X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Puszta a Budapešť

Maďarsko

KUNZPUSTA • JEZDECKÁ SHOW • ÓPUSZTASZER • KISKUNMAJSA • LÁZNĚ JONATHERMAL • BUDAPEŠŤ
Puszta a Budapešť

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

2x večeře dle programu Na osobu / Na zájezd 980
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Z Brna, Břeclavi nebo Hodonína, Bratislavy (další nástupní místa: Žďár nad Sázavou 250 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč, Zlín 350 Kč, Korměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč) vyjedeme v brzkých ranních hodinách. Odpoledne přijedeme do centra jižní nížiny a ubytujeme se ve stylovém penzionu s venkovním bazénem uprostřed maďarské Puszty, která se nachází na okraji Kiskunságského národního parku. Součástí usedlosti je i statek s koňmi. Jeho příjemné zázemí nám umožní vychutnávat pohled na široké stepi s pasoucími se stády koní a šedého skotu, popřípadě si na koních můžeme i zajezdit. V pozdním odpoledni se staneme svědky fantastické podívané „Jezdecká show“. Budeme obdivovat jízdu zručných a odvážných maďarských jezdců na povozech s koňmi, spřežení poníků i umění zacházet s bičem. S maďarskou Pusztou se ještě blíže seznámíme během naší jízdy na povozech tažených koňmi a necháme se unést neopakovatelnou atmosférou tohoto stepního kraje. Vyvrcholením bude vynikající typická maďarská večeře v čárdě, kde si za doprovodu cikánské kapely při dobrém místním víně i zatancujeme.

2. den

Snídaně. Dopoledne strávíme v Národním historickém památkovém parku Ópusztaszer. V muzeu pod širým nebem se na ploše 55.000 hektarů přeneseme do maďarské historie – od vstupu Maďarů do země, který je zachycen na jedné z největších anoramatických maleb na světě, přes stany maďarských náčelníků až po větrné mlýny, chalupy, školu, muzeum pošty, farmu na pěstování papriky a další zajímavosti, které sem byly přeneseny z celé země. Budeme mít možnost toulat se mezi staveními, posedět na loukách nebo u rybníka anebo si pochutnat na typické kuchyni v místních občerstveních. Možná potkáme i zatoulané jezdce na koních z maďarských kmenů, kteří sem přišli před více než 1.100 lety. Odpoledne se vydáme do města Kiskunmajsa, které je známo pro své vynikající víno a léčivé prameny. Budeme relaxovat v lázních Jonathermal, které slouží zejména při revmatických a kloubních potížích. Využít můžeme několik bazénů s léčivou vodou, saunu, solárium a také masáže. V podvečer odjedeme do Budapešti, před ubytováním v hotelu nedaleko centra, vyjedeme na návrší Gellért, odkud se nám rozevře nádherný výhled na noční Budu i Pešt.

3. den:

Po snídani nás čeká okružní jízda městem. Pokud však nebude zasedat parlament absolvujeme tento den nevšední prohlídku nejfotografovanější budovy ve městě. Navštívíme nádhernou novogotickou budovu parlamentu, jenž je mladším „kolegou“ londýnského. Budova má 700 místností a 18 nádvoří. Během okružní jízdy pojedeme kolem dominantní baziliky sv. Štěpána, zasvěcené prvnímu maďarskému křesťanskému králi, kolem druhé největší synagogy světa a podíváme se také na náměstí Hrdinů, kde si připomeneme více než tisíciletou historii Maďarů, uvidíme Muzeum krásných umění i hrad Vajdahunyad s parkem Varosliget. Na hradním vrchu v Budě se projdeme nejen kolem Královské rezidence, ale o korunovaci králů se dozvíme u Matyášova chrámu. Z Rybářských bašt se nám rozevře kouzelný pohled přes řeku Dunaj i na budovu parlamentu a řetězový most. Příjezd do Brna v pozdních večerních hodinách.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu klimatizovaným autobusem
• 2× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
• 2× snídani
• průvodcovské služby

Příplatky

• 1× “Puszta program” (jezdecká show, projížďka na povozech, 3chodová večeře s hudbou, vínem) a 1× večeře v Budapešti 980 Kč
• dítě do 16 let na přistýlce sleva 500 Kč

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy