X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Dachstein a Schladmingské Taury s letní kartou Schladming-Dachstein

Rakousko

HRAD STRECHAU • WÖRSCHACH • DACHSTEIN • LANOVKA DACHSTEIN-GLETSCHERBAHN • HUNERKOGEL •
RAMSAU • SILBERKARKLAMM • SCHLADMINGER HÜTTE • PLANAI • SCHLADMING • RIESACHWASSERFALL • TRAUTENFELS • ADMONT (UNESCO)
Dachstein a Schladmingské Taury s letní kartou Schladming-Dachstein
9,7 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 1000
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna (cca 06:00), Mikulova do Rakouska, další nástupní místa (viz. trasy 1, 2, 3A, 3B ): Žďár nad Sázavou 300 Kč, Jihlava 300 Kč, Velké Meziříčí 300 Kč, Velká Bíteš 200 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 300 Kč, Strážnice 300 Kč, Hodonín 300 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 400 Kč, Kroměříž 400 Kč, Vyškov 200 Kč, Přerov 400 Kč, Olomouc 350 Kč, Prostějov 300 Kč. Naší první zastávkou bude druhý nejrozsáhlejší hradní komplex ve Štýrsku – hrad Strechau (cca 9,50 €). Romantický hrad půvabně položený na skalním ostrohu má téměř tisíciletou historii. Dnešní podobu získal v 16. století, a tak zde můžeme vidět krásné renesanční arkádové nádvoří, zdobně okovanou studnu, slavnostní sál či klenuté stropy starodávných kuchyní. Překvapením pro každého je pak tajemstvím opředený obraz hradní slečny. Zajímavostí je také sbírka veteránů v barokní sýpce. Po prohlídce zamíříme do Wörschachu, abychom z dřevěných lávek a schůdků mohli obdivovat krásu vodopádů ve stejnojmenné soutěsce (v kartě). Cesta zpět k autobusu vede kolem zříceniny hradu Wolkenstein. Večer se ubytujeme ve Schladmingu v hotelu 3*. K dispozici nám bude malý wellness (finská sauna, parní sauna, solná sauna, infračervená sauna, relaxační místnost) s venkovním vyhřívaným bazénem. Nocleh.

2. den

Po snídani nás čeká věčně zamrzlá krajina Dachsteinu. Vysokohorská silnice Dachsteinstrasse (v kartě) nás přivede z Ramsauerské náhorní plošiny ke spodní stanici lanovky Dachstein-Gletscherbahn (v kartě), která s námi vystoupá na Hunerkogel (2 687 m). Rázem se ocitneme na okraji ledovce Schladminger, náš dojem z výšky umocní vyhlídka Skywalk zavěšená na skalní stěně masivu. Po vyznačeném chodníku se vypravíme k dalšímu z osmi ledovců – Hallstätter Gletscher nebo se můžeme ponořit do pohádkového světa v Ledovém paláci plném křehké krásy (10 €), odpočinout si v horské chatě či pozorovat letní lyžaře. Zpět sjedeme lanovkou. Zbytek dne strávíme v Ramsau – někoho zlákají nenáročné chodníky v bezprostředním okolí vesnice a vydá se na procházku loukami oplývajícími rozmanitostí květeny k horským salaším. Jiní se vydají na výstup říční soutěskou Silberkarklamm (cca 4 €) a ostatní si mohou vychutnat ramsauerský plážový zábavní a rekreační park (v kartě). Večer návrat na ubytování, nocleh.

3. den:

Po snídani vyjedeme lanovkou do oblasti Planai (v kartě) s možností nenáročné turistiky. Budeme se moci kochat překrásnými výhledy na vrcholky Schladmingských Taur a těšit vyhlídkami na jižní stěnu Dachsteinu. Možná uvidíme i volně se pasoucí poníky nebo slavné koníky plemene Haflinger. Oblast Planai je vyhlášená nádhernou kvetoucí alpskou flórou. Po návratu do Schladmingu si připomeneme dlouhou historii města, kterou dodnes podtrhují staré hornické domy či pěkná Salcburská brána ze 17. století. Zájemci o koupání zde mohou zůstat a relaxovat v zážitkových bazénech napájených horskými prameny a užít si vodopády, fontány, masážní sprchy, bublinky a bazény, jak v kryté (v kartě 3 hodiny) tak i ve venkovní části areálu (v kartě). Ostatní účastníci se vydají podél Untertalského potoka za impozantním sedmdesátimetrovým vodopádem Riesachwasserfall (cca 5 €), který je nejvyšší ve Štýrsku. Po turistické stezce „Alpinsteig Wilde Wasser“ budeme stoupat v oparu tříštících se vod po visutých lávkách a kovových žebřících. Nezapomenutelným zážitkem bude přechod po lanovém mostě nad propastí. Po odpočinku v horské chatě Gfölleralm nedaleko jezera Riesachsee (1 338 m) sestoupíme zpět k autobusu (1 079 m). Večer návrat na ubytování, nocleh.

4. den:

Po snídani bude naší první zastávkou romantický zámek Trautenfels (v kartě) na skalním ostrohu u úpatí hory Grimming, proslulý svými renesančními freskami. Poté navštívíme barokní benediktýnský klášter Admont (v kartě) (UNESCO), již v 19. století přezdívaný „osmý div světa“. V okázalém sále největší klášterní knihovny na světě nalezneme na 70 000 zrestaurovaných knih, nástropních fresek a soch vedle moderní tvorby Erwina Wurma, Rudiho Molacka a Loise Rennera. Po odpočinku v krásném parku s bylinkovou zahrádkou a restaurací se vydáme do ČR. Návrat v pozdních večerních hodinách. (předpokládaný příjezd 21:00)

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu autobusem
• 3× ubytování ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím
• 3× polopenze (snídaně bufet, večeře servírovaná 3 chody se salátovým bufetem)
• neomezený vstup do hotelového wellness
• Schladming-Dachstein kartu (zahrnuje lanovky, vstupy, koupání viz text)
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 1 000 Kč
• pobytová taxa cca 7,50 EUR/os./pobyt
• Komplexní pojištění ERV včetně léčebných výloh a storna 490 Kč
• Připojištění Extra k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa 290 Kč
• připojištění Extra+ k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa včetně osobní karantény 540 Kč

Předpokládaná částka na vstupy mimo kartu cca 30 €.

Ohlasy zákazníků

Mail doručen: 24.6.2011
Dobrý den, ve dnech 9. - 12.června 2011 jsme byli na poznávacím zájezdu "Dachstein a Schladmingské Taury". Chtěla bych touto formou poděkovat průvodkyni paní Pavézkové, která velice dobře vedla celý zájezd, navíc je to příjemná paní, vychází všem velice vstříc, je laskavá, má velice profesionální přístup k této práci a celý den se plně věnuje účastníkům zájezdu. Navíc neopomene podotknout, kde je dobrá káva a příjemné posezení, o které nebyla nouze a tak se stal celý zájezd velice příjemnou záležitostí. Ještě jednou vřelé díky a rádi se s paní Pavézkovou opět setkáme na některém dalším zájezdu. S pozdravem a přáním příjemného dne Vondrová Vlasta.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

9,7

6 hodnocení

9

Hotel

10

Strava

10

Delegát

9,8

Doprava


9,8
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 9
Delegát: 10
Velmi pěkné ubytování, moderní, krásný, čistý hotel, výborná kuchyně. Velice příjemná a prostředí znalá paní průvodkyně. Zájezdu přidalo na atraktivnosti i naprosto bezchybné počasí, ale to není předmětem hodnocení.
Škoda, že byl zájezd tak krátký.
Hana Hrabalová - Dachstein a Schladmingské Taury (08.06.2017 - 11.06.2017)

9
Hotel: 6
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd byl velmi pěkný, průvodkyně vše dobře zvládala nebyl žádný problém, pouze hotel byl mimo pěšího dosahu centra města, ale ubytování, strava a ochota personálu neměla chybu.
Lenka Kovářová - Dachstein a Schladmingské Taury (08.06.2017 - 11.06.2017)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd se nám velmi líbil.
Arnošt Mička - Dachstein a Schladmingské Taury (08.06.2017 - 11.06.2017)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Miroslav Bartoň - Dachstein a Schladmingské Taury (08.06.2017 - 11.06.2017)