X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Budapešť a dunajský ohyb s večerní plavbou po Dunaji

Maďarsko

PANNONHALMA • BUDAPEŠŤ • SZENTENDRE • VYŠEHRAD • OSTŘIHOM
Budapešť a dunajský ohyb s večerní plavbou po Dunaji

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 1600
večerní plavba lodí s taneční hudbou a večeří Na osobu / Na zájezd 1500
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Z Brna (cca 07:00), Břeclavi (cca 07:45) a Bratislavy (cca 08:45) vyjedeme v ranních hodinách, další nástupní místa: Žďár nad Sázavou 300 Kč, Jihlava 300 Kč, Velké Meziříčí 300 Kč, Velká Bíteš 200 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 300 Kč, Strážnice 300 Kč, Hodonín 300 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 400 Kč, Kroměříž 400 Kč, Vyškov 200 Kč, Přerov 400 Kč, Olomouc 350 Kč, Prostějov 300 Kč.
Nejdříve navštívíme svatostánek všech Maďarů – 1000 let staré benediktinské opatství Pannonhalma (UNESCO). Jeho součástí je i unikátní knihovna s 360.000 svazky. K jeho 1.000letému výročí sem zavítal i papež Jan Pavel II. Naše poznávání zahájíme na hradním vrchu Buda, kterému dominují dva symboly města – královská rezidence a Matyášův chrám, dříve místo korunovací maďarských králů, dnes často oblíbený chrám pro svatební páry. Z Rybářských bašt, kde se ve středověku nacházelo tržiště s rybami, se nám rozevře nádherný výhled na Dunaj, Pešť i největší budovu Budapešti – novogotický parlament, jenž je mladším „kolegou“ londýnského parlamentu. Na večeři přijdeme do našeho hotelu.

2. den

Po snídani vyjedeme na návrší Gellért s pevností, odkud budeme pozorovat celou Budapešť z ptačí perspektivy. Poté se zvenku podíváme na druhou největší synagogu světa. Projdeme si střed města s populární pěší zónou Váci, spatříme dunajské Korzo s „Princezničkou”, známou Gerbeaudovu cukrárnou. Podíváme se také k bazilice sv. Štěpána, zasvěcené prvnímu křesťanskému králi. Navštívíme tradiční , kde nahlédneme pod pokličku maďarské kuchyně a budeme si moci také výhodně zakoupit místní speciality jako je červená paprika, koření, uherský salám a klobásy, ale také můžeme ochutnat typická maďarská jídla, která jsou připravována výhradně ze surovin dovážených do této tržnice. Odpoledne se, jako již mnozí návštěvníci Budapešti před námi, můžeme nechta zlákat ke koupání – tentokrát v novobarokních léčivých Széchenyiho lázních. Jedny z největších termálních lázní v Evropě a zároveň přední budapešťské lázně se nachází přímo v Městském parku Városliget a jsou prvními léčebnými lázněmi v Pešti. Jsou proslulé svojí atmosférou a kromě vnitřních bazénů a několika saun jsou zde i tři velké bazény pod otevřeným nebem obklopené budovou samotných lázní s teplotou vody okolo 38 °C. Nejteplejší voda se čerpá z více než kilometr hluboké artézské studny a dosahuje teploty 75 °C.
Třešničkou na dortu bude plavba po Dunaji, během které nám bude servírována 3chodová večeře, a budeme míjet překrásně nasvícené památky Budapešti – Parlament, Rybářské bašty, Matyášův chrám… a zatančit si můžeme při cikánské cimbálové muzice. Ti, kteří dají přednost večeři v uličkách staré Budapešti si vychutnají atmosféru města ve svém volnu. Po skončení plavby se všichni sejdeme a odjedeme společně do hotelu.

3. den:

Po snídani pojedeme do nádherné oblasti maďarského Dunaje. Nejprve se zastavíme v Szentendre, romantickém městečku, které inspirovalo ve své tvorbě řadu umělců. V labyrintu malebných uliček si nakoupíme vyhlášenou papriku nebo jiné typické suvenýry. Určitě se necháme zlákat k posezení v jedné z kavárniček, zaposloucháme se do klapotu koňských drožek a na chvíli se tak přeneseme do minulého století. Podél Dunaje přejedeme do vznešeného Vyšehradu, kde se projdeme k bývalé luxusní královské rezidenci významného renesančního krále Matyáše. S Maďarskem se rozloučíme v posledním z trojice významných měst Dunajského ohybu. V Ostřihomi navštívíme největší a nejdůležitější katedrálu v zemi, sídlo hlavy maďarské katolické církve, která stojí na místě hradu, ve kterém se narodil první maďarský král, sv. Štěpán. Domů přijedeme ve večerních hodinách (cca 21:45).

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu autobusem
• 2× ubytování ve 2lůžkových pokojích v hotelu 3*
• 2× snídani formou švédského stolu
• 1x večeři v hotelu
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 1.600 Kč
• večerní plavba po Dunaji s večeří a hudbou 1.500 Kč (nápoje si každý hradí individuálně)
• komplexní pojištění ERV včetně léčebných výloh a storna 116 Kč
• připojištění Extra k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa 290 Kč
• připojištění Extra+ k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa včetně osobní karantény 540 Kč

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy