X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Kostarika - mezi mořem, pralesy a sopkami

Kostarika

SAN JOSE - Národní park TORTUGUERO - pláže KARIBIKU - LA FORTUNA - VULKÁN ARENAL - MONTEVERDE - KÁVOVÁ PLANTÁŽ - SKY TREK - pláže PACIFIKU - PLAYA LANGOSTA - VULKÁN POAS - LA PAZ WATERFALL GARDENS - SAN JOSE


Zájezd mohou absolvovat jen plně očkované osoby
Kostarika - mezi mořem, pralesy a sopkami

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 14000
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Ráno odlet z Prahy do San Jose ( přes Amsterdam nebo Paříž ). Po příletu přesun do hotelu a ubytování. Dle časových možností krátká podvečerní prohlídka centra hlavního města.

2. den

Časně ráno vyrazíme do národního parku Tortuguero na východě země a karibském pobřeží.
Cesta trvá kolem 4 hodin a bude na co koukat. Pojedeme kolem nádherného parku Braulio Carrillo kde se budete moci kochat krásnou tropickou přírodou. Všechny odstíny zelené okolo vás, džungle a šťavnaté stromy a rostliny.
Na konci cesty přesedneme na loď, která nás dopraví do lodže právě na oběd. Po obědě se vydáme lodí a poté procházkou do deštného pralesa. Prohlédneme si karibskou vesnici Tortuguero. Pronikneme do života a chovu mořských želv a fungování národního parku. Před večeří čas na relaxaci u bazénu.
Tortuguero je jedna z nejkrásnějších částí Kostariky. Biologicky se jedná o nesmírně vzácnou a bohatou oblast plnou vodních kanálů, řek, lagun a pláží s množstvím fauny. Najdeme zde deštný prales protkaný říčkami i sladkovodní jezera plná ryb. Pohyb po parku na malých loďkách dodá výletu nádech dobrodružství.
Ubytování ve 3* lodži na 2 noci s plnou penzí.

3. den:

Po snídani celodenní program s poznáváním národního parku Tortuguero. Během dne prozkoumáme schované ostrůvky, panenské karibské pláže, křivolaké kanály a to vše po příkrovem hustého deštného pralesa kolem i nad námi. Zkušený průvodce nás povozí po hlavních i menších kanálech parku. V oblasti se nachází více než 300 druhů ptáků, 3 druhy mořských želv, 60 druhů savců a mezi nimi také žije 13 ohrožených druhů, např. jaguár, tapír, ocelot, puma, nebo kapustňák. Uvidíme je? Při troše štěstí jistě budeme mít několik příležitostí pro jejich pozorování. A třeba najdeme na pláži i mořské želvy. Den bude naplněný vůněmi, zvuky, světly i stíny deštného pralesa. A nebude opět chybět ani oběd a večeře v lodži.

4. den:

Po snídani opět vyrazíme lodí z hotelu do přístavu, odkud začneme naši cestu za poznáním vnitrozemí. Projedeme velkou část Kostariky z východu na západ a budeme pozorovat stále se měnící krajinu od pasteveckých oblastí přes zemědělské oblasti zaměřené na pěstování ananasů, banánů a dalších tropických plodin. Odpoledne příjezd do vesnice La Fortuna de San Carlo, kde vás uvítá majestátní vulkán Arenal - krásný symetrický vulkán ve tvaru pravidelného kužele stoupajícího do výšky 1.657. Jeho povrch tvoří kameny a především láva.
Zde se ubytujeme ve 3* hotelu na 2 noci se snídaněmi.

5. den:

Po snídani podnikneme výlet k vulkánu Arenal, kde absolvujeme procházku po visutých mostech, z nichž budeme moci pozorovat zdejší bujnou vegetaci i faunu. Volno na oběd a odpoledne návštěva vodopádu La Fortuna, který je jedním ze dvou vodopádů na řece Río Fortuna protékající biologickou rezervací tropického deštného pralesa. Tenký proud vrhající se z příkré skály do kaňonu uprostřed džungle vytváří krásnou scenérii. Vodopád je 70 m vysoký a dopadá do akvamarínové tůňky obklopené skalní stěnou s mechovým porostem. V průzračné vodě se návštěvníci mohou koupat a pozorovat ryby. K večeru odpočinek u místních termálních pramenů.
Arenal je nejznámější kostarický vulkán. Ještě do roku 2010 to byla také nejaktivnější sopka široko daleko, která od roku 1968 chrlila lávu a dým. V roce 2010 přešla do fáze spánku a od té doby se již nad jejím kráterem neobjevuje zlověstný kouř. Předchozí éra spánku trvala bezmála 400 let a ukončila ji mohutná exploze, která pohltila vše na rozloze 15 km2. Kdy se znovu probudí?

6. den:

Dnes se přesuneme od úpatí sopky Arenal do Monteverde (cca 4 hod). Součástí cesty bude i plavba po jezeře Arenal s krásnými výhledy na vulkán i kopcovitou krajinu kolem jezera. Poté přejedeme kolem pohoří Tilarán a závěrečnou částí divokým terénem se dostaneme do Monteverde. Po příjezdu se ubytujeme v hotelu na 2 noci se snídaněmi.
Odpoledne nás čeká výlet na kávovou plantáž se skoro stoletou historií, kde nejen ochutnáme kostarickou kávu, ale prohlédneme si ji a zjistíme vše o pěstování a výrobě kávy.
Monteverde je, podle našeho názoru, jedním z nejkrásnějších míst v Kostarice, se zajímavým mlžným pralesem, rozdílné biodiverzity, pro kterou je toto exotické místo známé. Monteverde se nachází na rozhraní povodí dvou oceánů – Tichého oceánu a Atlantiku. Část vody, která zde naprší teče do jednoho a část do druhého oceánu.

7. den:

Dopoledne výlet do mlžného pralesa na úpatí Vulkánu a návštěva motýlí farmy.

Odpoledne volno s možností fakulativního výletu na Sky Trek (cca 90 USD, platba na místě).
K návštěvě Monteverde patří neodmyslitelně zkušenost zvaná Sky Tram & Sky Trek. Sky Tram je lanovka, která nás vyveze na horu, na nejvyšší bod v Monteverde. Pří jízdě budeme moci zahlédnout Arenal, vulkány Miravalles a Orosi a také zlaté pláně Guanacaste. Cestu dolů budeme absolvovat v systému Sky Trek. Po závěsných lanech (tzv. zip lines) se spouštíme přes jednotlivé zavěšené plošiny a postupně se dostaneme zpět na pevnou zem. Budeme prolétávat korunami stromů, nad hlubokým údolím, s nádherným výhledem do krajiny (pokud bude dobré počasí). Je to divoký zážitek, ale bezpečný a nádherný.

8. den:

Dnes bude naším cílem pobřeží Tichého oceánu. Cesta to bude dlouhá, reálně zabere kolem 4-5 hodin, Oblast u moře - prov. Guanacaste je známá plážemi se zlatavým pískem a mírnými vlnami. Cestou budeme projíždět mnoha příjemnými vesnickými usedlostmi a rybářskými městečky.
Ubytování a pobyt na 3 noci v hotelu s All Inclusive přímo na pláži Playa Langosta.

9. den:

Pobyt v hotelu na pacifickém pobřeží - odpočinek, koupání.

10. den:

Pobyt v hotelu na pacifickém pobřeží - odpočinek, koupání.

11. den:

Dopoledne odjezd od pobřeží do vnitrozemí a ubytování v oblasti San Jose.

12. den:

Ráno výjezd k návštěvě Národního parku Volcán Poas, jehož centrem je starovulkán Poas, ležící přibližně 2.700 metrů nad mořem. Kráter je sám přibližně 1050 stop hluboký a téměř jednu míli napříč dlouhý, což ho činí největší aktivní sopkou na světě. Sopka má za sebou dlouhou historii erupcí, trvající už 11 milionů let. V samotném kráteru se nachází jezero zvané Laguna Caliente. Dno tohoto jezera je pokryto velmi silnou vrstvou tekuré síry a je proto jedno z největších kyselých jezer na světě. Nad jezerem se vznáší neustále kyselé plyny, které mají za následek kyselé deště a mlhy. Vystoupáme na vyhlídkovou terasu na kráteru, která poskytuje turistům pohled z ptačí perspektivy do pekelných útrob sopky s nazelenalou sírovou vodou jezera.
Fakultativně možnost návštěvy parku La Paz Waterfall Gardens s mnoha druhy rostlin a zvířat a procházkou k vodopádům (vstupné cca 50 USD). Odpoledne návrat na ubytování.

13. den:

Dopoledne prohlídka centra hlavního města Kostariky San Jose. Centrální náměstí Plaza de la Cultura s nádhernou budovou národního divadla, možnost návštěvy kostarického Národního muzea nebo Muzea zlata Předkolumbovského období. Odpoledne odjezd na letiště a večer odlet ze San Jose.

14. den:

Odpoledne přílet do Paříže, přestup a odlet do Prahy. Večer přílet do Prahy.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

Leteckou přepravu tam i zpět vč. tax a odbavení zavazadla do 23kg
12x ubytování v kvalitních 3-4* hotelech a lodžích
7x snídani
2x plnou penzi (snídaně, oběd, večeře)
3x All Inclusive (snídaně, oběd, večeře vč. nápojů)
Výlety a vstupy uvedené v programu
Kompletní dopravu dle programu
Plavbu lodí po jezeře Arenal
Vstup do národního parku Tortugero
Služby českého průvodce po celou dobu zájezdu

Cena nezahrnuje

Fakultativní výlety
Spropitné
Stravování neuvedené v programu
Pojištění

Doprava

Doprava je zajištěna pravidelnými linkami evropských leteckých společností (KLM, Air France)

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy