X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Termální Saliris Resort

Maďarsko

EGER • EGERSZALÓK • MAĎARSKÉ PAMUKKALE • KOŠICE • BANSKÁ ŠTIAVNICA • BANSKÉ MUZEUM V PŘÍRODĚ • SVATY ANTON • SKLENÉ TEPLICE
Termální Saliris Resort

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 1500
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

V brzkých ranních hodinách se vydáme z Brna, Břeclavi nebo Hodonína (další nástupní místa: Žďár nad Sázavou 250 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč) do Maďarska. Odpoledne přijedeme do Egeru – města, které je pokládáno za barokní perlu Maďarska. Na hradě se dozvíme, proč město dostalo za statečného odboje proti Turkům přídomek „Město lásky k vlasti“. Prohlédneme si barokní náměstí s pomníky obránců proti Turkům. Navštívíme kostel sv. Antonína z Padovy, 40 metrový minaret, který je nejseverněji situovanou památkou z turecké éry v Evropě, radnici komitátu Heves, barokní ulici L. Kossutha. V klasicistické Arcibiskupské katedrále, druhém největším kostele v Maďarsku, spatříme také největší varhany v zemi. Nejstarší vyhlídkový mrakodrap v Evropě se nachází v bývalém Arcibiskupském lyceu – dnes vysoké škole pedagogické. Odpoledne se ubytujeme v jednom z nejluxusnějších hotelů v Maďarsku, v lázeňském a wellness resortu Saliris 4*superiorSpa&-Conference, který byl otevřen v roce 2009. Hotel se nachází přímo v areálu exklusivních léčebných a termálních lázní Egerszalók. Lázně mají rozlohu 1.900 m2, vstup máme již zahrnut v ceně, a tak se budeme moci zdarma koupat v 17 vnitřních a vnějších léčebných a zážitkových bazénech, využívat můžeme i jaccuzzi, skluzavku a dětské lázně. K dispozici nám budou župany připravené v hotelových pokojích. Za příplatek 1.500 HUF si můžeme zajistit vstup do světa saun. Prohlédneme si také solné útvary, podle nichž jsou tyto lázně nazývány také maďarské Pamukkale. Večer si pochutnáme na večeři formou švédského stolu skládajícího se ze 6 chodů.

2. den

Po snídani budeme ještě relaxovat v termálním areálu a využívat služeb našeho luxusního hotelu (do 11 hodin). Po přejezdu na Slovensko se ubytujeme v Košicích, východoslovenské metropoli, která je druhým největším slovenským městem, ne každý ví, že je i rodištěm zpěváka Waldemara Matušky. Během naší procházky opravdu nádherně renovovanou památkovou rezervací s kouzelnou pěší zónou a vodotrysky v centrálním parčíku i my pochopíme, díky čemu bylo toto město vybráno za Kulturní město Evropy pro rok 2013 spolu s francouzským Marseille. Budeme obdivovat domy a paláce z období gotiky, baroka i secese a uvidíme i největší gotickou slovenskou katedrálu sv. Alžběty, která tomuto centru dominuje. Povečeřet budeme moci v restauracích, kterých se na pěší zóně nachází bezpočet.

3. den:

Po snídani odjedeme do Banské Štiavnice. Budeme projíždět krásnou krajinou kolem Rimavské Soboty, Dětvy i Zvolena. Odpoledne přijedeme do města, které patří k nejstarším na Slovensku, města, kde v roce 1690 vytěžili více než 600 kg zlata. Ubytujeme se v centru městské památkové rezervace. Ta je pro svou unikátnost zapsaná na seznamu UNESCO. Odpoledne se zajedeme podívat do Banského muzea v přírodě vzdáleného jen 2 km od Štiavnice. Podíváme se i do šachty Ondřej ze 17. století, kam se dostaneme fárací trasou pro návštěvníky. Večer budeme moci ochutnat štiavnické speciality v restauracích v historickém centru.

4. den:

Po snídani se projdeme historickým centrem Banské Štiavnice. Během naší procházky se dozvíme pověst o pastýřovi spojenou se vznikem města, uvidíme Kammerhof, evangelický kostel, budovu radnice, slavné Trojiční náměstí s morovým sloupem, Starý zámek i rodný dům sester Vašáryových. Dozvíme se jakou funkci mívaly ve středověku živé hodiny, které v létě odtrubují každou čtvrthodinu z vyhlídky na renesančním Novém zámku. Zastavíme se u středověké Klopačky, kterou se svolávali horníci do práce a naší pozornosti neuniknou ani další domy ze všech epoch od románské až po klasicistní období. S městem se rozloučíme nádherným pohledem na celé středověké centrum i barokní Kalvárii na horizontu. Poté navštívíme víkendový cíl Štiavničanů – barokní zámek Svatý Anton, který je vzdálen jen 3 km od Banské Štiavnice. V zámku se nachází historické interiéry z 18. a 19. století i lovecké muzeum. Budeme relaxovat v rozsáhlém anglickém parku s jezírky a vodopády, který zámek obklopuje. Naší poslední atrakcí dne budou termální lázně Sklené Teplice, kde v současné době vyvěrá 14 pramenů s termální vodou bohatou na minerály, působící blahodárně na léčbu pohybového ústrojí. Raritou je jeskynní parní lázeň „Parenica“, která se řadí mezi evropské unikáty – každé ráno jsou jeskynní lázně naplněny čistou přírodní vodou z horkého pramene. Parenica je vytvořena v přírodní jeskyni s termální minerální vodou s vysokým obsahem hořčíku a vápníku. Léčivá voda s teplotou 42 °C působí blahodárně na pohybové ústrojí. Parní lázeň trvá maximálně 20 minut. Po koupeli následuje půlhodinový zábal a relaxace na masážním křesle. Tato lázeň není vhodná pro osoby s vysokým krevním tlakem a srdečně-cévními onemocněními (cena cca 7,50 €). Koupel Marie Terezie – termální léčivá minerální koupel v nově zrekonstruovaném bazénu v antickém stylu se nachází v Lázeňském domě Central. Teplota vody je 37 °C a 39 °C, takže je vhodná i pro lidi s vysokým krevním tlakem a děti. Léčivá voda působí blahodárně na pohybové ústrojí. Během chladných měsíců je k dispozici i venkovní bazén s horkou termální vodou, který je propojen s koupelí Marie Terezie. Koupel trvá 30 minut, po koupeli následuje zábal a relaxace (cena cca 5,5 €). Vaši závaznou rezervaci hlaste již při koupi zájezdu v CK. Do Brna přijedeme ve večerních hodinách.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu luxusním autobusem
• 1× ubytování ve 2lůžkových pokojích v Saliris Resort 4*superior
• 2× ubytování ve 2lůžkových pokojích v hotelech 3*
• 3× snídani (švédský stůl)
• 1× večeři (švédský stůl) v Saliris Resort
• vstup do lázní v Egerszalók a půjčení županu
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 1.500 Kč

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy