X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Jižní kříž Peru

Peru

LIMA • CUZCO • MACHU PICCHU • SACRED VALLEY • JEZERO TITICACA • AREQUIPA.

Zájezd je zajišťován Individuálně s využitím místních anglicky mluvících průvodců (popř. španělsky nebo německy). Zájezdy zajišťujeme i v libovolném jiném termínu a odlet může být i z Vídně.
Cena je kalkulována na účast minimálně 4 osob. V případě účasti 2 osob se platí příplatek ve výši 6.000 Kč za osobu.
Jižní kříž Peru

Termíny a ceny

Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy nebo Vídně s jedním přestupem v Evropě do Limy.

2. den

Lima , Cusco. Ráno přílet do Limy, přestup a odlet do Cusca. Po příletu přivítání místním průvodcem, transfer do hotelu, odpočinek v hotelu. Odpoledne procházka centrem jednoho z nejkrásnějších měst na světě - Kulturní a náboženské centrum incké říše Koricancha s ruinami chrámu slunce, katedrála z počátku 17. století, náměstí se sochou inckého vládce Pachacuteca aj. Nocleh v Cuscu.

3. den:

Sacred Valley. Celodenní výlet do posvátného údolí Inků - Sacred Valley. Dopoledne návštěva Pisacu, malebného města 32 km SV od Cusca proslaveného svými trhy a koloniálním chrámem. Dále pokračování do vesnice Ollantaytambo se strmými inckými terasami, návštěva incké pevnosti, která je nejzachovalejší ukázkou inckého urbanismu. Procházka chrámovou oblastí s úžasnými kamennými stavbami a šesti obrovskými monolity tvořícími Chrám slunce. Po prohlídce návrat do Cusca a návštěva inckých památek v okolí Cusca - Incké kamenné lázně Tambomachay s vodními prameny, náboženská svatyně Kenko, pevnost Sacsayhuaman, pevnost Puca-Pucara. K večeru volno k procházkám po nejkrásnějším koloniálním městě Jižní Ameriky. Nocleh v hotelu v Cuzcu.

4. den:

Machu Picchu. Celodenní výlet na Machu Picchu - brzy ráno transfer na vlakové nádraží a odjezd turistickým vlakem na Machu Picchu přes slavná údolí Inků Urubamba Valley a Sacred Valley až k vrcholu hory Machu Picchu se známými ruinami. Po příjezdu transfer autobusem až na vrchol ruin a průvodcovaná prohlídka ruinami. Po prohlídce návrat do městečka Aguas Calientes a poté zpět vlakem do Cusca. Nocleh v Cuscu.

5. den:

Odjezd do Puna. Ráno transfer na nádraží a odjezd autobusem podél masívu And a přes řadu malebných vesniček do letoviska Puno na břehu jezera Titicaca. Cestou zastávky v Andahuaylillas - vesnice s nádherně zdobeným kostelem nazývaným Sixtínská kaple Ameriky, ve vesnici Raqchi s archeologickým komplexem inckých staveb a ve vesnici Pucara s muzeem preinckých civilizací. Během cesty je i zastávka spojená s obědem (v ceně). Po příjezdu do Puna ubytování v hotelu, nocleh v Punu.

6. den:

Jezero Titicaca. Celodenní výlet na jezero Titicaca, které tvoří hranici s Bolívií a má přes 30 ostrovů. Návštěva rákosových ostrovů Uros Islands, kde žije několik stovek obyvatel na ostrovech vytvořených ze svázané slámy kladené na sebe. Na největším z ostrovů je několik budov vytvořených také ze slámy, jako je škola, pošta a obchody se suvenýry. Odpoledne návštěva ostrova Taquile s krásnými výhledy z jeho kopců a všudypřítomnou textilní výrobou, kterou se zabývají místní obyvatelé. Procházka po ostrově, oběd v jedné z usedlostí spojený s ukázkou zdejší kultury i textilní výroby. Odpoledne návrat lodí do Puna, nocleh v Punu.

7. den:

Odlet do Arequipy. Dopoledne transfer na letiště do Juliacy. Přelet přes masív And do města Arequipa nazývaného Bílé město pro svou jedinečnou výstavbu z bílého kamene. Po příletu odjezd z Arequipy do hor, krajinou stráženou zasněženými vulkány, s pampamy a původními vesnicemi až do údolí Colca Valley. Zastávka v národní rezervaci Aguada Blanca, domovině lam guanaco, alpaca i vicuňa. Dále pokračování podél kráteru Chucura Volcano až k vyhlídce Mirador de los Andes ve výšce 4.900 m n.m. s jedinečnými pohledy na okolní masívy And. Přejezd do města Chiway ležícího na začátku údolí Colca. Ubytování v hotelu u Chiway.

8. den:

Brzy ráno odjezd k jednomu z nejkrásnějších míst andského pohoří, vyhlídku Kříž kondora - Mirador Cruz del Condor. Dechberoucí vyhlídky s možností spatření i největšího ptáka na světě, kondora, který zde často krouží nad údolím. Odsud se naskýtají také krásné pohledy na jeden z nejhlubších kaňonů na světě (hloubka 4.160 m). Průjezd touto jedinečnou krajinou s koloniálními vesničkami, všudypřítomnými terasovitými políčky, údolím Colca na jedné straně a masívy vulkánů na straně druhé. Odpoledne návrat do Arequipy, ubytování v hotelu a volno k procházce po centru města.

9. den:

Arequipa, odlet z Limy. Dopoledne prohlídka koloniálního města Arequipa s klášterem sv. Kateřiny, otevřeným po 400 letech uzavřeného církevního života i pro turisty. Dále centrální náměstí s katedrálou a návštěva typické čtvrti Yanahuara s krásným výhledem na město. Po poledni transfer na letiště a odlet do Limy. Přestup a večer odlet z Limy do Evropy.

10. den:

Přestup v Evropě a odpoledne přílet do Prahy nebo Vídně.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

* leteckou přepravu dle programu
* transfery z letišť do hotelů a zpět
* služby místních průvodců v angličtině nebo jiném světovém jazyce
* 8× ubytování v Peru ve 3* hotelích se snídaní
* 3x oběd dle programu
* výlety a pozemní transfery v Peru dle programu
* vstupy do navštívených objektů včetně Machu Picchu
* vlak k Machu Picchu a zpět
* autobusovo přepravu z Puna do Cusca

Cena nezahrnuje

Příplatek za účast pouze 2 osob - 6.000 Kč na osobu.
Komplexní cestovní pojištění 1.323 Kč (plnění v případě storna do 40.000Kč) nebo 2.023 Kč (plnění v případě storna do 80.000Kč)

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy