X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Advent v Lisabonu

Portugalsko

LISABON • CABO DA ROCA • SINTRA
Advent v Lisabonu

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 3200
polopenze Na osobu / Na zájezd 2200
fakultativní výlet Na osobu / Na zájezd 1300
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy do Lisabonu , města s překrásnými manuelskými památkami i supermoderní architekturou na břehu řeky Tejo, jen nedaleko Atlantického oceánu. Po příletu do Lisabonu transfer do hotelu na ubytování.

2. den

Po snídani odjezd autobusem do čtvrti Belém, která je spojena s obdobím portugalských zámořských objevů – Belém . Belémská věž je bránou do Lisabonu a symbol města, památník objevitelů připomíná významné osobnosti Portugalska 16. stol., klášter a kostel Jeronýmů je vystaven na místě, kde se Vasco de Gama modlil před vyplutím do Indie.
Následuje přesun do historického centra Lisabonu , přímo na hlavní náměstí Rossio, odkud se pěšky vydáme za poznáním lisabonských výtahů a slavných tramvají. Výtahem Gloria se vyvezeme na fascinující vyhlídku do čtvrti Bairro Alto. Poté se romantickou procházkou dostaneme do čtvrti Chiado, kde se výtahem Santa Justa svezeme na obchodní ulici Rua Augusta, které dominuje vítězný oblouk. Na Praça da Figueira začíná naše cesta časem historickou tramvají číslo 12, která nás zaveze do čtvrti Alfama, která je známa svými nádhernými vyhlídkami, nejstarší lisabonskou katedrálou a hudebním stylem fado. V odpoledních hodinách osobní volno na vánoční nákupy. Nocleh v hotelu v Lisabonu.

3. den:

Celodenní výlet do pohádkového města Sintra, oblíbeným letním útočištěm portugalských králů, které se nachází uprostřed věčně zelených kopců. Významnou památkou je Královský palác opředený řadou pověstí nebo Palác da Pena, který ční nad městem. Odpoledne se přesuneme na konec světa, na Cabo da Roca, který je nejzápadnějším pevninským výběžkem kontinentální Evropy. Návrat na ubytování do Lisabonu.

4. den:

Volný čas na vánoční nákupy a procházky svátečně vyzdobeným historickým centrem nebo fakultativní výlet Volný čas na vánoční nákupy a procházky svátečně vyzdobeným historickým centrem nebo fakultativní výlet do portugalské historie. Po snídani odjezd do malebného středověkého městečka Obidos, které je známé pro svůj višňový likér a romantické uličky. V rybářské vesničce Nazaré, která je dnes pro své nádherné pláže vyhledávaným letoviskem, se stal ve 12. stol zázrak, který dodnes připomíná kaple na útesu, který se ční více než 100 m nad mořem. Nedaleko Nazaré se nachází klášter Batalha, velkolepá ukázka gotiky, kde je pochovaný Jindřich Mořeplavec. V odpoledních hodinách příjezd do Fatimy, prohlídka města. Fatima je jedním z nejvyhledávanějších poutních míst na světě, kde se na začátku 20. stol zjevila pana Marie třem malým pasáčkům. Večer návrat na ubytování.

5. den:

V ranních hodinách odjezd na letiště v Lisabonu, odlet.

Podrobné informace

Ubytování

• hotel 3*

Cena zahrnuje

• leteckou přepravu Praha - Lisabon - Praha
• 4x ubytování v hotelu 3* se snídaní
• autobusovou dopravu dle programu
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 2 800 Kč
• vstupy do objektů - cca 35 €

Doprava

• letecká z Prahy

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy