X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

To nejlepší z Peru

Peru

LIMA • AREQUIPA • CHIVAY • COLCA VALLEY • CRUZ DEL CONDOR • PUNO • JEZERO TITICACA • RAQCHI • ANDAHUAYLILLAS • CUSCO • SACRED VALLEY • CHINCHERO • SOLNÉ TERASY MARAS • MORAY • OLLANTAYTAMBO • AGUAS CALIENTES • MACHU PICCHU • CUSCO • LIMA


Zájezd s českým průvodcem


Zájezd je možno zajistit i v jakémkoliv jiném termínu dle individuálních požadavků a volných letenek.
Průvodcovské služby jsou při individuálním zájezdu zajištěny místními průvodci v anglickém, německém nebo jiném světovém jazyku. Kalkulaci zpracujeme na vyžádání.
To nejlepší z Peru
9,3 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 11700
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Ráno odlet z Prahy do Limy (jeden přestup v Evropě). Večer přílet do Limy, transfer do hotelu, ubytování.

2. den

Po snídani projížďka hlavním městem Lima a procházka koloniálním centrem s centrálním náměstím založeným roku 1535 Franciscem Pizarrem s radnicí, katedrálou, klášterem sv. Františka, vládním palácem i dalšími ukázkami koloniální architektury. Uvidíme i moderní čtvrti San Isidor a Miraflores s krásnými výhledy na Tichý oceán. Odpoledne transfer na letiště a odlet do jednoho z typických koloniálních měst Peru - Arequipa. Po příletu transfer do hotelu. Nocleh v Arequipě.

3. den:

Celodenní pobyt ve městě na úpatí And, nazývaném "bílé město". Návštěva tržiště San Camilo a seznámení s místní produkcí od zeleniny a ovoce, přes masa až po léčivé bylinky. Dále centrální náměstí s katedrálou a návštěva typické čtvrti Yanahuara s krásným výhledem na město a jeho okolí, kterému dominují masívy vulkánů Misty, Chachany a Pichu-Pichu. Prohlídka kláštera sv. Kateřiny, jednoho z nejvýznamnějších náboženských objektů v Peru, otevřeného po 400 letech i pro turisty. Odpoledne volno k procházkám, odpočinku, posezením a aklimatizaci před stoupáním do hor. Nocleh v Arequipě.

4. den:

Po snídani odjezd z Arequipy do hor, krajinou stráženou zasněženými vulkány, s pampami a původními vesnicemi až do údolí Colca Valley. Zastávka v národní rezervaci Aguada Blanca, domovině lam guanaco, alpaka i vikuňa. Dále pokračování podél kráteru Chucura Volcano až k vyhlídce Mirador de los Andes ve výšce 4.900 m.n.m. s jedinečnými pohledy na okolní masívy And. Přejezd do města Chiway ležícího na začátku údolí Colca. Oběd v místní restauraci, odpoledne možnost návštěvy trhu v Chivay nebo koupání ve zdejších termálních pramenech. Ubytování v hotelu v Chiway.

5. den:

Brzy ráno odjezd k jednomu z nejkrásnějších míst andského pohoří, vyhlídku Kříž kondora - Mirador Cruz del Condor. Dechberoucí vyhlídky s možností spatření i největšího ptáka na světě, kondora, který zde často krouží nad údolím. Odsud se naskýtají také krásné pohledy na jeden z nejhlubších kaňonů na světě (hloubka 4.160 m). Průjezd touto jedinečnou krajinou s koloniálními vesničkami, všudypřítomnými terasovitými políčky, údolím Colca na jedné straně a masívy vulkánů na straně druhé. Zastávka v koloniálním městečku Macca, které si zachovalo svůj původní ráz. Odpoledne odjezd do Puna na břehu jezera Titicaca, ubytování v hotelu.

6. den:

Celodenní výlet lodí na jezero Titicaca, které tvoří hranici s Bolívií a má přes 30 ostrovů. Plavba po jezeře a návštěva rákosových ostrovů Uros Islands, kde žije několik stovek obyvatel. Ostrovy jsou vytvořeny ze svázané slámy kladené na sebe. Na největším z ostrovů je několik budov vytvořených také ze slámy, jako je škola, pošta a obchody se suvenýry. Odpoledne návštěva ostrova Taquile s krásnými výhledy z jeho kopců a všudypřítomnou textilní výrobou, kterou se zabývají místní obyvatelé. Oběd na ostrově. Večer návrat do Puna na ubytování v hotelu.

7. den:

Po snídani odjezd autobusem z Puna do Cusca přes Andy a působivou krajinou náhorní roviny Alteplano. Cestou oběd a zastávka v typických vesnicích: Raqchi - návštěva archeologického naleziště jedné z nejvýznamnějších vojenských základen Inků a Andahuaylillas - prohlídka jednoho z nejkrásnějších barokních kostelů v Peru nazývaného pro svou bohatou výzdobu Sixtinskou kaplí And. Večer příjezd do Cusca, ubytování v hotelu.

8. den:

Pobyt v Cuscu. Dopoledne prohlídka hlavního centra říše Inků, města Cusco a jeho okolí. Pěší procházka centrem města – návštěva katedrály i chrámu Koricancha zasvěceného bohovi slunce. Návštěva jedné z největších inckých staveb – pevnosti Sacsayhuaman vystavěné nad městem. Procházka pozůstatky inckých areálů Kenko, Puca Pucara a Tambomachay. Odpoledne volno k procházkám a posezením. Nocleh v Cuscu.

9. den:

Celodenní výlet do Sacred Valley, nejposvátnějšího území říše Inků. Dopoledne návštěva městečka Chinchero s typickým vesnickým trhem a původními obyvateli. Dále přejezd do oblasti solných teras Maras, jednoho z nejzajímavějších a nejúchvatnějších míst v Provincii Cusco. Tisíce políček na zachycování soli zasazených v divokém horském údolí u obce Maras vám vyrazí dech. Poté zastávka u původního výzkumného zemědělského centra Inků teras Moray, kde se seznámíme s neuvěřitelnými znalostmi a schopnostmi Inků. Oběd v místní restauraci a přejezd do vesnice Ollantaytambo se strmými inckými terasami, návštěva incké pevnosti, která je nejzachovalejší ukázkou inckého urbanismu. Procházka chrámovou oblastí s úžasnými kamennými stavbami a šesti obrovskými monolity tvořícími Chrám slunce. Dále přejezd na vlakové nádraží a odjezd vlakem do vesnice Aguas Calientes, která se nachází přímo pod Machu Picchu. Večer ubytování v hotelu.

10. den:

Brzy ráno odjezd autobusem k areálu Machu Picchu. Ubytování přímo pod areálem umožní pohodlnou prohlídku ještě před příjezdem vlaku s většinou turistů. Prohlídka slavného inckého osídlení, které se zachovalo bez lidského zásahu v původním stavu. Osídlení je nádherně umístěno mezi vrcholky hor s úžasnými výhledy do údolí. Fakultativně možnost výstupu na vrchol Machu Picchu s krásným výhledem na celý areál a horu Huayna Picchu. Odpoledne návrat autobusem nebo pěšky do údolí a procházka městem Aguas Calientes s možností vyzkoušení zdejších teplých pramenů. Nocleh v Aguas Calientes.

11. den:

Po snídani odjezd vlakem a autobusem zpět do Cusca. Odpoledne volno a pokračování procházek jedním z nejkrásnějších měst na světě se španělskou koloniální architekturou vystavěnou na mohutných inckých základech. Nocleh v Cuscu.

12. den:

Ráno transfer na letiště a odlet do Limy. Oběd v restauraci v Limě. Odpoledne návštěva muzea Larco s unikátními sbírkami připomínajícími více než 3 000 roků dlouhou historii Peru. Transfer na letiště a odlet z Limy do Evropy.

13. den:

Přestup v Evropě a večer přílet do Prahy.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou přepravu do Peru a zpět
• letištní taxy a zavazadlo k odbavení
• dva přelety v Peru vč. tax a zavazadla
• transfery z letiště do hotelu a zpět
• 11× ubytování se snídaní ve 3* hotelech
• 5× oběd
• výlety a pozemní dopravu v Peru dle programu
• projížďku lodí po jezeře Titicaca
• vlak z Ollantaytamba do Aguas Calientes a zpět
• výjezd autobusem na Machu Picchu a zpět
• služby místních průvodců v Peru
• služby českého průvodce (při účasti min. 10 osob)

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 11 700 Kč
• fakultativní výstup na vrchol hory Machu Picchu 2.500 Kč
Předpokládané náklady na vstupy v Peru 220 USD.

Doprava

Doprava do Peru je zajištěna leteckou společností KLM

Předpokládaný letový řád:

Praha 06.20 - Amsterdam 07.50, Amsterdam 09.55 - Lima 15.25
Lima 17.30 - Amsterdam 12.50, Amsterdam 16.20 - Praha 17.45

Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.
V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg (při vnitrostátních letech 20 kg) a jedno příruční zavazadlo do 8 kg.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

9,3

8 hodnocení

8,7

Hotel

9

Strava

10

Delegát

9,4

Doprava


8
Hotel: 7
Strava: 7
Doprava: 8
Delegát: 10
Velmi pěkné,, poučné, výborný kolektiv, trochu náročnější.
Bronislava Doubravová - To nejlepší z Peru (10.10.2023 - 22.10.2023)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Pro mě a manželku připravila EMMA opět skvělý zážitek při kterém jsme nahlédli tentokrát na jihoamerický kontinent.
Chtěli bychom poděkovat za perfektní organizaci, pozitivní přístup, toleranci a porozumění, jednoduše za skvělou dovolenou plnou nezapomenutelných zážitků.
Vše klapalo v souladu s plány díky pozitivnímu a profesionálnímu přístupu vedení, fantastické partě účastníků a za podpory příznivého počasí.
Doufáme, že pro nás vedení EMMA připraví další lákavou, tedy další nezapomenutelnou poznávačku s naší skvělou partičkou.
Libor Čech - To nejlepší z Peru (10.10.2023 - 22.10.2023)

9
Hotel: 8
Strava: 9
Doprava: 9
Delegát: 10
Jako vždy excelentní
Petr Sebestian - To nejlepší z Peru (10.10.2023 - 22.10.2023)

9,8
Hotel: 9
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Nádherný zájezd, jeden z nejkrásnějšich, jaký jsme absolvovali. Skvěle sestavený program, do puntíku naplnéný. Vše zorganizováno tak, aby se to v pohodě zvládlo, žádná hoňka, ale přitom ani stopa zbytečně ztraceného času. Viděli jsme maximum toho, co se vidět dalo. A že v Peru je toho k vidění mimořádně moc! K tomu nám až neskutečně přálo počasí, takže velká pohoda. A na té pohodě měl lví podíl průvodce pan Emil Pulka, jeho klid a nadhled, s nimiž si dokáže poradit v každé situaci Nelze nezmínit také perfektní partu, která se na tomto skvělém zájezdu sešla. Zájemcům o tento zájezd vřele doporučujeme a už se těšíme na další expedici s CK EMMA...
Monika a Zdeněk Peterkovi
Zdeněk Peterka - To nejlepší z Peru (10.10.2023 - 22.10.2023)

8,8
Hotel: 8
Strava: 8
Doprava: 9
Delegát: 10
Byl to úžasný zážitek, mohu jen doporučit a Emil jako průvodce je nepřekonatelný. A zdravím i Sylvu. Tak zase někdy příště. :-)
Petr Wurm - To nejlepší z Peru (10.10.2023 - 22.10.2023)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Myslím, že se to nedá hodnocení v těchto 4 položkách vystihnout. Ubytování, stejně tak strava, byly na danou destinaci velmi dobré. Nevím o nikom, komu by něco z naší skupinky chybělo. Delegát Emil, i jeho zástupce, který ho zastoupil při krátké indispozici (Sylva) byl dokonalý.
V položce "doprava" bych však chtěl vyzdvihnout dokonalou logistiku. Je až neuvěřitelné, jak bylo vše sladěno a sehráno tak, že jsme nikde nemuseli na nic čekat, všude byl k dispozici místní průvodce i s autobusem a vše na sebe navazovalo. Cestovní kancelář EMMA tak má můj neskrývaný obdiv.
Roman Kubínek - To nejlepší z Peru (10.10.2023 - 22.10.2023)

9,5
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Zdeněk Peterka - To nejlepší z Peru (10.10.2023 - 22.10.2023)