X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Peru od A do Z

Peru

LIMA • CUZCO • MACHU PICCHU • SACRED VALLEY • JEZERO TITICACA • AREQUIPA • NAZCA • PARACAS.
Individuálně zajišťujeme v libovolném termínu.
Cena kalkulována na účast minimálně 2 osob.
Peru od A do Z

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Pojištění léčebných výloh ECP svět Na osobu / Na zájezd 590
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy nebo Vídně do Limy.

2. den

Přílet do Limy , přivítání místním průvodcem, transfer do hotelu. Odpoledne polodenní okruh po Limě - centrální nám. založené roku 1535 Franciscem Pizarrem, radnice, katedrála, vládní palác a další skvosty koloniální architektury zejména z 18. století. Možnost návštěvy některého z unikátních muzeí. Nocleh v Limě.

3. den:

Odlet do Cusca. Ráno transfer na letiště a odlet do Cusca. Přivítání místním průvodcem, transfer do hotelu. Odpoledne polodenní okruh nejvýznamnějším archeologickým centrem Ameriky - Cuscem a jeho okolím. Kulturní a náboženské centrum incké říše Koricancha s ruinami chrámu slunce, katedrála z počátku 17. století, Incké kamenné lázně Tambomachay s vodními prameny, náboženská svatyně Kenko, pevnost Sacsayhuaman, pevnost Puca-Pucara. Nocleh v hotelu v Cuscu.

4. den:

Sacred Valley. Celodenní výlet do Sacred Valley, nejposvátnějšího území říše Inků. Dopoledne návštěva Pisacu, malebného města 32 km SV od Cuzca proslaveného svými trhy a koloniálním chrámem. Dále pokračování do vesnice Ollantaytambo se strmými inckými terasami, návštěva incké pevnosti, která je nejzachovalejší ukázkou inckého urbanismu. Procházka chrámovou oblastí s úžasnými kamennými stavbami a šesti obrovskými monolity tvořícími Chrám slunce. Dále přejezd na vlakové nádraží a odjezd vlakem do vesnice Aguas Calientes, která se nachází přímo pod Machu Picchu. Večeře a ubytování v hotelu.

5. den:

Machu Picchu. Brzy ráno odjezd autobusem k areálu Machu Picchu. Fakultativně možnost výstupu na vrchol Huayna Picchu tyčící se nad inckým městem (náročné stoupání i klesání, vyžaduje trochu kondice a odvahy). Dopoledne prohlídka areálu Machu Picchu a návštěva slavných ruin inckého osídlení Machu Picchu. Ubytování přímo pod areálem umožní pohodlnou prohlídku ještě před příjezdem vlaku s většinou turistů. Prohlídka slavného inckého osídlení, které se zachovalo bez lidského zásahu v původním stavu. Osídlení je nádherně umístěno mezi vrcholky hor s úžasnými výhledy do údolí. Oběd v restauraci přímo u areálu Machu Picchu. Odpoledne návrat do údolí do střediska Aguas Calientes, vyzvednutí zavazadel v hotelu a po krátké procházce po místním tržišti odjezd vlakem do Ollantaytamba. Odsud transfer do hotelu v Cuscu.

6. den:

Odjezd do Puna. Celodenní přejezd z Cuzca do Puna. Během cesty zastávka v městečku Andahuaylillas s unikátním kostelem nazývaným pro bohatost jeho fresek americkou Sixtínskou kaplí. Dále zastávka ve významném inckém centru Racchi se zajímavými inckými stavbami a po přejezdu náhorní planinou Alteplano a přes průsmyk La Raya Pass ve výšce 4.335 m n.m.poslední zastávka v Pucara, významném centru preinckých civilizací. Večer příjezd do letoviska Puno na břehu jezera Titicaca.

7. den:

Jezero Titicaca. Celodenní výlet na jezero Titicaca, které tvoří hranici s Bolívií a má přes 30 ostrovů. Návštěva rákosových ostrovů Uros Islands, kde žije několik stovek obyvatel na ostrovech vytvořených ze svázané slámy kladené na sebe. Na největším z ostrovů je několik budov vytvořených také ze slámy, jako je škola, pošta a obchody se suvenýry. Odpoledne návštěva ostrova Taquile s krásnými výhledy z jeho kopců a všudypřítomnou textilní výrobou, kterou se zabývají místní obyvatelé. Večer návrat do Puna.

8. den:

Odjezd do údolí Colca Ráno odjezd z Puna a po přejezdu horského masívu příjezd do městečka Chiway v údolí Colca. Cestou průjezd jedinečnou krajinou, kde uvidíte oblasti s kaktusovými porosty, vulkány, pampy s lamami, městečko Langunillas ve výšce 4.171 m n.m. Transfer do hotelu, ubytování. Odpoledne možnost individuálně navštívit termální lázně La Calera s vodou dosahující teploty až 39 stupňů C

9. den:

Brzy ráno odjezd k jednomu z nejkrásnějších míst andského pohoří, vyhlídku Kříž kondora - Mirador Cruz del Condor. Dechberoucí vyhlídky z možností spatření i největšího ptáka na světě, kondora, kterí zde často krouží nad údolím. Odsud se naskýtají také krásné pohledy na jeden z nejhlubších kaňonů na světě (hloubka 4.160 m). Na zpáteční cestě do Chivay zastávky v malých koloniálních městečkách Pinchollo a Maca. Po poledni průjezd krajinou stráženou zasněženými vulkány, s pampami a původními vesnicemi až do města Arequipa. Cestou zastávka na vyhlídce Mirador de los Andes ve výšce 4.900 m n.m. s jedinečnými pohledy na okolní masívy And a v národní rezervaci Aguada Blanca, domovině lam guanaco, alpaca i vicuňa. Ubytování v Arequipě, jednom z nejkrásnějších koloniálních měst Peru. Procházka po centrálním náměstí s katedrálou a typických bílých kamenných uličkách, které daly městu přezdívku "Bílé město".

10. den:

Arequipa, odlet do Limy a přejezd do Paracasu. Dopoledne prohlídka koloniálního města Arequipa s klášterem sv. Kateřiny, otevřeným po 400 letech uzavřeného církevního života i pro turisty. Okolo poledne transfer na letiště a odlet do Limy. Odjezd z Limy do letoviska Paracas na pobřeží Tichého oceánu. Ubytování v hotelu.

11. den:

Paracas, ostrovy Ballestas, Nazca. Transfer do zátoky Paracas, kde se nachází rezervace známá zejména kvůli velkému množství ptáků a díky bohatému mořskému životu. Výlet lodí na ostrovy Ballestas. Spatřit můžete kolonie lvounů, plameňáků, pelikánů, tučňáků a obrovské množství drobných ptáků. Protože se tato oblast nachází v poušti, není zde k vidění velké množství flóry, ale zdejší krajina vytváří překrásné scenérie. Odpoledne odlet v malém letadle do oblasti Nazca. Zde byla objevena jedna z největších záhad: geoglyfy Nazca. Jedná se o unikátní místo s obrovskými geometrickými obrazci a figurami. Obrazce tvoří více než stovka spirál a třicet zvířat a ptáků (kosatka, pavouk, opice, lama, pes, kolibřík). Některé linie jsou dlouhé kolem 50 km a obrazy zvířat 15-300 m a proto jsou viditelné jen z velké výšky.

12. den:

Odjezd do Limy a odlet. Okolo poledne odjezd autobusem do Limy a odlet z Limy do Evropy.

13. den:

Přestup v Evropě a odpoledne přílet do Prahy.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

leteckou přepravu dle programu
letištní taxy
transfery z letišť do hotelů a zpět
služby místních průvodců v angličtině
nebo jiném světovém jazyce
10× ubytování v Peru ve 3* hotelích se snídaní
výlety a pozemní transfery v Peru dle programu

Cena nezahrnuje

fakultativní výlety
pojištění léčebných výloh 590 Kč
připojištění storna zájezdu 990 Kč

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy