X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Laos a Kambodža s koupáním

Laos

LUANG PRABANG • ŘEKA MEKONG • JESKYNĚ PAK OU • SLONÍ VESNICE • VODOPÁDY KUANG SI • VIENTIANE • PAKSE • OSTROV DON KHONG • SIEM REAP • CHRÁM ANGKOR WAT • PHNOM PENH • SIHANOUKVILLE
Laos a Kambodža s koupáním
10 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 14900
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy/Vídně do Luang Prabang (s jedním nebo dvěma přestupy).

2. den

Přílet do Luang Prabang, transfer do hotelu, ubytování. Večerní procházka v Luang Prabang, které je jedním z nejzachovalejších tradičních měst v jihovýchodní Asii s mnoha kulturními památkami i úžasnou přírodou.

3. den:

Po snídani odjedeme do Sloní vesnice, kde se seznámíme s těmito obřími zvířaty a kdo bude mít odvahu, užije si asi třicetiminutovou projížďku na slonech. Zastavíme ve vesnici Ban Xanghai, kde se vyrábí místní specialita z rýžového vína a odsud již budeme pokračovat lodí po řece Mekong. Naším cílem budou tajemné jeskyně Pak Ou, které jsou přeplněné tisíci Buddhových soch různých tvarů a velikostí jako dary od poutníků. Po prohlídce jeskyní se opět nalodíme a poplujeme po proudu řeky Mekong s okouzlujícím panoramatickým výhledem na klidnou krajinu zpět do Luang Prabang. Zde si prohlédneme nádherný královský chrám Wat Xiengthong, jehož střecha spadá až nízko k zemi, což je znak klasické laoské architektury. Večer procházka po městě a návštěva nočních trhů s nabídkou místních produktů.

4. den:

Ráno si přivstaneme, abychom mohli shlédnout v Laosu stále zachovalý unikátní každodenní ranní rituál obdarování buddhistických mnichů rýží od místních obyvatel. Po snídani navštívíme Královský palác , ve kterém je dnes národní muzeum a chrám ukrývající nejvzácnější laoskou sochu Buddhy Phra Bang. Po prohlídce odjedeme k vodopádům Kuang Si , kde se můžeme osvěžit koupelí v tyrkysovém bazénu pod vodopády nebo projít po lesních cestičkách. Po návratu do Luang Prabangu vystoupáme po 329 schodech na kopec Phousi , kde prozkoumáme posvátnou zlacenou stúpu a především si užijeme nádherný západ slunce s výhledem na město a řeku Mekong. Nocleh v Luang Prabang.

5. den:

Dopoledne transfer na letiště a okolo poledne odlet z Luang Prabang do hlavního města Vientiane. Po příletu navštívíme památník Patuxay, nazývaný Vítězným obloukem Vientiane a posvátnou stúpu That Luang, která patří k nejposvátnějším místům Laosu. Ubytování v hotelu a večerní procházka po nábřeží kolem Mekongu.

6. den:

Po snídani se vydáme k další prohlídce hlavního města Laosu Vientiane. Uvidíme nejstarší chrám Wat Sisaket s tisíci miniaturními sochami Buddhy i bývalý královský chrám Wat Prakeo, kde byl před svým přestěhováním do Bangkoku umístěn slavný Smaragdový Buddha. Budeme pokračovat okolo Prezidentského paláce na prohlídku budhistického chrámu Wat Simuang. Odpoledne volno, individuálně možnost návštěvy Národního muzea. Nocleh ve Vientiane.

7. den:

Ráno transfer na letiště a odlet z Vientiane do Pakse. Odsud přejezd do oblasti Champasak a ubytování na ostrově Don Khong, jednom ze 4.000 ostrovů na řece Mekong.

8. den:

Celodenní pobyt v oblasti tisíců jezer - jedné z nejkrásnějších přírodních oblastí Laosu. Procházka po ostrově k vodopádům Li Phi, nazývaným asijská Niagara. Zastávka na pláži Li Phi, možnost zapůjčení kola a projížďka na kolech k dalším zajímavostem ostrova, jako jsou pláže, rýžová políčka a původní vesnice. Odpoledne projížďka lodí mezi ostrovy na řece Mekong, za příznivých podmínek možnost pozorování zdejších delfínů. Večer návrat do hotelu.

9. den:

Ráno odjezd do Pakse a okolo poledne odlet do Siem Reap. Po příletu odjezd na první návštěvu unikátního chrámového areálu Angkor se stovkami chrámů roztroušenými na mnoha čtverečních kilometrech z období kmérské říše, svého času nejmocnější a nejskvělejší v jihovýchodní Asii. Prohlídka jednoho z nejpůsobivějších chrámů Ta Prohm sevřeného v zajetí džungle. Je to jediný chrám, kde cítíte sílu přírody, která pohltila kdysi dávnou a mocnou civilizaci. Staleté stromy prorůstají chrámy a bortí vznešené stavby. K večeru transfer na ubytování v hotelu.

10. den:

Celodenní návštěva areálu Angkor, kterou zahájíme návštěvou komplexu Angkor Thom, původně čtvercového královského města s impozantními rozměry 3 × 3 km. Je obehnáno mohutnými 8 m hradbami a z vnější strany chráněno 100 m širokým a 6 m hlubokým vodním příkopem. Projedeme jižní bránou South Gate, před níž budeme obdivovat balustrádu mostu, kterou tvoří sousoší 54 bohů a 54 démonů symbolizujících prastarou hinduistickou legendu. V samotném centru města si prohlédneme ústřední chrám Bayon Temple s původně 49 věžemi (většina se zachovala) s bohatou reliéfní výzdobou a neuvěřitelným množstvím vytesaných obřích tváří. Dále budeme moci obdivovat Sloní terasu a Terasu malomocného krále s bohatým zdobením, hinduistický chrám Phimeanakas a další. Odpoledne přijedeme k největšímu a nejzachovalejšímu chrámu Angkor Wat, mistrovskému architektonickému díly vystavěnému na ploše 210 ha. Budeme se procházet množstvím galerií se sloupovím a bohatým zdobením, pavilony, nádvořími i chrámy ve věžích. Procházka areálem chrámu a k večeru návrat do hotelu. K večeru návrat do hotelu. Individuálně možnost návštěvy centra města Siem Reap s nočním trhem i slavnou ulicí Pub Street plnou restaurací a barů.

11. den:

Po snídani odjezd k návštěvě chrámu Banteay Srei a poté přejezd do vesnice Preah Dark s chrámem Banteay Samre zdobeným scénami z hinduistických legend. Po poledni návrat do hotelu a transfer na letiště k odletu do hlavního města Phnom Penh. Transfer z letiště do hotelu na ubytování.

12. den:

Po snídani prohlídka centra hlavního města Phnom penh - návštěva Královského paláce, kde dodnes sídlí král a jeho rodina. Dále Stříbrná pagoda, ve které je uložen i národní poklad – 90kg zlatý Buddha zdobený 2.086 diamanty. Přejezd na prohlídku nejvýznamnějšího chrámu Wat Phnom. Pozdě odpoledne transfer na jižní pobřeží Kambodže do letoviska Sihanoukville. Ubytování v hotelu u pláže.

13. den:

Pobyt na pláži, odpočinek, koupání. Možnost výletu lodí na ostrovy.

14. den:

Pobyt na pláži, odpočinek, koupání.

15. den:

Po snídani transfer (cca 5 hod) na letiště do Phnom Penh, odbavení a odlet z Kambodže zpět do Prahy/Vídně (s přestupem).

16. den

Přílet do Prahy / Vídně.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou přepravu z Prahy/Vídně do Laosu vč. tax
• leteckou přepravu z Kambodže do Prahy/Vídně vč. tax
• 4 x přelet v Laosu a Kambodže vč. tax
• 13× ubytování ve 2lůžkových pokojích ve 3* hotelech
• 13× snídani
• dopravu a výlety dle programu
• služby místních anglicky mluvících průvodců
• služby českého průvodce (při účasti min. 10 osob)

Příplatky

• jednolůžkový pokoj - 14.900 Kč
• vyřízení víz Laos a Kambodža cca 2.000 Kč
• Předpokládané náklady na vstupy a spropitné 140 USD

Doprava

Doprava do Asie je zajištěna leteckou společností Qatar Airways

Předpokládaný letový řád (místní časy):

Praha - Katar 16:10-23:40, Katar - Bangkok 2:15-12:55, Bangkok - Luang Prabang 15:05-16:35

Phnom Penh - Katar 17:05 - 23:55, Katar - Praha 2:30-6:55


Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.


V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg (při vnitrostátních letech 20 kg)
a jedno příruční zavazadlo do 7 kg.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

10

4 hodnocení

10

Hotel

10

Strava

10

Delegát

10

Doprava


10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájez do Laosu a Kambodže byl úžasný. Velký podíl na tom všem měl náš průvodce p. Pulka, který se staral nejen o naše pohodlí, ale poskytl nám i spoustu informací a zajímavých a nevšedních zážitků. Tento zájezd můžeme jen doporučit.
Ivana Bartošová - Laos a Kambodža (12.03.2019 - 24.03.2019)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Roman Jánoš - Laos a Kambodža (12.03.2019 - 24.03.2019)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Perfektně připravený zájezd včetně luxusního ubytování a luxusního průvodce, který nás seznámil podrobně s dějinami uvedených státu.
Vladimír Hušek - Laos a Kambodža (13.03.2018 - 25.03.2018)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd Laos-Kambodža byl super, jsem moc rád, že jsem měl možnost se ho zúčastnit. Největší podíl na kladném hodnocení měl průvodce RNDr. Emil Pulka, který se postaral o překrásný program a zajistil vše tak, že po celou dobu zájezdu nenastaly žádné komplikace a věnoval se nám od rána do večera. Moc mu za to děkujeme!
Karel Koudela - Laos a Kambodža (13.03.2018 - 25.03.2018)