X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Nejkrásnější fjordy Norska let/bus

Norsko

Nejkrásnější fjordy Norska let/bus

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

obsazení pokoje 2 osobami Na osobu / Na zájezd 3500
transfer Brno - letiště Praha Na osobu / Na zájezd 600
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy do Osla, po příletu přejezd do Lillehammeru na ubytování.

2. den

Podél peřejí a vodopádů divoké řeky Rauma v údolí Romsdalen dojedeme až k největší kolmé stěně Evropy - Trolí stěně. Další úchvatné zážitky nás čekají při stoupání 11 serpentinami proslulé Trolí stezky. Z horského sedla budeme klesat do údolí Valldalen s jahodovými plantážemi. Pak nás již polapí pavučiny ramen mnoha fjordů. Ubytování.

3. den:

Po snídani se potěšíme vyhlídkovou plavbou po překrásném fjordu Geirangerfjorden, při které uvidíme vodopády Sedm sester, Nápadník a Naděje. Z turistické osady Geiranger budeme stoupat serpentinami do přilehlých hor. Pokud nám bude přát počasí, vyjedeme až na vyhlídku na hoře Dalsnibba. Pokračujeme do městečka Lom, kde si prohlédneme starobylý sloupový kostel. Na silnici Sognefjellvegen překonáme navečer nejvyšší silniční sedlo v Norsku s fantastickými pohledy na nejvyšší skandinávské pohoří Jotunheimen a jeho ledovce. Sjezd dolů na ubytování.

4. den:

Dnešek bude opět ve znamení fjordů a největšího ledovce evropské pevniny Jostedalsbreen. Kolem Lusterfjordu a proti proudu ledovcové řeky Otta dojedeme na dosah nádherného ledovcového splazu Nigardsbreen. Nejprve se přeplavíme lodičkou po ledovcovém jezeře a následně pěšky dojdeme až k mohutnému čelu ledovce. Po odpolední krátké plavbě trajektem přes mohutný Sognefjord a po zastávce u kaskádovitého vodopádu Tvindefossen dojedeme navečer do druhého největšího města Norska - Bergenu. Po večeři možnost vyjet lanovkou na horský hřeben nad městem, odkud se otevírá panoramatický výhled na město obklopené desítkami ostrovů. Ubytování.

5. den:

Při dopolední procházce historickým centrem Bergenu kolem hanzovních domů Bryggen navštívíme také vyhlášený rybí trh. Po poledni budeme pokračovat zpět na východ Norska. Oblast fjordů opustíme plavbou trajektem přes fjord Hardangerfjorden. Majestátní soutěskou Måbødalen vystoupáme labyrintem serpentin až k mohutným vodopádům Vøringfossen a nejrozsáhlejší evropskou náhorní plošinou Hadangervidda dojedeme do městečka Geilo.

6. den:

Obrovským údolím Hallingdalen se odpoledne dostaneme do Oslo. Na poloostrově muzeí Bygdøy nalezla svůj trvalý domov polární loď Fram, na které se plavili polární dobyvatelé Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu. Můžeme si prohlédnout i vor Kon Tiki a papyrovou loď Ra II Thora Heyerdahla. V parku Frogner, kde je umístěno 212 soch Gustava Vigelanda se setkáme se symbolem města - Vztekajícím se chlapečkem, fontánou a dalšími sochami. Odjezd na ubytování mimo centrum.

7. den:

Dokončení programu v Oslo a odjezd na ubytování.

8. den:

Přejezd do švédska a návštěva ostrova Orust, kde uvidíme moře poseté desítkami malých šérových ostrůvků. Poté návštěva oblasti Tanum, známé četnými nálezy skalních kreseb. Večer odplutí trajektem.

9. den:

Příjezd do ČR.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• let Praha-Oslo vč. tax
• zpáteční dopravu autobusem
• mezistátní a vnitrostátní trajekty
• plavba po Geirangerfjordu
• 7x ubytování v ubytovnách a chatách KEMP (max. po 4 osobách)
• 7x polopenzi (7x snídaně, 7x oběd nebo večeře)
• služby průvodce

Příplatky

• obsazení pokoje 2 osobami 3.500 Kč/os.
• lůžko na trajektu – jeden směr 700 Kč/os. ve 4-lůžkové nebo 1.300 Kč/os. ve 2-lůžkové kajutě
• odvoz z Brna do Prahy 600 Kč/os.
• cena nezahrnuje povlečení - nutné vlastní
• pojištění léčebných výloh a storna ECP 490 Kč

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy