X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Kyrgyzstán - rajská příroda jezer a hor

Kyrgyzstán

BIŠKEK • nár.park ALA ARCHA • BALASAGUN • JEZERO ISSYK-KUL • CHOLPON-ATA • KARAKOL • KOČKOR • údolí DJETY-OGU • TAMGA • JEZERO SON-KUL • údolí CHON-KEMIN
Kyrgyzstán - rajská příroda jezer a hor
10 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 5700
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy přes Istanbul do Kyrgyzstánu.

2. den

Ráno přílet do hlavního města Biškek, transfer do hotelu, dřívější ubytování, pozdní snídaně. Odpoledne prohlídka města: Bílý dům, celý vystavěný z bílého mramoru, sídlo kyrgyzské vlády, parlamentu i prezidentské kanceláře. Dále budeme pokračovat k jezdeckému monumentu Manase Velikého - národního hrdiny kyrgyzského lidu. Možnost návštěvy Etnografického nebo Národního muzea historie či Muzea krásného umění. Program zakončíme na Starém náměstí. Večeře v restauraci a nocleh v hotelu.

3. den:

Po snídani odjezd do severní oblasti Kyrgyzstánu k jezeru Issyk-Kul. Po cestě se zastavíme ve starověkém městě Balasagun, jehož ruiny se nachází na rozloze 36 ha a v jejich centru se zachovala věž Burana, postavená v 10.-11. století n.l., původně vysoká 45 metrů, nyní měří pouze 24,6 m a to díky četným zemětřesením. Kolem věže se rozkládá staré pohřebiště s náhrobními kameny nomádských Turků z 6.-10. století n.l. a také petroglyfy pocházející až z 2. století př.n.l. Oběd v rodinách místních obyvatel. Odpoledne budeme pokračovat v cestě až k jezeru Issyk-Kul, perle Kyrgyzstánu v nadmořské výšce 1608 m. S délkou 177 km, šířkou 60 km a hloubkou 702 m se jedná o jedno z největších horských jezer na světě. Nachází se v Issykkulské kotlině uzavřené mezi horskými hřbety. Samotné jezero a přilehlá oblast pohoří Ťan-šan byly v roce 2001 zapsány na seznam biosférických rezervací UNESCO a unikátní je také tím, že jde o jezero bezodtoké. U města Cholpon-Ata navštívíme unikátní oblast petroglyfů. Obrazy vytvořené na povrchu kamenů dlabáním, vyškrabováním a obrušováním, tzv. petroglyfy jsou datované od roku 500 př.n.l. Večeře a ubytování v hotelu u pláže jezera Issyk-Kul.

4. den:

Po snídani přejezd okolo jezera k pomníku Nikolaje Michajloviče Převalského, geografa a objevitele střední a východní Asie s polsko-ruskými kořeny, který jako vůbec první Evropan popsal divokého koně. Zastávka ve městě Karakol na oběd v místní restauraci a prohlídku katedrály Svaté Trojice postavené jako první pravoslavný kostel v Kyrgyzstánu a Dunganské mešity z roku 1907, která díky své architektuře připomíná spíše buddhistickou pagodu než typickou mešitu. K večeru odjezd do údolí Djety Oguz a večeře a ubytování v jurtách v krásném horském prostředí.

5. den:

Po snídaní se vydáme na procházky jedinečným údolím Djety-Ogu, vystoupáme do vyšších poloh s nádhernými výhledy a dojdeme k místnímu vodopádu. Na místě možnost i projížděk na koních. Po obědě v jurtách začneme sjíždět údolím zpět k jezeru a cestou budeme obdivovat mohutné červené pískovcové skály vypínající se na konci tohoto údolí. Název údolí v překladu "Sedm volů" se vztahuje k hlavní skalní formaci - 7 čistě rudým skalám, které mají připomínat sedm volských zadků a souvisí s pověstmi o jeho vzniku. Mimo ně je zde spousta dalších skalních útvarů, např. Puklé srdce - karmínově červený sráz ve tvaru srdce, naproti němu pak hluboký pískovcový kaňon nazvaný Dračí brloh. Odpoledne přejezd do vesnice Tamga, večeře a ubytování v penzionu.

6. den:

Po snídani odjezd do kaňonu Skazka, v překladu pohádkového kaňonu, kde budeme moci obdivovat skutečně pohádkové útvary vytvořené během staletí větry a vodou v červeném pískovcovém pohoří. Po prohlídce odjezd do vesnice Kočkor. Zde poznáme místní přívětivé obyvatele zabývající se zemědělstvím, tkaním plstěných koberců a výrobou dalších tradičních kyrgyzských předmětů a poobědváme v jedné rodině. Odpoledne budeme pokračovat k jezeru Son-Kul. Scéna, která nás přivítá při příjezdu je okouzlující. Přilehlé vrcholky hor se zrcadlí v ocelově zabarvené hladině jezera a okolní klid a čistý horských vzduch je omamující. Ubytujeme se v jurtách u jezera. Večeře a nocleh v jurtách.

7. den:

Celodenní pobyt v nádherné přírodě u jezera Son-kul. Dopoledne se projdeme a budeme moci vystoupat na nedaleký kopec, odkud uvidíme nádherné panorama jezera i nesčetná stáda koní a skotu prohánějící se volně krajinou. Odpoledne možnost projížďky na koních (za poplatek). Snídaně, oběd, večeře a nocleh v jurtách.

8. den:

Po snídani se vydáme na návrat do vesnice Kočkor, kde budeme mít oběd v místních rodinách. Po obědě budeme pokračovat v cestě do hlavního města Bishkek, kde navštívíme novou mešitu, která ohromí svou velikostí a nádhernou výzdobou. Večer ubytování v hotelu a večeře v restauraci.

9. den:

Po snídani odjezd na výlet do horského národního parku Ala-Archa nacházejícího se asi 45 km severně od Biškeku. Pás pohoří Ťan-Šan zde dosahuje výšek od 1.500 do 4.895 m.n.m. a nabízí hory, vodopády, řeky, ledovce i lesy. Zde absolvujeme procházky nádhernou krajinou (cca 2-3 hodiny). Odpoledne návrat do Biškeku, možnost návštěvy zdejšího trhu nebo procházek centrem města, večeře v restauraci a návrat do hotelu.

10. den:

Po snídani transfer na letiště a odlet zpět do Prahy (s přestupem v Istanbulu).

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• Leteckou přepravu tam i zpět vč. tax
• Dopravu autobusem dle programu
• 4x nocleh ve 3-4* hotelu
• 1x nocleh v penzionu (dvoulůžkové pokoje s vlastním soc. zařízením)
• 3x nocleh v jurtách (ubytování po 4-5 osobách v každé jurtě, soc. zařízení společné mimo jurtu)
• 1x ranní ubytování po příletu ve 3* hotelu
• 1x polopenzi - snídaně a večeře
• 7x plnou penzi - snídaně, obědy a večeře
• Vstupy dle programu
• Služby místního průvodce
• Služby českého průvodce

Příplatky

• jednolůžkový pokoj (mimo jurtu) 5 700 Kč
• projížďka lodí po jezeře Issyk-Kul (min. 10 os.) cca 25 USD
• projížďka na koních cca 35 USD

Doprava

Doprava do Kyrgyzstánu je zajištěna leteckou společností Turkish Airlines

Předpokládaný letový řád (místní časy):
Praha - Istanbul 15:00-18:35 , Istanbul-Biškek 21:00-04:55
Biškek - Istanbul 10:15 - 13:05, Istanbul - Praha 16:40-18:15

Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.
V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg a jedno příruční zavazadlo do 8 kg. Rozměry příručního zavazadla - max. 55x40x20 cm. Rozměry odbaveného zavazadla - součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček nesmí přesáhnout 250 cm.

Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

Ohlasy zákazníků

Mail doručen: 31.7.2019
Vážená Emma Agency!
Vrátila jsem se ze zájezdu v Kyrgyzstánu. Zájezd, zásluhou místní průvodkyně Zary, jejího lidského přístupu, která všechno ochotně vyřídila a zabezpečila, její informace byly na vysoké odborné úrovní, také vždy veselého a ochotného pana řidiče Andreje, samozřejmě především Vámi vypracovaného programu - byl perfektní. Děkuji Vám!
RNDr.Gágyorová Kateřina

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

10

6 hodnocení

10

Hotel

10

Strava

10

Delegát

10

Doprava


10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Simona Burešová - Kyrgyzstán - rajská příroda jezer a hor (16.08.2023 - 25.08.2023)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Vše naprosto vynikající, kdo nezažil, neví, že Kyrgyzstán s Emmou je balzám na nervy.
Dvorská Irena, Dvorský Jiří
Jiří Dvorský - Kyrgyzstán - rajská příroda jezer a hor (16.08.2023 - 25.08.2023)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Jana Sahánková - Kyrgyzstán - rajská příroda jezer a hor (16.08.2023 - 25.08.2023)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Monika Juříková - Kyrgyzstán - rajská příroda jezer a hor (16.08.2023 - 25.08.2023)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Dobrý den, zájezd byl velice krásný- zvláštní poděkování RNDr. Rmilu Pulkovi ( průvodci) a průvodkyni Z Kyrgystánu a samozřejmě řidiči Andrejovi. Děkuji ještě jednou a přeji Vaší CK mnoho dalších úspěchů ve výběru destinací pro naše dovolené. Sladká Alena
Alena Sladká - Kyrgyzstán - rajská příroda jezer a hor (16.08.2023 - 25.08.2023)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd naplnil moje očekávání - těším se na další nabídky pro příští rok
Monika Juříková - Kyrgyzstán - rajská příroda jezer a hor (16.08.2023 - 25.08.2023)