X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Alsasko, Švýcarsko a Černý les - za víny a poznáním do tří zemí s výjezdem na Dračí horu

Německo

FREIBURG • MULHOUSE • COLMAR • EGUISHEIM • BASILEJ • ST. URSANNE (UNESCO) • BIEL (UNESCO) • PILATUS • LUZERN (UNESCO)
Alsasko, Švýcarsko a Černý les - za víny a poznáním do tří zemí s výjezdem na Dračí horu
8,9 Výborné

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 2900
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna (předpokládaný odjezd 5:15) přes Prahu (předpokládaný čas odjezdu 8:15) a Plzeň (předpokládaný čas odjezdu 9:35) do Německa (další nástupní místa Žďár nad Sázavou 300 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 300 Kč, Strážnice 300 Kč, Hodonín 300 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 400Kč, Kroměříž 400 Kč, Přerov 400 Kč, Olomouc 350 Kč, Prostějov 300 Kč, Vyškov 200 Kč, Velká Bíteš – dálnice zdarma, Velké Meziříčí – dálnice zdarma, Jihlava-Pávov zdarma, Praha zdarma, Plzeň zdarma). Odpoledne navštívíme Freiburg, bránu Černého lesa. Projdeme se malebnými starobylými ulicemi, navštívíme Dóm vystavěný ve stylu francouzské gotiky na náměstí Munsterplatz s domy z různých epoch od gotiky po rokoko. Dozvíme se také, k čemu sloužily strouhy, které lemují uličky a sbírají přebytečnou vodu. Večer se ubytujeme v nejjižnějším městě Alsaska, nedaleko hranice se Švýcarskem. Náš hotel se nachází v pěší vzdálenosti historického centra Mulhouse.

2. den

Po snídani pojedeme do švýcarské vinařské oblasti Baselland, kde také navštívíme místní vinařství a ochutnáme švýcarská vína z této oblasti. Po příjezdu do Basileje se vydáme na procházku kouzelným historickým centrem, tzv. „Velkou Basilejí“ ležící na levém břehu Rýna. Na náměstí Marktplatz si prohlédneme radnici s nádvořím postaveným ve stylu burgundské gotiky, uvidíme Rybí trh, budovu univerzity, historické cechovní domy a labyrintem starobylých uliček se propleteme k dominantě Basileje – k Dómu z červeného pískovce, jehož nejstarší část pochází z 9. stol. Do „Malé Basileje“ můžeme přeplout malým trajektem přes Rýn a projít se po nábřežní promenádě. Po návratu do Mulhouse budeme mít možnost navštívit muzeum automobilů, jedno z nejslavnějších na světě s kolekcí Bugatti, Rolls Royce a dalších automobilů od nejstarších po ty zcela moderní, ale můžeme si i vyzkoušet „na vlastní kůži“, jaké to je Formuli 1 řídit. Zbytek dne volno k procházkám v historickém centru, kde se také nachází restaurace s vynikající alsaskou kuchyní a místními víny. Nocleh.

3. den:

Po snídani vyjedeme do oblasti Jura – oblasti tří jezer v západní části Švýcarska. Malebnou krajinou klikatícími se silničkami přijedeme k pitoresknímu středověkému městečku St. Ursanne (UNESCO), kde si necháme volno na oběd u řeky, která je vyhledávána především rybáři. V nedaleké sýrárně se dozvíme o výrobě místního sýra s netypickým názvem Hlava mnicha a také ho zde ochutnáme. V městečku Biel (UNESCO), metropoli švýcarského hodinářství, se můžeme podívat do muzea hodinek. Jelikož jsme ale v jezerní oblasti tří jezer Bieler, Neuchatel a Murten, spatříme také maličký ostrov sv. Petra, kde žil Jean-Jacques Rousseau. Poté již pojedeme na ochutnávku vín do vinařství ve vesničce Twan nad jezerem Biel. Po ochutnávce pro nás bude připravena večeře s grilovaným masem. Návrat do hotelu v Mulhouse.

4. den:

Tento den věnujeme alsaské vinné stezce. S typickou alsaskou vesničkou se 73 tradičními domy se seznámíme v alsaském ekomuzeu, kde se přeneseme do běžného života v Alsasku na začátku 20. století. Poté pojedeme kolem zdejších vinic a budeme projíždět kouzelnými vesničkami s hrázděnými domky a záplavou květin. V Colmaru, v nejzachovalejším městě Alsaska, se projdeme čtvrtí nazývanou „Malé Benátky“. Budeme mít čas vychutnat atmosféru tohoto kouzelného alsaského města, popřípadě se i projet na lodičkách po kanálu. Odpoledne se zastavíme na ochutnávku vín v romantickém městečku Eguisheim obehnaném historickými hradbami. V tomto městečku také povečeříme. Návrat do hotelu.

5. den:

Po snídani odjedeme do Kriens, abychom využili „zlatý lístek“. Nejprve vyjedeme kabinovou lanovkou a poté nově zbudovanou visutou lanovkou Dragon Ride na Dračí horu Pilatus, kde se nám ve výšce 2 100 m rozevřou neuvěřitelné výhledy na Luzernské jezero, švýcarské Alpy až k Černému lesu a pohoří Jura. Po možnosti občerstvení v místní restauraci a krátkých vycházek sjedeme nejpříkřejší ozubnicovou dráhou na světě s nádhernými výhledy na jezero do Alpnachstadt, odkud lodí poplujeme do města Luzern. Prohlédneme si jeho malebné centrum se slavným Kapličkovým mostem, které je na seznamu UNESCO. Volno k procházkám po jezerní promenádě. Večer odjedeme do ČR.

6. den:

Příjezd do ČR v ranních hodinách (do Brna cca 8:00)

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu autobusem
• 4× ubytování ve 2lůžkových pokojích v hotelu 3*
• 4× snídani
• 1× ochutnávku vín v Alsasku, 1× večeři v Alsasku, 1× ochutnávku vín v oblasti Baselland, 1× ochutnávku vín s večeří
u jezera Biel
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 2 900 Kč
• komplexní pojištění ERV včetně léčebných výloh a storna 490 Kč
• připojištění Extra k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa 290 Kč
• připojištění Extra+ k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa včetně osobní karantény 540 Kč

Předpokládaná částka na vstupy cca 35 € a 20CHF + lanovky cca 90 CHF.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

8,9

3 hodnocení

7,5

Hotel

9

Strava

9,5

Delegát

9,5

Doprava


8,5
Hotel: 8
Strava: 8
Doprava: 9
Delegát: 9
Velmi dobré, optimální tempo, zajímavé zajímavosti
Radim Šťastný - Alsasko, Švýcarsko a Černý les (16.07.2019 - 21.07.2019)

9,3
Hotel: 7
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Jarmila Kaplanová - Alsasko, Švýcarsko a Černý les (16.07.2019 - 21.07.2019)