X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

To nejlepší z Pobaltí letecky z Vídně

Pobaltí

VILNIUS • PURNUŠKÉS • MEŠKONYS • TRAKAI • SKANZEN RUMŠIŠKÉS • KAUNAS • KLAIPEDA • KURSKÁ KOSA • SIAULIAI • ZÁMEK RUNDALE • PLÁŽ JURMALA • NÁRODNÍ PARK GAUJA • HRAD SIGULDA • RIGA • OSTROV MUHU • OSTROV SAAREMAA • PARK LAHEMAA • KÄSMU • TALLINN
Ubytování v hotelech v centrech měst - možnost večerních procházek i posezení v restauracích přímo v centru.
To nejlepší z Pobaltí letecky z Vídně

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 11000
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Vídně v 09.25 hod přes Varšavu do Vilniusu, po příletu v 14.05 hod transfer do hotelu, ubytování. Podvečerní procházka městem.

2. den

Celodenní poznávání města Vilnius, jehož historické centrum je vyhlášeno památkou UNESCO. Projdeme se uličkami převážně barokního starého města, které můžeme pozorovat i z Gedmiminova vrchu se starým hradem. Centrem města je Katedrální náměstí s klasicistní bílou katedrálou, věží a sochami litevských knížat. Město má i mnoho kostelů, mezi nimiž je skvostem cihlový kostel sv. Anny. Odpoledne volno k posezením a dalším seznamováním s tímto malebným městem. Ubytování ve Vilniusu.

3. den:

Ráno odjedeme do vesnice Purnuškés severně od Vilniusu a navštívíme místo označené za geografický střed Evropy. Symbolem tohoto místa je monumentální světová růžice na kopci Bernotai. Nedaleko se u vesnice Meškonys nachází další významné místo, kterým je triangulační bod Struveho geodetického oblouku (UNESCO). Tento oblouk vytyčený 265 body podél 25. poledníku východní délky prochází v délce 2820 km ze severní až do jižní Evropy. Okolo poledne přejezd do bývalého hlavního litevského města Trakai, vystavěného v malebné oblasti jezer a ostrovů. Toto místo je vyhledáváno turisty zejména kvůli pohádkovému cihlovému vodnímu hradu, který se tyčí na ostrově obklopeném několika jezery. Večer návrat na ubytování ve Vilniusu.

4. den:

Ráno odjezd z Vilniusu směrem na Kaunas. Před příjezdem do města se zastavíme na prohlídku litevského skanzenu v Rumšiškés. Jedná se o soubor litevských lidových staveb vystavěný u Kaunaské přehrady. Poté přejezd do města Kaunas vyhlášeného pro rok 2023 evropským městem kultury. Prohlídka centra města - Radniční náměstí s domy z 15.-16. století a budovou Staré radnice s 53m vysokou věží, dnes je budova využívána převážně pro svatby a nazývá se Svatební palác. V jejím areálu je i Muzeum keramiky. Za návštěvu jistě stojí i největší gotický kostel v Litvě, cihlová katedrála sv. Petra a Pavla zařazená roku 1996 mezi památky UNESCO. Symbolem města je kulatá věž obranného hradu ze 12.-13.století vystavěného nad soutokem dvou největších litevských řek. V areálu pozůstatků hradu je zřízena pobočka Muzea města Kaunas. Při procházce malebnými uličkami Starého města narazíme i na Ďáblův dům, (Perküno namas) typickou ukázkou světské, pozdně gotické cihlové architektury. Pro sportovní fanoušky možnost návštěvy Litevského muzea sportu. Pozdě odpoledne odjezd do města Klaipeda na ubytování.

5. den:

Dopoledne se trajektem přesuneme na písečný poloostrov Kurská kosa v jihovýchodním cípu Baltského moře, zařazený do seznamu UNESCO. Projížďka litevskou částí poloostrova a procházka touto přírodní atrakcí tvořenou zejména vysokými písečnými dunami, často porostlými lesy. Odpoledne návrat do Klaipedy na ubytování. Možnost večerní procházky městem.

6. den:

Ráno odjedeme k městu Šiauliai, kde navštívíme jednu z nejvyhledávanějších zajímavostí Litvy, Křížový vrch. Ohromí nás tisíce křížů různých tvarů a velikostí. Po poledni přejezd do Lotyšska a zastávka u barokního zámku Rundāle, někdejší rezidence rodu Bironů. Zámek byl vybudován jako letní sídlo favorita ruské carevny Anny Ivanovny Ernsta Johanna von Birona podle předlohy francouzského Versailles. Odpoledne příjezd do hlavního města Lotyšska Rigy, bývalého hanzovního města s výraznou secesní architekturou. Ubytování v hotelu a podvečerní procházka centrem města.

7. den:

Dopoledne prohlídka Rigy. Projdeme se Starým městem (UNESCO) s románskou monumentální katedrálou, rižským zámkem, který je dnes sídlem prezidenta, nádherně zdobeným domem Černohlavců i řadou dalších historických budov. Odpoledne volno nebo v případě hezkého počasí výlet k blízké pláži Jürmala, která se táhne réměř 25km a láká ke koupání i procházkám. Návrat na ubytování v Rize.

8. den:

Ráno odjezd do města Sigulda na okraji největšího lotyšského národního parku Gauja. Najdeme zde středověký hrad Turaidas i Nový hrad Sigulda vystavěný na druhém břehu koncem 19. století. Údolí řeky Gauji lemované pískovcovými útvary nabízí příjemné procházky i možnost návštěvy Gutmanských jeskyní, které jsou se svou hloubkou téměř 19 metrů nejhlubšími jeskyněmi v pobaltských zemích. Okolo poledne odjezd k západnímu pobřeží Estonska, kde navštívíme největší západoestonské souostroví. Trajektem přejedeme na ostrov Muhu a dále na ostrov Saaremaa, kde se ubytujeme u hlavního města ostrova Kuressaare.

9. den:

Celodenní program bude věnován největšímu estonskému ostrovu Saaremaa který je často nazýván ostrovem chleba, piva a větrných mlýnů, které budeme obdivovat především u kopce větrných mlýnů Angla. Čeká nás i prohlídka asi 100 m širokého kráteru po meteoritu u Kaali, který patří k největším evropským kráterům. Projdeme si i starobylé hlavní město Kuressaare, kde můžeme obdivovat středověký biskupský hrad, který patří k největším v Pobaltí i krásné pobřežní scenérie tohoto lázeňského městečka. Odpoledne návrat do hotelu a volno k procházkám podél pobřeží.

10. den:

Ráno odjezd na trajekt zpět na pevninu a přejezd do hlavního města Estonska. Odpoledne prohlídka Tallinnu, jednoho z nejmalebnějších měst Evropy, jehož staré město je zapsané do seznamu památek UNESCO – Horní město s hradem Toompea, kde sídlí estonský parlament i vláda, katedrála Alexandra Něvského, krásné vyhlídky na staré město. Budeme pokračovat do Dolního města s gotickou radnicí ze 14. stol. a řadou hanzovních a kupeckých domů. Večer ubytování v hotelu v Tallinnu a možnost večerní procházky městem.

11. den:

Po snídani odjezd na pobřeží finského zálivu do estonského národního parku Lahemaa s typickou pobřežní krajinou severního Estonska. Park je proslaven nejen nádhernou přírodou s lesy, zátokami a poloostrovy vybíhajícími hluboko do moře, ale i historickými budovami a rybářskými vesničkami. Návštěva typického šlechtického sídla Palmsee Manor a za hezkého počasí i procházka zdejší divokou krajinou. Zastávka v pobřežní vesnice Käsmu s bohatou námořní historií, díky které je nazýváno vesnicí kapitánů. Možnost procházky podél pobřeží k bludným kamenům nebo návštěvy Mořského muzea. Odpoledne návrat do Tallinnu a návštěva barokního paláce Kadriorg s překrásnými květinovými zahradami. který nechal na začátku 18. století postavit ruský car Petr Veliký pro svou ženu Kateřinu I. Poté návrat do hotelu v Tallinnu a podvečerní procházky městem.

12. den:

Dopoledne volno k rozloučení s Tallinnem a před polednem transfer na letiště, ve 14.30 hod odlet z Tallinnu přes Varšavu do Vídně. Přílet do Vídně v 18.45 hod.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou dopravu z Vídně do Vilniusu a zpět z Tallinnu do Vídně
• letištní taxy a odbavení zavazadla
• dopravu autobusem v Pobaltí dle programu
• trajekt na ostrov Muhu a zpět
• trajekt na Kurskou kosu a zpět
• ekologickou taxu na Kurskou kosu
• 11x ubytování ve 3* hotelu
• 11x snídaně
• služby českého průvodce

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 11.000 Kč

Předpokládaná částka na vstupy 150 €.

Doprava

Doprava je zajištěna leteckou společností LOT.
Předpokládaný letový řád (místní časy):
Vídeň - Varšava 09:25-10:40, Varšava - Vilnius 11:55-14:05
Tallinn - Varšava 14:30- 15:10, Varšava - Vídeň 17:20 - 18:45

Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.

V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg a jedno příruční zavazadlo do 8 kg. Rozměry příručního zavazadla: max. 55x40x20 cm.

Ohlasy zákazníků

mail doručen 4.7.2018:

Dobrý den,

zúčastnila jsem zájezdu do Pobaltí ve dnech 16. - 23.6.2018 s vaší průvodkyní paní Ivou Pelcovou.
Dříve jsem se k vyjádření své naprosté spokojenost nedostala, tak alespoň teď.
Paní Pelcová mě naprosto fascinovala svými hlubokými znalostmi, citem pro to, občas strohé informace krásně odlehčit, ale především tím, že naprosto skvěle formuluje své vyprávění, používá nádhernou češtinu, má cit pro pensum fakt, která člověk ještě může bez úhony vstřebat a ohromující vypravěčský talent.
Zařídila vše, co bylo potřeba a byla vždycky milá a ochotná.
Ještě jednou děkuji za krásný zážitek.

JUDr. Eva Kosíková

mail doručen 25.8.2017:

Vážení,

včera dopoledne jsme se vrátily z velmi vydařeného zájezdu do Pobaltí. Jistě jste zvyklí na pochvalné emaily k zájezdům, které průvodcuje paní Iva Pelcová. Nezbývá nám než se přidat. Její znalosti, organizační schopnosti a přístup k účastníkům nemají chybu. Velmi hezky k tomu přispívá i její krásná čeština – to je pohlazení na duši.

Líbilo se nám uspořádání programu - střídání prohlídek měst s přírodními zajímavostmi. Všechny hotely, včetně snídaní a večeří byly na vysoké úrovni. Ke spokojenosti přispěl i velmi příjemný místní pan řidič. Když se k výše uvedenému připočte i štěstí na počasí, tak se nedá najít žádná chybička.

Děkujeme za hezký strávený týden v neprávem opomíjených zemích a vyřiďte prosím ještě jednou poděkování a pozdrav paní Ivě.

Přejeme vaší společnosti hodně spokojených zákazníků a věříme, že se i my ještě někdy s vaší cestovkou vydáme za poznáváním.

Vlasta Pommerová a Květa Horská

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy