X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

La Pirogue ****

Mauricius

>

Flic en Flac

La Pirogue  ****
Typ ubytování
hotel

Hotel se nachází na západním pobřeží u jedné z nejhezčích pláží ostrova, v blízkosti osady Flic en Flac. Architekti se při stavbě hotelu inspirovali atmosférou rybářské vesnice, koneckonců název hotelu je rovněž odvozen od rybářské lodi, kterou používali místní rybáři při lovu. Hlavní budova připomíná bílou plachtu vzdouvající se ve větru. Chatky nebo vilky rozseté po tropickém parku jsou postaveny z vulkanického kamene, dřeva a došků v typickém mauricijském stylu. Nádherný bazén o rozloze 1000 m jakoby splýval s Indickým oceánem. Kromě hlavní restaurace, hotel nabízí i služby restaurace Paul & Virgine, Beach bar, Coco bar a fitness, spa centrum je k dispozici v sousedním hotelu Sugar beach. Na pláži jsou zdarma k dispozici kajaky, lodě s proskleným dnem, vodní lyže a prkna, šnorchlování, badminton, beach volejbal, joga, strečink, vodní polo, aquagym, frisbee, jogging. Za poplatek potápění, rybolov, lukostřelba, jízda na koni, výlety katamaránem nebo možnost golfu v Tamarinu.

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

all Inclusive Na osobu / Na zájezd 9500
all inclusive dítě 2-12 let Na osobu / Na zájezd 4700
Kompletní tabulka katalogových cen

Podrobné informace

Ubytování

V základní ceně je pokoj kategorie Standard.
Všechny pokoje jsou v přízemí, takže se otvírají do nádherné tropické zahrady s více jak 1000 kokosových palem. Před každou chatkou-pokojem je venkovní teráska s posezením a lehátka na slunění. Všechny pokoje jsou klimatizované a vybavené navíc stropním ventilátorem, v koupelně najdete vanu i oddělenou sprchu a dále vysoušeč vlasů. V pokojích je minibar, sejf, konvice na kávu a čaj, LCD televizor se satelitem, přístup na internet. Pokoje Superior jsou nejblíže k moři. Standardní pokoje mají možnost 1 přistýlky, pokoje Superior mají možnost 2 přistýlek pro děti do 12 let nebo 1 přistýlky pro dospělého.
Možnost připlacení pokoje Superior, jejichž rozloha je 0 10m2 větší než u pokoje Standard.

Stravování

V základní ceně je polopenze formou švédských stolů. Možnost připlacení All inclusive za 1650 Kč/den (děti do 12 let 800 Kč/den).

Cena zahrnuje

leteckou přepravu na Mauricius a zpět
letištní taxy a palivové příplatky
7× ubytování v hotelu s polopenzí
transfer z letiště do hotelu a zpět
asistenci česky mluvícího průvodce

Cena nezahrnuje

• pojištění léčebných výloh a storna ECP 2.023 Kč
• fakultativní výlety

Příplatky

Možnost prodloužení pobytu - Kč/noc/1 os

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Mapa

Destinace a výlety

Popis destinace

Západní pobřeží kolem Flic en Flac a kolem Tamarinu je příjemně plné na různé kontrasty, ale hlavně nabízí pobřeží, kde nejméně na ostrově prší, takže je to ideální místo pro ty, které chtějí trávit čas do poslední minuty na slunci. Podél zdejších pláží je řada velmi kvalitních hotelů, ale pozor velikost pláží se u jednotlivých hotelů velmi liší. Obvykle luxusnější hotely mají ty nejlepší úseky pláží, skromnější hotely se pak musí spokojit jen s úzkým pruhem písku. Oblast kolem Tamarinu je vyhlášená mezi surfaři, ale také mezi rybáři, protože je zde centrum mořského rybolovu. Pobřeží je z východu chráněno pohořím Rempart, do kterého se chodí na pěší túry. Mark Twain ho označil kdysi za „malý Matterhorn“. Západ je ale také nejhustěji osídlen, mezi letištěm a hlavním městem na sebe prakticky navazuje sedm měst.



Hlavními důvody, proč cestovat na Mauricius jsou:
krajina – ať jsou to již čajové plantáže, geologický zázrak Chamarel s mnohobarevnou půdou nebo malebné hory, které vybízejí k procházkám s nezapomenutelnými výhledy na ostrov a jeho pobřeží nebo ke koupání v četných kaskádách, u vodopádů ukrytých mezi kopci
pobřeží – pláže, které obklopují téměř celý ostrov, jsou úchvatné a velmi rozmanité, zatímco na jihu ustupují vulkanickým útesům, na severu, který je nejvíce turistický je spousta menších i větších pláží, které patří k nejkrásnějším na ostrově, na východě pak najdete panenské pláže, poklidné a méně turistické, za to doplněné malými ostrůvky, které jsou vyhledávanými cíli výletů na člunech, jihozápad ostrova, který připomíná africkou savanu, je ideálním místem pro praktikování vodních sportů. Téměř celý ostrov je obklopen korálovými útesy, což se na podobě jeho pobřeží výrazně podepsalo. Tam, kde jsou korálové útesy blízko, je většinou velmi mělká laguna. Korálové útesy chrání pobřeží před velkými vlnami, proudy i žraloky. Kde jsou korálové útesy vzdálenější, tam je voda hlubší, ideální pro plavce. Indický oceán je ze všech nejteplejší, a tak má moře příjemnou teplotu po celý rok. Nejteplejší vodu má v únoru a březnu (až 28 st.), „nejchladnější“ je v září, kdy má pro nás ideálních 23 st.
klima – počasí v průběhu roku se mění jen velmi málo, je zde období suché (od září do listopadu) a období vlhké (od prosince do dubna) a malé období dešťů (od května do srpna). Za léto je zde považováno období od prosince do března, „zimní období“ od července do srpna. V tomto zimním období je vhodnější pobyt na západním a severním pobřeží, kde nefouká.
umění a kultura - nenechte si ujít tradiční tanec ostrova, sega, který obyvatelé obvykle tančí při různých oslavách na plážích doprovázení zvukem bubnů. Je to směs afrických rytmů, jamajského reggae a tradičních creolských tanců. Hindské a tamilské chrámy, oltáře a oslavy neodmyslitelně patří k ostrovu, kde přes 55 % obyvatelstva pochází z oblastí Indie. Tradičním řemeslným uměním jsou i makety lodí, dokonalé repliky historických plachetnic. Ve vnitrozemí pak najdete spoustu koloniálních domů, obydlí bývalých plantážníků ukryté v nádherných zahradách. Nezaměnitelný kolorit pak mají zdejší trhy, plné ovoce, zeleniny, koření, ryb a tradičních jídel.
flora a fauna – nejznámější mauricijský endemický živočich – pták dodo (blboun nejapný) už existuje jen jako erbovní zvíře v podobě suvenýrů. Tento pták, který je symbolem ostrova, neuměl létat, vážil až 25 kg. I jiné druhy ptactva se proměnily v endemické druhy, žijící jen na Mauriciu, můžete je vidět např. v národním parku Rivière Noire. Stejně tak už ve volné přírodě nepotkáme obří želvy nebo mořské krávy, za to se tu zabydleli gekoni, ještěrky, dokonce jeleni šesteráci, opice a mangusty.Podmořský život je tu nesmírně pestrý díky korálovým útesům, které obklopují celý ostrov dokola, k jeho pozorování vám stačí jen brýle a šnorchl. Vegetací ostrov doslova překypuje, a aby toho nebylo málo, můžete navštívit i botanickou zahradu Pamplemousses, jednu z nejkrásnějších na světě. Kromě nejrůznějších palem, mangrovníků, lotusů, fíkovníků a leknínů, zde můžete spatřit i Victoria Reggia. Typickým stromem na ostrově je flamboyant s rozložitou korunou svítících rudých květů, dále banyány, tamarindy, baobaby a palisandry.
města – opravdových měst najdete na ostrově jen velmi málo, resp. téměř vůbec, nutno však zmínit hlavní město Port Louis, jakýsi Hong Kong v miniatuře s novým turisticko-obchodním centrem v přístavu, který má téměř vzhled zábavního parku. Nádherný pohled na město a záliv se pak naskýtá z pevnosti Adelaida, uvidíte odtud mimo jiné i čínskou čtvrť, mešitu Jummah, zahrady de la Compaňía a náměstí Plaza de Armas. Kdysi krásné koloniální městečko, budované Francouzi v 1. polovině 18. stol., utrpělo koncem 19. stol., kdy jej zastihl prudký cyklón a následně požár. Zachovaly se jen některé koloniální stavby v ulicích poblíž tržiště a u katedrály Sv. Ludvíka.
sport i lenošení – bez nadsázky lze říci, že Mauricius je ostrovem milovníků sportu všeho druhu. Přijíždějí sem zejména milovníci pláží a vodních sportů. Podle libosti zde můžete provozovat vodní lyžování, parasailing či potápění, kterému množství korálů a korálových ryb dodává zvláštní kouzlo. Většina hotelů na pobřeží nabízí vodní sporty, které bývají i součástí ceny pobytu – šnorchlování, windsurfing, kayaky, hidropedály, vyjížďky na člunech nebo malých plachetnicích, popř. i potápění a kitesurfing. Na ostrově najdete pět golfových 18jamkových hřišť a několik 9jamkových. Běžné jsou i ranní nebo podvečerní vyjížďky na koních po pláži. Všechny hotely jsou vybaveny menším či větším spa centrem, kde si můžete vychutnat ayurvédské masáže, shiatzu, reflexní masáže nebo různé zkrášlovací procedúry.

Východní pobřeží ostrova
Východ má jiný ráz než rekreačními objekty zaplněný sever, je poněkud chudší a turistů je tu méně. vyjímku tvoří ostrov Ile aux Cerfs, kde jsou nejkrásnější pláže na Mauriciu. Hotely na východním pobřeží, po obou stranách střediska Flacq, jsou povětšinou vysoké úrovně. Nachází se přímo u pláží, které jsou zde dlouhé a kvalitní. Je to ideální místo pro milovníky opalování a ležení na pláži. Ale když už jste jednou zde, určitě stojí za návštěvu protilehlý ostrov Ile des Cerfs, kam se můžete vydat na člunech a celý den lenošit ve stínu stromů, koupat se nebo šnorchlovat v neskutečně průzračné vodě. Na východní straně ostrova jde o dokonalý odpočinech v přírodě, mimo ruch měst. Pokud ale toužíte po nákupech nebo vycházce do města, musíte si zajet až do Port Louis. Je třeba zmínit, že na této straně ostrova prší 2x více než na západní straně. Výlety odsud jsou organizované nebo si můžete vzít taxi na celý den. Pronájem taxi s řidičem není tak drahé, jak by se mohlo na první pohled zdát, okolo 60 euro. Výhodou je, že řidiči vám mohou posloužit i jako průvodci a ukázat vám ostrov mimo „vyšlapané“ cesty.


Severní pobřeží ostrova
Od Pointe aux Piments přes Grand Baie do Grand Gauce nabízí severní pobřeží největší koncentraci hotelů na Mauriciu. Ale žádné obavy, většina hotelu je perfektně zasazena do krajiny, přírody a stínu kokosovníků a flamboyanů. Pokud máte rádi večerní a noční život, vyberte si hotel co nejblíže Grand Baie. Oblast je vyhlášená pro své hotely, restaurace a bary, ale i pro řadu kouzelných míst, nicméně kvalita pláží kolísá v závislosti na službách hotelu. Nejbližší zajímavé lokality k navštívení ze severního pobřeží jsou botanická zahrada Pamplemousses, Dominio de Pailles, koloniální vila v blízkosti známé destilérky a koloniální dům Eureka. Ostatní výlety, které hotely nabízí, vám zaberou minimálně půl den, ale spíše celý den.


Západní pobřeží ostrova
Západní pobřeží kolem Flic en Flac a kolem Tamarinu je příjemně plné na různé kontrasty, ale hlavně nabízí pobřeží, kde nejméně na ostrově prší, takže je to ideální místo pro ty, které chtějí trávit čas do poslední minuty na slunci. Podél zdejších pláží je řada velmi kvalitních hotelů, ale pozor velikost pláží se u jednotlivých hotelů velmi liší. Obvykle luxusnější hotely mají ty nejlepší úseky pláží, skromnější hotely se pak musí spokojit jen s úzkým pruhem písku. Oblast kolem Tamarinu je vyhlášená mezi surfaři, ale také mezi rybáři, protože je zde centrum mořského rybolovu. Pobřeží je z východu chráněno pohořím Rempart, do kterého se chodí na pěší túry. Mark Twain ho označil kdysi za „malý Matterhorn“. Západ je ale také nejhustěji osídlen, mezi letištěm a hlavním městem na sebe prakticky navazuje sedm měst.


Jižní pobřeží ostrova
Jižní pobřeží je známo pro svůj divoký a autentický charakter. Hotelů zde není mnoho a jsou mezi nimi velké rozdíly. V JZ cípu (Morne) se nachází nejkrásnější pláže jihu, hotely jsou zde ale trošku odříznuté. JV cíp pobřeží (Mahébourg) je o něco rušnější, snad i kvůli blízkému letišti. Korálová bariéra zde ustupuje čedičovému pobřeží omývanému a bičovanému vlnami. Ve skalních stěnách najdeme jeskyně, které se rozvětvují až k vrcholkům útesů. Za přílivu sem pronikají vlny a vytvářejí jakési gejzíry s mořskou pěnou. Jedinečná podívaná! V blízkosti se také nachází ostrovy Ile des Deux Cocos, přírodní rezervace, kam je regulovaný vstup. Návštěva ale stojí za to. Velkým lákadlem je hustě zalesněný národní park Black River Gorges se zbytky původního pralesa v části Macchebee. Domorodci nazývají JZ část svého ostrova Cysočinou. Ve vnitrozemí najdete propasti, porosty připomínající džungli, vodopády a přírodní lávové formace Chamarel.

Ostrov Rodrigues
Cestovat na ostrov Rodrigues je jako cestovat v čase. Ztracený v Indickém oceánu, ostrov působí, jako by se nezměnil od příchodu prvních osadníků, pravděpodobně francouzských hugenotů, na konci 17. stol. Pláže jsou zde liduprázdné a hotelů je tu jen poskrovnu, takže ostrov působí exoticky i pro samotné Mauricijce. Let sem trvá asi 1,5 hodiny, v tak krátkém čase se ocitnete v krajině, kde rytmus dne je určován odpočinkem, procházkami a potápěním. Hodně klientů se sem jezdí učit potápět, protože mořská laguna je dostatečně bezpečná pro první pokusy. Převážná většina hotelů je na východním pobřeží. V červenci a srpnu zde ale příliš fouká, takže v tomto období se cesta na Rodrigues nedoporučuje.