X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Peru od A do Z včetně Amazonie

Peru

LIMA • AREQUIPA • COLCA VALLEY • CRUZ DEL CONDOR • PUNO • JEZERO TITICACA • CUZCO • MACHU PICCHU • SACRED VALLEY • PISAC • OLLANTAYTAMBO • AMAZONIE - PUERTO MALDONADO • LIMAZájezd je možno zajistit i v jakémkoliv jiném termínu dle individuálních požadavků a volných letenek. Odlety jsou z Prahy, v případě zájmu je možno zajistit odlety z Vídně.
Průvodcovské služby jsou zajištěny místními průvodci, anglicky, německy nebo jiným světovým jazykem mluvícími (necestuje český průvodce).
Uvedená cena zájezdu platí pro účast minimálně 4 osob. V případě účasti pouze 2 osob je příplatek.
Peru od A do Z včetně Amazonie

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 10900
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Ráno odlet z Prahy do Limy (jeden přestup v Evropě). Večer přílet do Limy, transfer do hotelu, ubytování.

2. den

Celodenní pobyt v hlavním městě Peru, procházka centrem Limy s centrálním náměstím založeným roku 1535 Franciscem Pizarrem, radnicí, katedrálou, klášterem sv. Františka, vládním palácem i dalšími ukázkami koloniální architektury. Fakultativně možnost návštěvy některého z významných muzeí Limy – Národní muzeum nebo Muzeum zlata.

3. den:

Transfer na letiště a odlet do jednoho z nejkrásnějších koloniálních měst Peru, Arequipa. Půldenní prohlídka města s místním průvodcem - centrální náměstí, katedrála, kostel la Compania s koloniálními skvosty, klášter sv. Kateřiny aj. Po prohlídce centra odjezd na vyhlídku Mirador del Carmen, odkud se nabízí jedinečné výhledy do údolí Chili River a na vulkán Misti (5.822 m n.m.). Pokračování do čtvrti Yanahuara a procházka po zdejších kamenných ulicích i zachovalých zahradách. Ubytování v hotelu v Arequipě.

4. den:

Po snídani odjezd z Arequipy do hor, krajinou stráženou zasněženými vulkány, s pampami a původními vesnicemi až do údolí Colca Valley. Zastávka v národní rezervaci Aguada Blanca, domovině lam guanaco, alpaca i vicuňa. Dále pokračování podél kráteru Chucura Volcano až k vyhlídce Mirador de los Andes ve výšce 4.900 m n.m. s jedinečnými pohledy na okolní masívy And. Přejezd do města Chiway ležícího na začátku údolí Colca. Ubytování v hotelu.

5. den:

Brzy ráno odjezd k jednomu z nejkrásnějších míst andského pohoří, vyhlídku Kříž kondora - Mirador Cruz del Condor. Dechberoucí vyhlídky z možností spatření i největšího ptáka na světě, kondora, kterí zde často krouží nad údolím. Odsud se naskýtají také krásné pohledy na jeden z nejhlubších kaňonů na světě (hloubka 4.160 m). Po poledni průjezd touto jedinečnou krajinou. Výlet začíná v údolí Colca a uvidíte oblasti s kaktusovými porosty, vulkány, pampy s lamami, městečko Langunillas ve výšce 4.171 m n.m. Po přejezdu horského masívu příjezd do Puna ležícího na břehu jezera Titicaca.

6. den:

Celodenní výlet na jezero Titicaca, které tvoří hranici s Bolívií a má přes 30 ostrovů. Návštěva rákosových ostrovů Uros Islands, kde žije několik stovek obyvatel na ostrovech vytvořených ze svázané slámy kladené na sebe. Na největším z ostrovů je několik budov vytvořených také ze slámy, jako je škola, pošta a obchody se suvenýry. Oběd a odpoledne návštěva ostrova Taquile s krásnými výhledy z jeho kopců a všudypřítomnou textilní výrobou, kterou se zabývají místní obyvatelé. Večer návrat do Puna.

7. den:

Celodenní přejezd z Puna do Cuzca. Během cesty zastávka v Pucara, významném centru preinckých civilizací, přejezd náhorní planinou Alteplano a přes průsmyk La Raya Pass ve výšce 4.335 m n.m. Dále již zastávka ve významném inckém centru Racchi se zajímavými inckými stavbami a poslední zastávka ve městečku Andahuaylillas s unikátním kostelem nazývaným pro bohatost jeho fresek americkou Sixtínskou kaplí. Cestou zastávka na oběd. Večer příjezd do Cuzca, ubytování v hotelu v Cuzcu.

8. den:

Celodenní pobyt v nejvýznamnějším inckém centru a jednom z nejkrásnějších měst na světě, Cuzcu. Po snídani odjezd k návštěvě jedinečných inckých staveb dochovaných v okolí Cuzca. Prohlídka Tambomachay – ruiny s dochovanými vodními fomtánami, dále návštěva náboženského centra Kenko a červené pevnosti Puca-Pucara. Vrcholem výletu bude procházka areálem jedné z největších inckých staveb – pevnosti Sacsayhuaman.
Odpoledne pěší procházka centrem města s návštěvou katedrály i chrámu slunce Koricancha.
Ubytování v hotelu v Cuzcu.

9. den:

Celodenní výlet do Sacred Valley. Dopoledne návštěva Pisacu, malebného města 32 km SV od Cuzca proslaveného svými trhy a koloniálním chrámem.
Odpoledne pokračování do vesnice Ollantaytambo se strmými inckými terasami, návštěva incké pevnosti, která je nejzachovalejší ukázkou inckého urbanismu. Procházka chrámovou oblastí s úžasnými kamennými stavbami a šesti obrovskými monolity tvořícími Chrám slunce. Večer návrat do hotelu v Cuzcu.

10. den:

Brzy ráno transfer na vlakové nádraží a odjezd turistickým vlakem do Machu Picchu.
Návštěva slavných ruin inckého osídlení Machu Picchu. Transfer autobusem až na vrchol ruin a průvodcovaná prohlídka ruinami nádherně umístěnými mezi vrcholky hor. Odpoledne návrat do údolí do střediska Aguas Calientes a po krátké procházce po místním tržišti se suvenýry odjezd vlakem zpět do Cuzca. Ubytování v Cuzcu.

11. den:

Transfer na letiště a odlet do amazonské oblasti Peru do Puerto Maldonado. Přejezd z letiště do přístavu a dále lodí k ubytování v hotelu. Odpoledne výlet do rezervace Inkaterra k objevování fauny a flory této oblasti. Po večeři ještě večerní plavba lodí po řece a pozorování nočního života v džungli.

12. den:

Po snídani výlet na jezero Sandoval a projížďka v kanoích. Odpoledne Canopy tour s procházkou a pozorováním přírody z korun stromů. Výstup na první věž ve výšce 29m a dále procházka po závěsných můstcích mezi 8 pozorovacími základnami. Po sestoupení na zem pokračování na tzv. Anaconda Walk - 200m dlouhý dřevěný most, ze kterého je možno pozorovat velké množství tropických savců, ptáků i rostlin. Večeře v hotelu.

13. den:

Dopoledne výlet podél řeky Madre de Dios do zátoky Gamitana, domova piraní, kajmanů, želv a velkého množství ptactva. Při návratu zastávka na farmě Gamitana k seznámení se způsobem života a práce místních farmářů v džungli. Odpoledne návštěva haciendy Concepcion s krásnou botanickou zahradou s více než 200 druhy rostlin typických pro zdejší prales. Po večeři noční trek do pralesa s poslechem koncertu zvuků džungle.

14. den:

Po snídani odjezd lodí proti proudu řeky Madre de Dios. Cestou zastávka v motýlím domě. Transfer z přístavu na letiště a odlet do Limy. Přestup a večer odlet z Limy do Amsterdamu.

15. den:

Odpoledne přílet do Amsterdamu, přestup a večer přílet do Prahy.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou přepravu do Peru a zpět
• letištní taxy
• přelety v Peru
• transfery z letiště do hotelu a zpět
• 10× ubytování se snídaní ve 3* hotelech
• 3× ubytování s polopenzí ve 3* hotelu v Amazonii
• 2x oběd dle programu
• dopravu, výlety a všechny vstupy v Peru dle programu
• služby místních průvodců v Peru

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 10.900 Kč
• účast pouze 2 osob 12.500 Kč/os.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy