X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Lisabon - královská sídla a krásy atlantického pobřeží

Portugalsko

LISABON • ESTORIL • CASCAIS • SINTRA • CABO DA ROCA • COLARES
Lisabon - královská sídla a krásy atlantického pobřeží

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 4550
Fakultativní výlet SIntra Na osobu / Na zájezd 1500
Večeře s vínem a vystoupením fada Na osobu / Na zájezd 1300
Fakultativní výlet Evora Na osobu / Na zájezd 1850
Fakultativní výlet Porto záloha Na osobu / Na zájezd 1800
Fakultativní výlet k Atlantiku Na osobu / Na zájezd 500
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy, přílet večer do Lisabonu, transfer na ubytování v centru Lisabonu.

2. den

Lisabon – prohlídka města: náměstí Praça do Commercio, tramvají do čtvrti Alfama s úzkými, křivolakými uličkami s výhledy, kostel s klášterem sv. Vincenta, Largo das Portas s kavárnami, hrad Castelo de S. Jorge – sídlo portugalských králů, dům patrona města sv. Antonína, katedrála Sé ze 12. stol. Dále čtvrť Bairo Alto, kam se dostaneme historickým výtahem Elevador de Sta. Justa. Večerní procházky částí Baixa.

3. den:

Lisabon – pokračování prohlídky města – čtvrť Belém, jízda vyhlídkovým busem, strážní věž Torre de Belém, klášter Mosteiro dos Jerónimos (UNESCO), hrob Vasco de Gama. Fakultativně projížďka lodí podél čtvrti Belém s krásnými výhledy na Castelo de S. Jorge, katedrálu a hist. centrum, sochu Krista aj. Možnost ochutnávky portugalských vín.

4. den:

Indiv. program v Lisabonu, návštěva muzeí, čtvrť EXPO 98 na břehu s moderní architekturou a přístavem malých lodí, Oceanarium či pobyt u Atlantiku s koupáním nebo fakultativní výlety:

V červnu celodenní výlet vlakem za vínem do PORTA s průvodcem (cca 60 €), druhé největší město Portugalska (UNESCO), historické město, katedrála Sé, Eiffelův most, ochutnávka slavného portského vína.

V červenci cesta a koupání na pobřeží Atlantiku: LISABON, ranní zastávka v tržnici, Cais de Sodré, plážovým vlakem do přímořského ESTORIL (např. James Bond Casino Royal), CASCAIS, historické centrum, barevné uličky, rybářský přístav, pevnost, nádherná vila hraběte Castro Guimãres, fakultat. grilované čerstvé ryby nebo maso, možnost koupání na několika písečných plážích mezi útesy, krátká procházka ke skalním útvarům Boca do Inferno („ústa pekla“), na skalnatém pobřeží, kde divoké vlny bičují pobřeží, kde divoké vlny bičují pobřeží, přístav plachetnic.

V září cesta do vnitrozemí do kraje Alenteja, přes supermoderní 17 km dlouhý most Vasco da Gama s výhledy na čtvrť EXPO 98 a mrakodrapy, EVORA, hradbami obehnané město UNESCO, sídelní město portugalských králů, katedrála Sé, zachovalý římský chrám, kostely zdobené azulejos (malované keramické dlaždice), univerzita, pohodová turistika v kraji megalitů, největší dolmen v Portugalsku, korkové háje a vinohrady, nebo indiv. čtvrť EXPO 98 na břehu s moderní architekturou a přístavem malých lodí a možnost návštěvy slavného Oceanária.

5. den:

Fakultativní výlet do Serra de Sintra - UNESCO: Palácio de Queluz, královský palác s nádhernými zahradami, SINTRA, Palácio Nacional de Sintra, královská rezidence až do roku 1910, možnost ochutnat místní specialitu – dezert Travesseiros, cesta přes COLARES, půvabnou vesničku plnou květin na svazích Serry de Sintra, obklopenou vinicemi, průjezd Národním parkem Sintra-Cascais až na Cabo da Roca, nejzápadnější bod kontinentální Evropy (můžete si koupit i certifikát), zastávka na surfařské pláži Guincho, variantně individuálně atmosféra LISABONU a návštěva muzeí nebo v červenci celodenní relax na plážích Atlantiku, vláčkem na pláž Cascais, večerní čtvrť Chiado s „fadem“, fakultativně jedinečný zážitek - večeře s vínem a hudebním programem.

6. den:

Lisabon – dopoledne volno k nákupům ev. prohlídce města dle času odletu, odpoledne odlet do Prahy.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou dopravu Praha–Lisabon–Praha vč. tax
• transfer z/na letiště místní dopravou
• 5× hotel v centru Lisabonu se snídaní
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 4550 Kč
• záloha výlet Sintra, Cabo da Roca (5. den) 1 500 Kč
• výlet do Porta (09. 06.) – záloha 1 800 Kč
• výlet k Atlantiku (20. 07.) – záloha 500 Kč
• výlet do Evory (28. 09.) – záloha 1 850 Kč
• záloha za večeři s vínem a vystoupením fada 1 300 Kč

Zálohy za fakultativní výlety budou doúčtovány na místě dle skutečných nákladů, konání od 15 os. Předpokládaná částka na vstupy 110 €.

Doprava

Doprava do Portugalska je zajištěna leteckou společností Tap Portugal

Předpokládaný letový řád (místní časy):
Praha - Lisabon 19:05–21:35, Lisabon - Praha 14:05–18:20

Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.

V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg
a jedno příruční zavazadlo do 8 kg.
Rozměry příručního zavazadla - max. 55x40x20 cm

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy