X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Floriade 2012 a německá města UNESCO

Německo

WIESBADEN • CÁCHY • BRÜHL • FLORIADE
Floriade 2012 a německá města UNESCO

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 1200
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna, Prahy (další nástupní místa: Žďár nad Sázavou 250 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Plzeň 0Kč, Praha 0 Kč, Jihlava-Pávov 0Kč, Velké Meziříčí 0 Kč). Během denního přejezdu Německa si uděláme krátkou zastávku v okouzlujícím lázeňském Wiesbadenu (UNESCO), jenž bývá pro své architektonické skvosty často označován za „historickou perlu“ Německa, a projdeme se po nejdelší kolonádě v Evropě. Ve večerních hodinách dojedeme na ubytování poblíž holandských hranic.

2. den

Po snídani si prohlédneme Cáchy (Aachen). Město s téměř dvoutisíciletou historií vděčí za svou slávu nejen léčivým termálním pramenům, jejichž účinky uměli ocenit již Římané, ale také volbě Karla I. Velikého, který si jej vybral za svou rezidenci a v roce 800 zde byl korunován římským císařem. Poté se Cáchy staly hlavním městem svaté říše. Dnes patří k nejvýznamnějším památkám Pfalz, komplex budov tvořící původní palác krále. Naši pozornost přitáhne především Dóm s palácovou kaplí, s trůnem a relikviářem Karla I. Velikého a kazatelnou plátovanou zlatem a vykládanou drahokamy a slonovinou. Po prohlídce této unikátní památky zapsané v UNESCO si vychutnáme pohled na krásné domy na hlavním náměstí nebo se vydáme ke kašně sv. Alžběty, kde si dáme doušek zdejší minerální vody. Po poledni pojedeme do Brühlu, který se pyšní jedním z nejkrásnějších obytných komplexů Evropy, a proto byl také zapsán na listinu UNESCO. Již ve 13. století zde stál palác pro arcibiskupy z nedalekého Kolína nad Rýnem, ale teprve v 18. století zde vznikl klenot dodnes hodný obdivu. Prohlédnout si lze velkolepě zařízené pozdně barokní a rokokové interiéry i skvostnou původní jídelnu od Cuvilliése. Nádherný barokní park s oranžerií, sochami, kašnami a jezírky vytváří oázu klidu i krásné místo pro odpočinek a procházky. Na jeho asi dva kilometry vzdáleném konci můžeme dojít k dalšímu zámku Falkenlust. Večer návrat na ubytování.

3. den:

Po snídani se vydáme do sousedního Holandska, abychom se stali svědky jedinečné podívané ve Venlo – jen jednou za 10 let se pořádá světová zahradnická výstava FLORIADE. Výstava se skládá z pěti tematických celků navzájem od sebe oddělených lesním porostem a na její realizaci pracuje přes 100 týmů odborníků již několik let. Expozice nás vtáhnou do hloubi přírody, probudí naše smysly a ukáží nám důležitost zeleně, květin, stromů a samozřejmě i zeleniny pro náš každodenní život. Panoramatickou vyhlídku z výšky 30 metrů nám na celý areál o rozloze 66 hektarů poskytne nejdelší holandská lanovka. Každý den výstavu doprovází hudební, taneční, divadelní programy a najdeme zde řadu příležitosti k občerstvení a k odpočinku. Po dni plném dojmu se vydáme na cestu zpět do ČR.

4. den:

V dopoledních hodinách příjezd do Brna.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu luxusním autobusem
• 2× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
• 2× snídani
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 1.200 Kč
• vstup Floriade dospělá osoba 760 Kč, díte do 12 let 380 Kč (nutnost rezervace)

Ohlasy zákazníků

Mail doručen: 4.5.2006
Vážení, v pondělí 1.5. jsme se vrátili z Vámi organizovaného zájezdu do Holandska (HO0427) a rádi bychom Vám poděkovali za výborný průběh a poblahopřáli k vynikající průvodkyni. Dozvěděli jsme se od této nenápadné dámy nenásilnou formou neskutečné množství zajímavých věcí, což by u poznávacího zájezdu mělo hrát hlavní roli, ale zároveň jsme prožili velmi pohodový výlet, na který budeme rádi vzpomínat. Také autobus (fa Vento) byl pohodlný a jeho šoféři vstřícní a příjemní. Květinový park Keukenhof je jedinečná záležitost i na celý den, 3-4 hodiny by měly být minimum. Ještě jednou bychom Vám rádi poděkovali za nádherný zájezd a poblahopřáli k volbě průvodce a autobusové firmy. Přejeme úspěšné podnikání a šťastné návraty se spokojenými klienty. Beranovi

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy