X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Advent v Grazu s lipicány a čokoládou

Rakousko

Advent v Grazu s lipicány a čokoládou

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 590
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

V ranních hodinách vyjedeme z Brna (další nástupní Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 300 Kč, Strážnice 300 Kč, Hodonín 300 Kč, Břeclav 250 Kč) do Rakouska. Kolem poledne nás bude čekat nejvyhledávanější štýrská továrna na čokoládu, ve které se čokoláda vyrábí výhradně z čokoládových bobů v bio kvalitě. Na prohlídce, spojené s ochutnávkou, uvidíme přes prosklenou architekturu do výrobních prostor a v mnoha kreativních stanicích pro mlsouny zažijeme jedinečné spektrum chutí od Zottera: sýr, slanina nebo dokonce ryba v čokoládě, zde je možné zakoupit všechno! Poté nás již bude očekávat vánoční atmosféra hlavního města rakouského adventu. Prohlédneme si historické centrum města Graz, které je od roku 1999 zapsáno na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Navštívíme hlavní náměstí s krásnou budovou radnice, které je místem konání tradičních vánočních trhů. „Městečko“ tvořené stánky s občerstvením, řemeslnými výrobky, tradičními cukrovinkami a nápoji na zahřátí nás zláká svou adventní atmosférou klidu a pohody. Zdejší oblíbený nápoj „Feuerzangenbowle“, lahodná hořící směs vína a rumu, nás zahřeje na těle i na duši. Uvidíme jedinečný ledový betlém a největší adventní kalendář na světě, na trzích si budeme moci zakoupit rozmanité selské produkty, místní kulinářské speciality, svařené víno i punč, vánoční pečivo, dřevěné výrobky nebo třeba domácí špek s jalovcem. Zážitkem bude i výjezd zubačkou na hradní vršek Schlossberg s hodinovou věží a pevností, odkud se nám otevřou nádherná panoramata. Na ubytování a večeři přijedeme do slavné slovinské termální oblasti při úpatí okraje kopců Slovinské Gorice s vodou tak blahodárnou pro lidský organismus, že lahve s ní putovaly na císařský dvůr do Vídně i do papežského paláce. Ubytujeme se v lázeňském rezortu a budeme mít možnost koupání v rozsáhlém termálním areálu (do 21:00). Za příplatek možnost masáží.

2. den

Po snídani se ještě necháme hýčkat v termálních lázních s vodou o teplotě 24–36 °C dle výběru bazénů s možností využití saun. V 11 hodin odjedeme a vrátíme se do Rakouska, abychom zastihli velkou atrakci Štýrska. Kdo by neznal lipicány, nejstarší kulturní plemeno Evropy? Ale víte, že pochází ze Štýrska a že každoročně přijde na svět více než 30 hříbat? Nejen to se dozvíme ve spolkovém hřebčíně v Piberu, který je domovem koní Španělské jezdecké školy. A co víc? Že jste ještě nezažili vánoční trhy v hřebčíne? Pak máte jedinečnou šanci, neboť jen tři dny v roce a to právě v čase našeho adventního setkání, pořádá hřebčín Španělské jízdárny adventní market v okolí hřebčína na zámku Piber. Příjezd do Brna cca ve 21:00.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu autobusem
• 1× ubytování se snídaní ve 2lůžkových pokojích v hotelu 4*
• vstup do termálního areálu
• 1× polopenzi (švédský stůl)
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 590 Kč
• vstup do hřebčína v Piberu cca 12 €
• čoko tour v čokoládovně Zotter s ochutnávkou cca 16,50 €

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy