X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Advent v Záhřebu a Grazu s koupáním v termálech a degustací vín

Rakousko

GRAZ • RADENCI • ZÁHŘEB • PTUJ
Advent v Záhřebu a Grazu s koupáním v termálech a degustací vín

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 1100
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

V ranních hodinách vyjedeme z Brna a Mikulova do Slovinska. V dopoledních hodinách přijedeme do hlavního města rakouského adventu. Projdeme se historickým centrem města Graz, které je zapsáno na seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Navštívíme hlavní náměstí s krásnou budovou radnice, které je místem konání tradičních vánočních trhů. "Městečko" tvořené stánky s občerstvením, řemeslnými výrobky, tradičními cukrovinkami a nápoji na zahřátí nás zláká svou adventní atmosférou klidu a pohody. Zdejší oblíbený nápoj "Feuerzangenbowle", lahodná hořící směs vína a rumu, nás zahřeje na těle i na duši. Uvidíme jedinečný ledový betlém a největší adventní kalendář na světě, na trzích si budeme moci zakoupit rozmanité selské produkty, místní kulinářské speciality, vánoční pečivo, dřevěné výrobky nebo třeba domácí špek s jalovcem. A vyjedeme-li zubačkou na hradní vršek Schlossberg s hodinovou věží a pevností, který vytváří jeho typické panorama, budeme odměněni nádherným výhledem do kraje. Na ubytování a večeři přijedeme do obce Radenci ve slovinské termální oblasti při úpatí okraje kopců Slovinské Gorice s vodou tak blahodárnou pro lidský organismus, že lahve s ní putovaly na císařský dvůr do Vídně i do papežského paláce. Ubytujeme se v lázeňském rezortu a budeme mít možnost koupání v rozsáhlém termálním areálu (do 21h). Za příplatek možnost masáží.

2. den

Sobotní dopoledne můžeme využívat termální vodní park Zdravilišče Radenci s deseti bazény a termální vodou, která se využívá i pro léčení kardiovaskulárních chorob. Areál disponuje vnitřními i venkovními bazény. Hotel je obklopen parkem, který dost možná někoho zláká k procházce. Odpoledne nás bude očekávat vánoční atmosféra hlavního města Chorvatska. Záhřeb je vzdálen jen dvě hodiny jízdy od našeho hotelu, a tak se i my přesvědčíme, zda byly místní adventní trhy právem vyhlášeny za nejkrásnější v Evropě! A to hned tři roky za sebou…! Údajně se město v adventu změní v zimní „říši divů“… 25 různých trhů je doslova rozeseto po celém městě, každý má své téma, avšak dohromady tvoří jeden celek. Hlavní trh je rozprostřen kolem fontány krále Tomislava na stejnojmenném náměstí. Na stáncích se podávají dalmatské speciality, jako jsou kobaslje (vepřové klobásy), sarma (plněné zelné listy směsí mletého masa, rýže a rajčatové šťávy). Milovníci sladkostí si nesmí nechat ujít příležitost ochutnat štrukli (pečivo plněné tvarohem a zakysanou smetanou) nebo fritule (smažené koblížky sypané čokoládou nebo karamelem). A budeme-li se chtít zahřát, dáme si šálek klvano vino nebo místní rakiju. Právě tady si můžeme i zabruslit pod širým nebem. Nejkratší lanovkou s kuriózní délkou 66 m se necháme vyvézt z Dolního města do Horního města s labyrintem klikatých uliček a malých náměstíček. Právě tady se nachází budova chorvatského Parlamentu, a také gotický kostel sv. Marka, jehož střešní ornamenty s erby Chorvatska, Dalmácie, Slavonie a Záhřebu tvořené mistrovsky seskládanými střešními taškami jsou nepřehlédnutelné. Můžeme také vystoupat na věž Lotrščak ze 13. století, odkud se nám naskytne dechberoucí pohled na celé město. Vánoční atmosférou je doslova prosycen parku Zrinjevač, kde se pořádají vánoční koncerty. Po setmění kulisy města zalijí třpytící světýlka a ornamenty a možná budeme mít štěstí a právě bude centrem projíždět veselá Vánoční tramvaj s řidičem Dědou mrázem…! Na večeři, která je podávána formou švédského stolu, se vrátíme do našeho hotelu.

3. den:

Po snídani se ještě necháme hýčkat v termálních lázních s vodou o teplotě 24 – 36 °C dle výběru bazénů s možností využití saun. Na Římany zavzpomínáme v nejstarším slovinském lázeňském městečku Ptuj, kde byl již v roce 69 korunován císař Vespacián. Projdeme se romantickými uličkami s dominantním hradem nad městem. Ptuj je známý nejen svou bohatou historií, památkami a termálními prameny, ale především vínem, které dozrává na slunných svazích obklopujících město. A tak právě zde poblíž hradu v místním sklepě nás bude očekávat degustace vín. Ochutnáme typická vína této oblasti, jako jsou Haložan, Sauvignon, Rýnský Ryzlink spolu s místními sýry a uzenářskými specialitami. Do Brna se vrátíme ve večerních hodinách cca 21:00.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu autobusem
• 2× ubytování ve 2lůžkových pokojích v hotelu 4*
• neomezené využití vnitřních a vnějších bazénů s termální vodou
• 2× polopenzi (formou švédského stolu v hotelu)
• degustaci vín
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 1.100 Kč
• pobytová taxa 6 EUR/pobyt
• komplexní pojištění ERV včetně léčebných výloh a storna 116 Kč

Cena nezahrnuje případné vstupy dle individuálního zájmu do některých muzeí a lanovku.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy