X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Nejznámější termály Bük, Hevíz a Sárvár

Maďarsko

BÜK • HÉVÍZ • KESZTHELY • SÁRVÁR
Nejznámější termály Bük, Hevíz a Sárvár

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 1490
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Z Brna, Břeclavi, Bratislavy odjedeme v brzkých ranních hodinách (předpokládaný odjezd Brno 07:00, Břeclav 07:45, Bratislava 08:45). Další nástupní místa: Uherské Hradiště 400 Kč, Veselí nad Moravou 400 Kč, Strážnice 400 Kč, Hodonín 400 Kč, Zlín 400 Kč, Kroměříž 400 Kč, Olomouc 400 Kč, Přerov 400 Kč, Prostějov 400 Kč, Ostrava 500 Kč, Frýdek-Místek 500 Kč, Nový Jičín 500 Kč, Hranice na Moravě 500 Kč, Kuřim 0 Kč, Tišnov 0 Kč, Praha 500 Kč) přes Slovensko, v dopoledních hodinách přijedeme do maďarského městečka Bük, kde nás přivítají zdejší termální lázně (http://bukfurdo.hu), jedny z nejznámejších a nejpopulárnějších lázní v Evropě. Rozprostírají na ploše neuvěřitelných 14 ha s 5.100 m² vodní plochy celkem v 27 bazénech. Léčebné bazény mají teplotu vody 32–38 °C, plavecké 26–28 °C. Bazény jsou rozmístěny ve vnitřních prostorách a v okolním překrásně upraveném parku, kde jsou pro děti i dospělé k dispozici 4 různé tobogány, plavecké a relaxační bazény a ti nejmenší jsou srdečně očekáváni v brouzdalištích určených pouze jim, kde si mohou užít vodních radovánek v naprostém bezpečí a pak si hrát na momentálně nejmodernějším dětském hrišti. Zdejší termální voda se využívá k léčbě nejruznějších onemocnění pohybového ústrojí a zažívacích potíží. Využívané jsou tu nejen léčebné koupele, ale i pitné kúry. V komplexu je rozsáhlý saunový svět, kde najdeme saunu parní, infra, finskou, aromatickou, tepidárium (římské lázně) a sněhovou kabinu. Večer ubytování v hotelu, večeře.

2. den

Termální lázně Sárvár (http://sarvarfurdo.hu) jsou další z impozantních maďarských lázeňských komplexů patřících do kategorie rodinných lázní. Pro milovníky vodních atrakcí jsou tu vnitřní i venkovní zážitkové bazény, bazény s proudem a skákadly, perličkové koupele, divoká řeka, bazén pro malé dobrodruhy. Velkým hitem venkovního areálu je třípatrový tobogán. Hlavní předností Sárváru jsou však dva léčivé termální prameny různého minerálního složení. Tyto prameny jsou vyhledávány k léčení především poruch pohybového ústrojí a gynekologických a dermatologických onemocnění. Perlou lázní je saunový svět, kde jsou k dispozici vnější i vnitřní finské sauny, bio sauna, parní sauna a aroma kabinky. Po příjemně stráveném dni se vydáme na ubytování a na večeři do hotelu.

3. den:

Dopoledne strávíme u termálního jezera s hladinou pokrytou červenými lekníny – v lázních Hévíz (http://spaheviz.hu). Léčivé jezero zabírá plochu 4,4 ha a je největším teplovodním jezerem na světě. Je obklopeno ochranným lesem o rozloze 50 ha. Voda je ohřívána geotermální energií a její teplota dosahuje v létě 30–35 °C, v zimě neklesá pod 22 °C. Léčivá voda, která byla objevena před mnoha tisíciletími, má blahodárné účinky při potížích pohybového aparátu. Její léčivé účinky byly známy již v římských dobách. U kráteru dosahuje jezero hloubky 36 m a každou sekundu vyráží na povrch 420 l vody bohaté na síru, fosfor a minerální látky a samostatným lécebným faktorem je i bahno z jezerního dna. Odpoledne se přesuneme do univerzitního města Keszthely, kde si prohlédneme jeho historickou část, zámek rodiny Festeticsů a projdeme se k Balatonu. Večer se vrátíme na ubytování, večeře.

4. den:

Po snídani si ještě můžeme užít relaxaci v termálních lázních Bük nebo se jít toulat po okolí. V podvečerních hodinách se vydáme na cestu do ČR. Příjezd do Brna v nočních hodinách.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu autobusem
• 3× ubytování ve 2lůžk. pokojích s přísluš.
• 3× polopenzi
• lázeňskou taxu
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 1 490 Kč

Předpokládaná částka na vstupy do lázní 16 000 HUF.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy