X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Peru - po stopách Inků s trekem Inca Trail

Peru

LIMA • CUSCO • INCA TRAIL • MACHU PICCHU • SACRED VALLEY • PISAC • OLLANTAYTAMBO


Zájezd je možno zajistit i v jakémkoliv jiném termínu dle individuálních požadavků a volných letenek. Odlety jsou z Prahy, v případe zájmu je možno zajistit odlety z Vídně.
Průvodcovské služby jsou zajištěny místními průvodci v anglickém jazyce. Uvedená cena zájezdu platí pro účast minimálně 4 osob. Cenu pro 2 osoby zpracujeme na požádání.


Účast na treku Inca Trail podléhá schválení státními orgány a pro jeho potvrzení je nutno dodat celé jméno, národnost, číslo a platnost pasu a zaplatit zálohu. Doporučujeme rezervaci tohoto treku s velkým předstihem, neboť počet osob je zde velmi limitován.
Peru - po stopách Inků s trekem Inca Trail

Termíny a ceny

Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Ráno odlet z Prahy do Limy (jeden přestup v Evropě). Večer přílet do Limy, transfer do hotelu, ubytování.

2. den

Den věnovaný hlavnímu městu Peru, Limě. Polodenní okruh – centrální nám. založené roku 1535 Franciscem Pizarrem, radnice, katedrála, vládní palác a další skvosty koloniální architektury zejména z 18. století. Odpoledne volno k návštěvám některého z mnoha muzeí, z nichž by nemělo zůstat opomenuto především Muzeum zlata s ukázkami zlatých a stříbrných výrobků Inků. Nocleh v Limě.

3. den:

Ráno transfer na letiště a odlet do Cuzca. Transfer do hotelu na ubytování. Krátký odpočinek po absolvování velkého převýšení mezi Limou a Cuzcem. Odpoledne pěší procházka po Cuzcu s návštěvou nejvýznamnějších památek: katedrály i inckého chrámu slunce Koricancha. Budete moci obdivovat jedinečnou koloniální španělskou architekturu vystavěnou na inckých základech z dokonale opracovaných kamenů. Nocleh v Cuzcu.

4. den:

Celodenní výlet s obědem do Sacred Valley. Dopoledne návštěva Pisacu, malebného města 32 km SV od Cuzca proslaveného svými trhy a koloniálním chrámem. Po prohlídce Pisacu oběd. Odpoledne pokračování do vesnice Ollantaytambo se strmými inckými terasami, návštěva incké pevnosti, která je nejzachovalejší ukázkou inckého urbanismu. Procházka chrámovou oblastí s úžasnými kamennými stavbami a šesti obrovskými monolity tvořícími Chrám slunce. Po prohlídce návrat do Cuzca, nocleh v Cuzcu.

5. den:

Brzy ráno transfer na vlakové nádraží a odjezd turistickým vlakem do Machu Picchu Village, nacházející se na úpatí hor se světoznámými ruinami inckého osídlení. Po příjezdu ubytování v hotelu a volno k pobytu v kouzelném prostředí mystických hor a deštného pralesa v okolí vesnice Aguas Calientes, dnes pojmenované Machu Picchu Village. Možnost procházek k vodopádům, návštěvy čajových plantáží nebo jedné z největších světových sbírek orchidejí. Nocleh v Aguas Calientes.

6. den:

Brzy ráno transfer z hotelu na nástupní místo treku, který vede po stezkách vybudovaných Inky k přepravě osob i materiálu na Machu Picchu. Cesta je doprovázena místními anglicky mluvícími profesionálními průvodci. První den vede částečně údolím řeky Urubamby až k inckým ruinám Llactapata, cestou oběd, dále stoupání do výšky 3000m n.m. do kempu Huayllabamba kde bude první nocleh ve stanech (trasa cca 11km za 6 hodin).

7. den:

Brzy ráno snídaně a výstup do průsmyku Dead Woman ve výšce 4200 m n.m. Po pěti hodinách stoupání dojdete k místu, které nabízí dechberoucí výhledy na zasněžené vrcholky okolních hor. Cestou zastávka na oběd a pokračování k místu Pacaymayo ve výšce 3600 m n.m., kde bude další nocleh ve stanech (trasa cca 7km za 7 hodin).

8. den:

Tento den povede trase po jednom z nejhezčích úseků lemovaném množstvím archeologických nálezů z doby Inků. Po snídani dojdete nejdříve k ruinám Runkurakay, které sloužily jako vojenská pozorovatelna. Po krátkém odpočinku pokračujete sestupem k ruinám Sayacmarca. Odsud povede cesta po kamenné stezce deštným pralesem až k ruinám Phuyupatamarca (Město v mracích). Následuje sestup k asi nejhezčí incké památce po Machu Picchu, ruinám Wiňay Wayna ve výšce 2650 m n.m. Po prohlídce přejdete k dalším stanovému kempu (trasa 11 km za 9 hodin).

9. den:

Dnes se připravíte na největší životní zážitek. Po brzké snídani vyrazíte směrem k Inti Punku, neboli Bráně slunce, poslednímu průsmyku na incké stezce ve výšce 2740 m n.m., odkud již spatříte neuvěřitelný pohled na areál Machu Picchu, cíl vaší cesty. (trasa cca 5km za 4 hodiny). Po příchodu k areálu Machu Picchu následuje průvodcovaná prohlídka ruinami nádherně umístěnými mezi vrcholky hor. Ruiny města Machu Picchu se rozkládají na přibližně 5 km² a dají se rozdělit na dvě základní skupiny a to na městskou a zemědělskou část. V městské části „Sacred“ se nacházejí nejdůležitější a nejznámější památky Machu Picchu. Jsou jimi Intihuatana, Chrám Slunce a Místnost tří oken. Tyto objekty byly pravděpodobně zasvěceny bohu Slunce a předpokládá se, že celá tato část města měla náboženský význam. Po prohlídce sjezd autobusy do údolí do vesnice Aguas Calientes a odjezd vlakem do Cuzca. Nocleh v Cuzcu.

10. den:

Po snídani polodenní okruh nejvýznamnějším archeologickým centrem Ameriky – Cuzcem a jeho okolím. Kulturní a náboženské centrum incké říše Koricancha s ruinami chrámu slunce, katedrála z počátku 17. století, Incké kamenné lázně Tambomachay s vodními prameny, náboženská svatyně Kenko, pevnost Sacsayhuaman, pevnost Puca- Pucara. Odpoledne volno v Cuzcu, nocleh v Cuzcu.

11. den:

Dopoledne rozloučení s Cuzcem procházkami po historickém centru nebo návštěvou některého z muzeí. Okolo poledne transfer na letiště a odlet do Limy. Přestup a odlet z Limy do Evropy.

12. den:

Přílet do Prahy.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou přepravu do Peru a zpět
• letištní taxy
• přelety v Peru
• transfery z letiště do hotelu a zpět
• dopravu vlakem z Cuzca do Aguas Calientes a zpět
• 7× ubytování se snídaní ve 3* hotelech
• trek po inckých stezkách trvající 4dny/3noci s profesionálními průvodci
• 3x nocleh ve stanech, zapůjčení spacího pytle, podložky a polštářku
• 3x plnou penzi a pitnou vodu během treku
• zajištění ranní a večerní hygieny teplou vodou
• službu nosičů zajišťujících přepravu stanů, spacích pytlů, potravin a dalšího vybavení
• další výlety a pozemní dopravu v Peru dle programu
• služby místních průvodců v anglickém jazyce

Příplatky

• odletové taxy v Peru cca 20 USD

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy