské kuchyně) je také jednou z předností Diani Sea Resort.

Severin Safari Camp ****
Severin Safari Camp je bezesporu jeden z nejlepších kempů v parku Tsavo West. Již třetí generace rodiny Severinů dbá na to, aby na každém kroku byla cítit filozofie zakladatele - naprostý soulad s přírodou a respekt k divočině. Kemp je bez bariér a má svá dvě napajedla, ke kterým pravidelně přichází zvířata, včetně slonů, buvolů a mnoha druhů antilop.
Příjemný a dobře vyškolený personál, skvělé jídlo, nádherné spa s bazénem a masážemi, moderně vybavené fittness a především nádherná zahrada, která plynule přechází v divokou přírodu. Ubytování v komfortních stanech s vlastním sociálním zařízením.

Stravování

Stravování v kempu je zajištěno s plnou penzí, zdarma pitná voda v kempu i během výletů. V hotelu na pobřeží je strava formou All Incluisve.

Cena zahrnuje

• Letenku na trase Vídeň - Mombasa - Vídeň
• Transfery dle programu
• Jízdenku na vlak na trase Mombasa - Mtito - Mombasa
• Safari v národním parku Tsavo West
• 5x ubytování v hotelu Diani Sea Resort s All Incluisve
• 2x ubytování v Severin Safari Lodge s plnou penzí
• V Keni asistenci anglicky mluvícího zástupce CK
• V termínech od 6.2., 13.2., 20.2. a 27.2. na safari služby česky mluvícího průvodce

Cena nezahrnuje

• Spropitné v kempech pro personál – 5 USD na osobu a noc
• Spropitné řidiči na safari – 5 USD na osobu a výjezd
• Nápoje
• Pojištění
• Test na Covid-19

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy