X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Porto, údolí Doura, Aveiro - kraj, který si zamilujete

Portugalsko

PORTO - FOZ DO DOURO - MATESINHOS - PINHAO - AVEIRO - PRAIA DA BARRA - COSTA NOVA

Porto ...pravá tepna života portugalského, víc rozkošnický, líný ... Jiří Guth -Jarkovský
údolí Douro .... vinice a vinné sklepy kam se podíváš
Aveiro .. historie a tradice, poklidná atmosféra, skvělé rybí restaurace
To jsou hlavní důvody, proč navštívit tuto malebnou část Portugalska.

Max. počet osob ve skupině: 15
Porto, údolí Doura, Aveiro - kraj, který si zamilujete

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 3400
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet přímou linkou z Vídně do Porta. Po příletu do Porta bude v příletové hale čekat na skupinku místní česky a slovensky mluvící průvodce. Z letiště pojedeme přímo k oceánu a projedeme se kolem pláže Foz až k ústí řeky Douro. Po mole můžete dojít až k majáku a sledovat, jak se mísí řeka s oceánem. Možnost oběda v rybářském městečku Matosinhos, kde se ryby grilují venku na obrovských grilech a je to v Portu to nejlepší místo, kde ochutnat čerstvé ryby. Odjezd na ubytování do hotelu, který se nachází v centru města v pěší vzdálenosti od hlavních památek, v blízkosti proslulé obchodní tepny Santa Catarina. Zbytek dne volno k odpočinku po ranním letu nebo možnost podvečerní vycházky kolem kaváren a obchodů k řece.

2. den

Po snídani vyrazíme na pěší prohlídku města. Navštívíme nejvyšší věž města Torre Clerigos, odkud je nádherný výhled na celé město, proslulé knihkupectví Livraria Lello, které je považováno za jedno z nejkrásnějších na světě a mimo jiné se proslovilo díky spisovatelce Rollingové, autorce Harryho Potera. Zajímavé je také historické vlakové nádraží Sao Bento, které zdobí 20 tisíc kachliček - azulejos, stejně tak jako nejstarší chrám ve městě - katedrála Sé. Volno na oběd, kdy můžete ochutnat některou z místních specialit, např. francezinhu. Odpoledne nás čeká Ribeira - proslulé nábřeží s barevnými domečky, kavárnami a restauracemi a výhledy na protější Vila Nova de Gaia se sklepy na portské víno a zakotvenými rabelos s naloženými sudy. Obdivovat můžete mosty přes řeku Douro, ať už most Ludvíka I, nebo most Maria Pia, který je dílem francouzského architekta G. Eiffela. Můžete se také fakultativně vydat na plavbu po řece Douro, během které můžete vidět všechny portské mosty. Den můžeme zakončit návštěvou některého z vinných sklepů ve Vila Nova de Gaia, spojenou s degustací lahodného moku. Návrat na hotel.

3. den:

Po snídani výlet do údolí řeky Douro, které je nejstarší vymezenou vinařskou oblastí na světě, a to již od r. 1756. Réva se pěstuje na terasách svažujících se k řece, což dává krajině jedinečný ráz. Prohlídka vinařství s ochutnávkou. Po té se kolem vinic s výhledy na řeku dostaneme do malebného městečka Pinhao, které je centrem vinařské oblasti na Douru. Volný čas k obědu. Odpoledne možnost plavby lodí po řece Douro podél rozsáhlých vinařství. V pozdně odpoledních hodinách návrat na hotel v Portu. Volný večer v Portu.

4. den:

Po snídani odjezd do Aveira, kterému se říká portugalské Benátky, díky jeho vodním kanálům posetým pestrobarevnými loďkami moliceiros. Původně sloužily ke sběru chaluh, dnes jsou turistickou atrakcí. Fakultativní projížďka po kanálech na těchto malebných loďkách. Aveiro je také městem soli, kolem se nachází rozsáhlé solné pánve, kde se kristalizací vody získává sůl. Po prohlídce přejedem na pláž Praia da Barra, která se nachází 10 km od Aveira a je známá pro svůj unikátní maják, který je považován za jeden z nejvyšších na celém Iberském polostrově. V případě zájmu a dobrého počasí možnost koupání na krásné bílé pláži, volno na oběd. Po té zastávka v malebné rybářské vesnici Costa Nova s proužkovanými rybářskými domky a vynikajícími regionálními sladkostmi. Návrat do Porto. Volný večer.

5. den:

V ranních hodinách transfer na letiště a odlet do Vídně.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou dopravu
• letištní taxy a odbavení letu s příručním zavazadlem
• 4x ubytování v 3* hotelu se snídaní
• dopravu autobusem dle programu
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 3400 Kč
• odbavení zavazadla do 20 kg 1600 Kč/ zavazadlo
• plavba v Pinhao cca 12 eur
• plavba v Aveiro 13 eur
• návštěva vinařství v údolí Doura 15 eur
• návštěva sklepů v Portu 12 eur
Pokud je částka uvedena v eur, hradí se až na místě.
Předpokládaná částka na vstupy (mimo zmíněné plavby a sklepy) 25 €.

Doprava

Předpokládaný letový řád (místní časy):
Vídeň - Porto 07,55 - 10,15
Porto - Vídeň 10,10 - 14,20


Časy letů jsou vždy pouze orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy