X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Jezero Traunsee, zámek Orth a Linc

Rakousko

1. DEN

Z Brna a Znojma (další nástupní místa Žďár nad Sázavou (250 Kč), Jihlava (250 Kč), Velké Meziříčí (250 Kč), Velká Bíteš (150 Kč)) odjedeme v brzkých ranních hodinách. Před polednem přijedeme do oblasti Solné komory. Nejdříve se podíváme do výrobny a prodejny slavné gmundenské keramiky na kraji města a pak se už budeme věnovat prohlídce středověkého centra Gmundenu, bývalé rezidence středoevropské šlechty na břehu Traunsee. Navštívíme zajímavé filmové studio, kde se 9 let natáčel známý seriál Zámecký hotel Orth, vydáme se zde po stopách seriálových hvězd, prohlédneme si interiéry i rekvizity, dozvíme se více o filmových tricích a pobavíme se u historek z natáčení. Přes dřevěný 120 metrů dlouhý most zavítáme na ostrov Toskana a dopřejeme si svou kávu v restauraci na zámeckém nádvoří Orthu. Cestou na ubytování navštívíme Traunkirchen s klášterem z 11. století. Nocleh v oblasti Traunsee.

2. DEN

Po snídani vyjedeme lanovkou na Grünberg, která nás vyveze do nadmořské výšky 1.004 m, a tak budeme mít možnost obdivovat jezero Traunsee, Gmunden a nádhernou kulisu hor z ptačí perspektivy. Během asi tříhodinové túry budeme mít jezero z místních vyhlídek a jeho městečka Gmunden, Traunkirchen i Ebensee jako na dlani (lze zvolit zcela nenáročnou vycházkovou trasu). Přijdeme k jezeru Laudachsee, v místní horské chatě se můžeme občerstvit a pak sejdeme do přístavu ve vesničce Hoisn, kde nastoupíme k plavbě po Traunsee. Kolem šarmantního jezerního zámku Orth, druhého nejpopulárnějšího zámku v Rakousku, který je idylicky umístěn na ostrůvku Toskana, doplujeme do Gmundenu. Vychutnáme si lázeňskou atmosféru v některé z příjemných kaváren na nábřeží lemovaném kotvícími jachtami. Poté se pojedeme podívat do Wildparku v Hochkreutu, do parku se zvířaty žijícími v divoké přírodě. Během procházky tímto areálem se nám bude rozevírat překrásný výhled na alpské masivy. Součástí vstupného je i krmení pro zdejší poníky, koně, kozy, himalájské jaky, kteří se k nám budou mlsně sbíhat z luk, na kterých se pasou. Návrat na ubytování.

. DEN

Po snídani se vydáme do barokního benediktinského kláštera Kremsmünster založeného již v 8. stol. Zdejší zvláštností je šestnáct patetických soch mramorových andělů od Michaela Zirna. K nejkrásnějším interiérům patří císařský sál a knihovna, nejvzácnějším exponátem klášterní pokladnice jsou světoznámý Tassilův kalich, svícny a kříž z počátku 12. století. Za vidění stojí i 50 metrů vysoká hvězdárna. Po prohlídce pojedeme do starobylého hlavního města Horních Rakous do Lince. Příjemnou kulisu naší procházce městem vytvoří Biskupský dvůr, Zemský dům, Mozartův dům, sloup sv. Trojice, Stará radnice, barokní a empírové měšťanské domy, zámek i farní kostel. Na druhém břehu Dunaje si vyzkoušíme jízdu Pöstlingbergbahn - nejstrmější adhezní dráhou v Evropě zapsanou v Guinessově knize rekordů. Nostalgická dráha jezdí na lineckou horu Pöstlingberg už od roku 1898. Na jejím vrcholku stojí poutní bazilika “Panny Marie Sedmibolestné”, symbol Lince. V bývalé věži opevnění na Pöstlingbergu vozí malé i velké návštěvníky pestře osvětleným světem pohádek jeskynní dráha Grottenbahn.
Ze zdejší vyhlídkové terasy se při loučení s městem pokocháme horským panoramatem, jež sahá od vrcholu Schneeberg na východě až po Untersberg na západě. Dunajskou nížinou se zastávkou v Dürnsteinu pojedeme zpět do Brna, příjezd ve večerních hodinách.
Jezero Traunsee, zámek Orth a Linc

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 760
2x večeře Na osobu / Na zájezd 580
kombi jízdenka na lanovku a loď Na osobu / Na zájezd 350
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu klimatizovaným autobusem
• 2x ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
• 2x snídani
• pojištění léčebných výloh
• průvodcovské služby

Příplatky

• 2x večeře 580 Kč
• kombi jízdenka na lanovku a loď 350 Kč
• jednolůžkový pokoj 760 Kč

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy