X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Kypr, letecký poznávací zájezd

Kypr

PAFOS • KOURION • CORAL BAY • AKAMAS • NICOSIA • BELLAPAIS • KYRENIA • TRODOS • KLÁŠTER KYKKOS
Kypr, letecký poznávací zájezd

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na noc 490
Oslí výlet Na osobu / Na zájezd 1900
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Brna a Ostravy na Kypr. Přílet do Larnaky, transfer na ubytování na západním pobřeží v Pafosu a okolí (do 250 m od pláže).

2. den

Pobyt v hotelu, odpočinek, koupání.

3. den:

Dopoledne prohlídka města Pafos, hlavního města západní části ostrova. Celé město je díky svým četným historickým památkám zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO. Archeologický park s mozaikami v Dionysově, Theseově a Aionově vile, hrobky králů, katakomby sv. Solomony a další. Odpoledne návštěva největšího archeologického naleziště na Kypru – Kourion. Uvidíme zde pozůstatky chrámů i domů staré přes 2000 let, zrestaurované řecké divadlo z 2. stol. před n. l., dům Achilleův i dům gladiátorů, pojmenované podle mozaik zachovaných na podlaze. Při návratu do Pafosu zastávka u pláže Petra tou Romiou, na které Afrodita, bohyně lásky a krásy, povstala z mořské pěny a změnila osud celého ostrova. K večeru návrat do hotelu.

4. den:

Relaxaci a zábavu nám přinese vyjížďka lodí, při které budeme plout podél pobřeží z Pafosu směrem k jedné z nejkrásnějších zátok Coral Bay a k mořským jeskyním. Poznáme zcela nové perspektivy Kypru při pohledu na ostrov z mořské hladiny. Cesta nás zavede až k poloostrovu Akamas s nedotčenou přírodou a želví zátokou Lara. Během plavby je i několik zastávek ke koupání a šnorchlování. Budeme mít možnost se osvěžit v křišťálově čisté vodě, zaplavat si, potápět se a poté třeba relaxovat na palubě lodi a pozorovat okolní pobřeží.

5. den:

Dnešní den nás zavede do severního Kypru, do části ostrova kterou nebylo možno navštívit více než 33 roků. Tento výlet nám dá příležitost spatřit tato nedotčená místa. Navštívíme bývalé hlavní město Nicosia. Zde si prohlédneme katedrálu sv. Jana Evangelisty a zastavíme se u Arcibiskupského paláce. Poté projedeme původním benátským opevněním a překročíme hranici, za kterou objevíme naprosto odlišný styl života. Vyjedeme do pohoří Pentadaktylos s ruinami kdysi slavného 800 roků starého opatství Bellapais a s krásnými výhledy na pobřeží a město Kyrenia. Navštívíme toto město s malebným přístavem, který zdobí pevnost ze tří období a uděláme si čas i na procházky a občerstvení či návštěvu muzea, které ukrývá i vrak lodi ze 4. století př. n. l. Večer návrat do hotelu.

6. den:

Volný den k odpočinku a koupání. Individuálně možnost návštěvy vodního parku Afrodite nebo Ptačího a zvířecího parku v Pafosu, kde můžete spatřit nejen exotické papoušky, tukany, sovy, dravce či pávy ale i zebry, antilopy, gazely, obří želvy a další zvířata. To vše v krásné přírodě osvěžené vodopády.

7. den:

Dopoledne odjezd do srdce ostrova, pohoří Trodos, porostlého piniovými lesy a i v létě příjemně osvěžujícího. Během projížďky pohořím spatříme malé vesničky s tradičním kyperským životem, vinice vysázené vysoko na kopcích i krásné výhledy na okolní krajinu. Zastavíme se ve vesnici Lania proslavené výrobou tradičního kyperského vína Commandaria. Budeme mít možnost ochutnat toto víno i další místní speciality, jako např. svatojánský sirup. Vystoupáme do hor až ke slavnému klášteru Kykkos, založenému roku 1092, kde budeme obdivovat restaurované fresky, zlaté ikony i barevné mozaiky, za kterými se sem sjíždějí návštěvníci z celého světa. Při návratu do Pafosu krátká zastávka na občerstvení v Trimiklini. K večeru návrat do hotelu.

8. den:

Pobyt v hotelu s koupáním a odpočinkem na pláži, fakultativně velmi oblíbený odpolední a večerní oslí výlet. Navštívíme místní obyvatele a vychutnáme si tradiční styl života. Cestou se nejdříve zastavíme u 2. největší kyperské vodní nádrže a pak již pokračujeme do vesnice Kelokedara, odkud se dostaneme na oslí farmu. Zde nás seznámí s místními produkty, ochutnáme víno, pálenku, ovoce, zeleninu, chléb, sýr. Poté poznáme osobně nejstarší místní dopravní prostředek – jízdu na oslech. Po návratu z vyjížďky již zasedneme k bohaté večeři ve formě barbecue s neomezenou konzumací vína a pálenky Zivanie. Na závěr nás čeká tradiční zábava s řeckými a tureckými tanci.

9. den:

Pobyt v hotelu s koupáním a odpočinkem na pláži.

10. den:

Pobyt v hotelu s koupáním a odpočinkem na pláži.

11. den:

V termínech od 10.6. a 2.9. transfer na letiště a odlet do Brna a Ostravy. V termínech od 20.6. a 12.9. pobyt na Kypru.

12. den:

V termínech od 20.6. a 12.9. transfer na letiště a odlet do Brna a Ostravy.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou přepravu tam i zpět
• letištní taxy
• transfery a výlety autobusem na Kypru
• 10-11× ubytování ve 3* hotelech s polopenzí
• služby českého průvodce na Kypru

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 490 Kč/noc
• fakultativní Oslí výlet 1.900 Kč

SLEVY:
• 3. osoba na přistýlce 3.000 Kč
• dítě do 12 let na přistýlce 8.000 Kč

Ohlasy zákazníků

Mail doručen: 25.9.2012
Dobrý den,chtěli bychom touto cestou poděkovat paní Eleni,která nás provázela po Kypru v období od 3.9.-13.9.Koupili jsme si od Vaší CK pobytově-poznávací zájezd s ubytováním v hotelu Kissos.Vše bylo OK.Paní Eleni je opravdu "paní průvodkyně"-byla perfektní po všech stránkách.Chtěli bychom,abyste tuto naši pochvalu tlumočili přímo ve firmě,která ji zaměstnává.Tento zájezd jsme si vybrali,protože má odlet z Ostravy-jsme již starší manželé ,cestování do Prahy,odkud je většina zájezdů pořádána je pro nás složitější.Těšíme se ,že příští rok opět pojedeme s Vaší CK na dovolenou.Zdraví manželé Stašovi!!!!!!!!!!!!!!B-);-)

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy