X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Mosela a Rýn

Německo

ŠPÝR (UNESCO) • BAD KREUZNACH • KOBLENZ • COCHEM • BERNKASTEL • TREVÍR • OBERWESEL • HEIDELBERG
Mosela a Rýn
8,8 Výborné

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 2100
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna (cca 05:15), Prahy (cca 08:15) a Plzně (cca 09:30) do Německa, další nástupní místa (viz. trasy 1, 2, 3A, 3B, 5): Žďár nad Sázavou 300 Kč, Jihlava 300 Kč, Velké Meziříčí 300 Kč, Velká Bíteš 200 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 300 Kč, Strážnice 300 Kč, Hodonín 300 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 400 Kč, Kroměříž 400 Kč, Vyškov 200 Kč, Přerov 400 Kč, Olomouc 350 Kč, Prostějov 300 Kč, Velká Bíteš – dálnice – zdarma, Velké Meziříčí – dálnice – zdarma, Jihlava – Pávov – zdarma.
Odpoledne se zastavíme ve starém císařském městě s tisíciletou tradicí Špýr (Speyer). Podíváme se do císařského Dómu z 11. století, který je na seznamu UNESCO a je nejvýznamnější románskou památkou v Německu. Nedaleko Dómu budeme mít možnost navštívit Historické muzeum Falce s římskými i franckými sbírkami, nálezy z císařských hrobek či dobovým nábytkem. Jedním z největších lákadel pro návštěvníky je však Vinařské muzeum umístěné v suterénu. Mezi jeho největší poklady patří 13 metrů dlouhý hroznový lis z roku 1727 a nejstarší známé víno světa, které ukrývá římská nádoba naplněná ve třetím století. V podvečer se zastavíme na ochutnávku vín a večeři v oblasti lázeňského města Bad Kreuznach, která je proslulá díky vynikajícímu Rieslingu, Silvanu a Müller Thurgau. Na ubytování dojedeme do Koblenze, města na soutoku Rýna a Mosely. Náš hotel 3* se nachází v centru města.

2. den

Tento den strávíme v krásném údolí řeky Mosely, které je lemováno terasovitými vinicemi. Nejprve zavítáme do vinařského městečka Cochem, které se nachází pod siluetou stejnojmenného hradu. Poté si prohlédneme městečko Bernkastel s hrázděnými domy. Odjedeme do starobylého Trevíru (Trier) – snad nejstaršího německého města, které bylo údajně založeno již roku 16 před naším letopočtem samotným císařem Augustem. Dobu římskou připomíná řada památek, např. Městská brána nebo Královská falc. Podíváme se na poutavé hlavní trhové náměstí s křížem a kašnou i k Dómu sv. Petra nebo k sousedícímu gotickému kostelu Panny Marie. Ve vinařství firmy Von Nell si pochutnáme nejen na zajímavém menu, jehož součástí je i polévka a krém z Rieslingu, ale ochutnáme i 7 vzorků místních vín. Po večeři se vrátíme do Koblenze.

3. den:

Po snídani nás čeká plavba lodí po nejkrásnějším úseku řeky Rýn. Z paluby lodi můžeme pozorovat romantické zříceniny rytířských hradů (Stolzenfels, Marksburg, Pfalzgafenstein), malebné obce, vinice a sady nebo pověstmi opředenou skálu Loreley. Vystoupíme v malebném Oberweselu nazývaném „město věží a vína“. Již z dálky rozpoznáme siluetu města s hradem Schönburg, kostelem Panny Marie vybudovaným z červeného kamene a působivou městskou hradbou s 16 středověkými věžemi. Moderní architektura v centru města se snoubí s kouzlem starých hrázděných domů. Prohlédneme si architektonické poklady toto města, které nás vrátí do středověku, kdy město zažívalo svůj rozkvět. A jak chutná Riesling z vinic kolem Rýna, se přesvědčíme v místním vinařství. Večer se vrátíme do Koblenze, kde budeme mít volný večer s možností vybrat si k večeři některou z nábřežních restaurací u Rýna.

4. den:

Po snídani se rozloučíme s oblastí Rýna a budeme směřovat do jednoho z nejkrásnějších německých měst, Heidelbergu, hlavního univerzitního města Německa. Ohromí nás pohádková kulisa barokního města nad řekou Neckar se vznešenou siluetou zámku bdícím na svahu v 70metrové výšce nad hladinou řeky. Projdeme se po Starém mostě s osmi oblouky a do středověkého města s kouzelnými náměstími, kašnami a slavným kostelem sv. Ducha vstoupíme Mostní branou, která byla součástí opevnění. V labyrintu uliček s honosnými měšťanskými domy nás to bude lákat k posezení v jedné z mnoha kaváren a restaurací, vinných barů, ale i množství obchůdků se suvenýry. Optimistická studentská atmosféra dosvědčuje, že se právě nacházíme ve městě, kde ve 14. století vznikla 1. německá univerzita. Ve svém volném čase můžeme navštívit Heidelberský zámek, v jehož vinném sklípku odpočívá také¨největší sud na světě – je zhotovený ze 130 dubových klád, dlouhý více než osm, široký sedm metrů a pojme 221 726 litrů. V ceně vstupenky je i jízda funikulární železnicí. Studenty naopak možná zaujme univerzitní muzeum a bývalá studentská věznice, jiní si budou chtít prohlédnout německé farmaceutické muzeum. Do Plzně, Prahy přijedeme v pozdních večerních, do Brna nočních hodinách (cca 23:00)

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu autobusem
• 3× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
• 3× snídani
• ochutnávku vín s večeří v Bad Kreuznach
• ochutnávku vín s večeří v Trevíru
• ochutnávku vín 1× Oberwesel
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 2 100 Kč
• plavba lodí Koblenz – Oberwesel cca 34 EUR (nutná rezervace v CK)
• komplexní pojištění ERV včetně léčebných výloh a storna 490 Kč
• připojištění Extra k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa 290 Kč
• připojištění Extra+ k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa včetně osobní karantény 540 Kč

Předpokládaná částka na vstupy cca 25 €

Ohlasy zákazníků

Mail doručen: 13.5.2019
Dobrý den p.Pulková,

moc bych chtěla poděkovat za skvěle zorganizovaný zájezd č.35340 na Moselu a Rýn. Především chci pochválit naši paní průvodkyni, paní Zdeňku Šafaříkovou, která nás zásobovala velice kvalitními informacemi nejen o navštěvovaných městech, ale i o jednotlivých jeho památkách. Velice podrobný popis katedrál a co tam uvidíme, dále pak historický přehled událostí, aby nás vpravila do děje a seznámila s hlavními hrdiny, atd...Po městech nám poskytla kvalitní prohlídku nejhlavnějších objektů opět s vysvětlením a bylo i dostatek času pro osobní volno.
Chci tímto moc poděkovat za zvládnutí celého zájezdu a i když nám skoro celý propršel, tak jsme si to krásně užili.
Rovněž poděkování i řidičům, manželům Klasovitým, za klidnou jízdu. Díky patří také všem účastníkům zájezdu, protože jsme se vždy včas sešli a mohli pokračovat dále.
Těším se na další cestu s Emmou ( tentokrát Švýcarské železniční dobrodružství) a přeji hodně spokojených cestovatelů.

S přáním krásných dní, Renáta Václavovičová s rodinou.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

8,8

5 hodnocení

8

Hotel

8

Strava

10

Delegát

9

Doprava


9
Hotel: 8
Strava: 8
Doprava: 10
Delegát: 10
Byli jsme moc spokojeni s paní Zdeňkou Šafaříkovou, podala nám skvělé informace o všech navštívených místech, s podrobným popisem co uvidíme. Dále nás vždy uvedla do historického děje a sledu událostí a seznámila s hlavními historickými hrdiny.
Manželům Klasovitým patří rovněž poděkování za klidnou jízdu i přes nepřízeň počasí, neboť nám skoro pořád pršelo, jen jeden den nám svítilo sluníčko.
Díky patří i všem účastníkům zájezdu, protože jsme se vždy včas sešli a mohli pokračovat v další cestě za poznáním.
Těším se na další cestování s Emmou a mohu jen doporučit - vždy pěkné uspořádání programu. Děkuji za zážitky, Renata V.
Renáta Václavovičová - Mosela a Rýn (08.05.2019 - 11.05.2019)

8,5
Hotel: 8
Strava: 8
Doprava: 8
Delegát: 10
Chtěla bych poděkovat zejména paní průvodkyni za úžasnou práci a odborné znalosti.
Hana Brázdová - Mosela a Rýn (08.05.2019 - 11.05.2019)