X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

To nejlepší z historie, kultury a přírody Peru

Peru

LIMA • AREQUIPA • COLCA VALLEY • CRUZ DEL CONDOR • PUNO • JEZERO TITICACA • CUZCO • MACHU PICCHU • SACRED VALLEY • PISAC • OLLANTAYTAMBO • LIMAZájezd je zajišťován individuálně s využitím pravidelných místních výletů s místními průvodci. Zájezd je možno zajistit i v jakémkoliv jiném termínu dle individuálních požadavků a volných letenek. Odlety jsou z Prahy, v případe zájmu je možno zajistit odlety z Vídně.
Průvodcovské služby jsou zajištěny místními průvodci, anglicky, německy nebo jiným světovým jazykem mluvícími (necestuje český průvodce).

Uvedená cena zájezdu platí pro účast minimálně 2 osob.
To nejlepší z historie, kultury a přírody Peru

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 8900
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Ráno odlet z Prahy do Limy (jeden přestup v Evropě). Večer přílet do Limy, transfer do hotelu, ubytování.

2. den

Celodenní pobyt v hlavním městě Peru, během kterého absolvujete pravidelný půldenní okruh s místním průvodcem po významných ulicích a náměstích Limy s prohlídkou centrálního náměstí založeného roku 1535 Franciscem Pizarrem, s radnicí, katedrálou, klášterem sv. Františka, vládním palácem i dalšími ukázkami koloniální architektury. Návštěva nejvýznamnějšího muzea Larco s historickými sbírkami peruánského zlata a stříbra i kolekcí předkolumbovského peruánského umění. Na závěr projížďka kolem pobřeží Pacifiku a částmi San Isidoro a Miraflores. Odpoledne návrat do hotelu a volno k individuálnímu poznávání hlavního města Peru.

3. den:

Transfer na letiště a odlet do jednoho z nejkrásnějších koloniálních měst Peru, Arequipa. Zde absolvujete pravidelnou půldenní prohlídku města s místním průvodcem - centrální náměstí, katedrála, kostel la Compania s koloniálními skvosty, klášter sv. Kateřiny aj. Po prohlídce centra odjezd na vyhlídku Mirador del Carmen, odkud se nabízí jedinečné výhledy do údolí Chili River a na vulkán Misti (5.822 m n.m.). Pokračování do čtvrti Yanahuara a procházka po zdejších kamenných ulicích i zachovalých zahradách. Ubytování v hotelu v Arequipě.

4. den:

Po snídani odjezd z Arequipy na pravidelný okruh s místním průvodcem do hor, krajinou stráženou zasněženými vulkány, s pampami a původními vesnicemi až do údolí Colca Valley. Zastávka v národní rezervaci Aguada Blanca, domovině lam guanaco, alpaca i vicuňa. Dále pokračování podél kráteru Chucura Volcano až k vyhlídce Mirador de los Andes ve výšce 4.900 m n.m. s jedinečnými pohledy na okolní masívy And. Přejezd do města Chiway ležícího na začátku údolí Colca. Ubytování v hotelu. Odpoledne možnost individuálně navštívit termální lázně La Calera s vodou dosahující teploty až 39 stupňů C.

5. den:

Brzy ráno odjezd k jednomu z nejkrásnějších míst andského pohoří, vyhlídku Kříž kondora - Mirador Cruz del Condor. Dechberoucí vyhlídky z možností spatření i největšího ptáka na světě, kondora, kterí zde často krouží nad údolím. Odsud se naskýtají také krásné pohledy na jeden z nejhlubších kaňonů na světě (hloubka 4.160 m). Na zpáteční cestě do Chivay zastávky v malých městečkách Pinchollo, Maca, Achola a Yanque. Po poledni nástup na pravidelnou turistickou autobusovou linku a odjezd z Chivay do Puna. Průjezd touto jedinečnou krajinou, kde uvidíte oblasti s kaktusovými porosty, vulkány, pampy s lamami, městečko Langunillas ve výšce 4.171 m n.m. Po přejezdu horského masívu příjezd do Puna ležícího na břehu jezera Titicaca. Ubytování v hotelu v Punu.

6. den:

Celodenní pravidelný výlet s místním průvodcem na jezero Titicaca, které tvoří hranici s Bolívií a má přes 30 ostrovů. Návštěva rákosových ostrovů Uros Islands, kde žije několik stovek obyvatel na ostrovech vytvořených ze svázané slámy kladené na sebe. Na největším z ostrovů je několik budov vytvořených také ze slámy, jako je škola, pošta a obchody se suvenýry. Dále přejezd lodí k dalšímu ostrovu s indiánskými obyvateli - návštěva ostrova Taquile s krásnými výhledy z jeho kopců a všudypřítomnou textilní výrobou, kterou se zabývají místní obyvatelé. Jejich přívětivost budete moci poznat i během oběda v jedné z místních usedlostí. K večeru návrat do Puna.

7. den:

Celodenní přejezd pravidelnou turistickou autobusovou linkou z Puna do Cuzca. Během cesty zastávka v Pucara, významném centru preinckých civilizací, přejezd náhorní planinou Alteplano a přes průsmyk La Raya Pass ve výšce 4.335 m n.m. Dále již zastávka ve významném inckém centru Racchi se zajímavými inckými stavbami a poslední zastávka ve městečku Andahuaylillas s unikátním kostelem nazývaným pro bohatost jeho fresek americkou Sixtínskou kaplí. Cestou zastávka na oběd. Večer příjezd do Cuzca, ubytování v hotelu v Cuzcu.

8. den:

Celodenní pobyt v nejvýznamnějším inckém centru a jednom z nejkrásnějších měst na světě, Cuzcu. Po snídani odjezd na pravidelný okruh s místním průvodcem k návštěvě centra města i jedinečných inckých staveb dochovaných v okolí Cuzca. Pěší procházka centrem města s návštěvou katedrály i chrámu slunce Koricancha. Dále výjezd do okolí města a prohlídka Tambomachay – ruiny s dochovanými vodními fomtánami, návštěva náboženského centra Kenko a červené pevnosti Puca-Pucara. Vrcholem výletu bude procházka areálem jedné z největších inckých staveb – pevnosti Sacsayhuaman.
Návrat do hotelu v Cuzcu a možnost individuálních procházek a posezení v jednom z nejkrásnějších měst světa.

9. den:

Celodenní pravidelný výlet s místním průvodcem do Sacred Valley (Svatého údolí). Dopoledne návštěva Pisacu, malebného města 32 km SV od Cuzca proslaveného svými trhy a koloniálním chrámem.
Po obědě v místní restauraci pokračování do vesnice Ollantaytambo se strmými inckými terasami, návštěva incké pevnosti, která je nejzachovalejší ukázkou inckého urbanismu. Procházka chrámovou oblastí s úžasnými kamennými stavbami a šesti obrovskými monolity tvořícími Chrám slunce. Večer návrat do hotelu v Cuzcu.

10. den:

Brzy ráno transfer na vlakové nádraží a odjezd turistickým vlakem do Machu Picchu.
Návštěva slavných ruin inckého osídlení Machu Picchu. Transfer autobusem až na vrchol ruin a procházka ruinami nádherně umístěnými mezi vrcholky hor. Odpoledne návrat do údolí do střediska Aguas Calientes a po krátké procházce po místním tržišti se suvenýry odjezd vlakem zpět do Cuzca. Ubytování v Cuzcu.

11. den:

Transfer na letiště a odlet do Limy. Přestup a večer odlet do Amsterdamu.

12. den:

Přílet do Amsterdamu, přestup a odlet do Prahy.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou přepravu do Peru a zpět
• letištní taxy
• přelety v Peru
• transfery z letiště do hotelu a zpět
• 10× ubytování se snídaní ve 3* hotelech
• 3× oběd během výletů
• dopravu, výlety a všechny vstupy dle programu (pravidelné turistické výlety s místními průvodci)
• služby místních průvodců ( v angličtině, němčině nebo jiném světovém jazyce )

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 8.900 Kč

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy