X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Na křižovatce Francie, Švýcarska a Německa

Německo

Na křižovatce Francie, Švýcarska a Německa

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 2300
ochutnávka vín Na osobu / Na zájezd 160
jízdenka parník + vláček Na osobu / Na zájezd 1500
3x večeře Na osobu / Na zájezd 1500
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna, přes Prahu a Plzeň do Německa. V podvečer navštívíme Freiburg, bránu Černého lesa. Projdeme se malebnými starobylými ulicemi, navštívíme Dóm, vystavěný ve stylu francouzské gotiky na náměstí Munsterplatz s domy z různých epoch od gotiky po rokoko. Dozvíme se, k čemu sloužily strouhy, které lemují uličky, a sbírají přebytečnou vodu. Večer se ubytujeme v hotelu v centru Basileje.

2. den

Po snídani pojedeme do Augustu, kdysi známého jako Augusta Raurica, o kterém se dnes píše jako o „Švýcarských Pompejích“. 20.000 obyvatel této kdysi kvetoucí první římské osady na Rýnu využívalo taková zařízení, jako je divadlo, fórum a termální lázně. V létě se v antickém divadle pořádají koncerty a divadelní představení. Odpoledne se vydáme na procházku kouzelným historickým centrem tzv. „Velkou Basileji“ ležící na levém břehu Rýna. Na náměstí Marktplatz si prohlédneme radnici s nádvořím postaveným ve stylu burgundské gotiky, uvidíme Rybí trh, budovu univerzity, historické cechovní domy a labyrintem starobylých uliček se propleteme k dominantě Basileje - k Dómu z červeného pískovce, jehož nejstarší část pochází z 9. stol. Do „Malé Basileje“ přeplujeme malým trajektem přes Rýn a projdeme se po příjemné nábřežní promenádě. Večer se vypravíme za nočním životem Basileje, ochutnáme některou z místních specialit v množství vyhlášených restauracích, venkovních tavernách nebo starobylých hospůdkách.

3. den:

Po snídani odjedeme autobusem s průvodcem do malebného francouzského Alsaska. Pojedeme kolem vinic, slunečných svahů s dozrávající vinnou révou, budeme projíždět kouzelnými vesničkami s hrázděnými domky a záplavou květin. V Colmaru se projdeme (popřípadě projedeme na člunu) pitoreskní čtvrtí nazývanou „Malé Benátky“, protkanou kanály, po kterých ve středověku kupci posílali víno. Odpoledne strávíme v labyrintu uliček s pastelovými středověkými domy v pozoruhodném městečku Eguisheim obehnaném hradbami. Budeme mít možnost absolvovat ochutnávku znamenitých alsaských bílých vín a také si vína nakoupit v místním vinařství. Návrat na ubytování.

4. den:

Po snídani navštívíme střední Švýcarsko – město Luzern, které má všechno, co ke Švýcarsku neodmyslitelně patří – město, jezero, hory. Budeme se toulat kouzelným historickým centrem, projdeme se i po středověkém Kapličkovém mostě. O švýcarských železnicích, lodích a celém unikátním dopravním systému se dozvíme, pokud navštívíme nejnavštěvovanější švýcarské muzeum – Muzeum transportu. Zájemci se mohou zúčastnit plavby po Luzernském jezeře s krásnou kulisou zasněžených ledovců a alpských štítů, během které připlujeme až do Vitznau, odkud vyjedeme zubačkou na horu Rigi, právem nazývanou Královnou hor. Rozevřou se před námi výhledy na Alpy, Luzern, třináct jezer pod námi i pastviny s všude přítomnými pasoucími se krávami. Během horských vycházek se budeme moci občerstvit nebo vychutnat skleničku dobrého švýcarského vína na slunečných terasách horských chat. Večer odjedeme do ČR.

5. den:

Příjezd do Plzně a Prahy v ranních, do Brna v dopoledních hodinách.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu luxusním autobusem
• 3x ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
• 3x snídani
• průvodcovské služby

Příplatky

• ochutnávka vín v Alsasku 160 Kč
• jízdenka parník + vláček na Rigi 1.500 Kč (od 10 os.)
• 3x večeře (2 chody) v Basileji 1.500 Kč
• jednolůžkový pokoj: 2.300 Kč
• pojištění léčebných výloh a storna ECP 290 Kč

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy