X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Korutany, jak je neznáte

Rakousko

HOCHOSTERWITZ • VELDEN • MALTA HOCHALMSTRASSE • SPITTAL AN DER DRAU • GOLDECK • TURRACHER HÖHE • NOCKBERGSKÝ NÁRODNÍ PARK • BAD KLEINKIRCHHEIM • MUZEUM BONSAJÍ SEEBODEN • VILLACHER ALPENSTRASSE • PYRAMIDENKOGEL
Korutany, jak je neznáte
9,6 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 1800
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Z Brna vyjedeme v ranních hodinách (předpokládaný odjezd Praha 04:00, Brno 06:30). Další nástupní místa: Praha 400 Kč, Žďár nad Sázavou 300 Kč, Jihlava 300 Kč, Velké Meziříčí 300 Kč, Velká Bíteš 200 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 300 Kč, Strážnice 300 Kč, Hodonín 300 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 400 Kč, Kroměříž 400 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 400 Kč, Prostějov 300 Kč, Vyškov 200 Kč) Naše poznávání Korutan začneme výhledem ze středověkého hradu Hochosterwitz, který hraběcí rod Khevenhuller vlastní od 16. století dodnes. O hradu se říká, že je nejkrásnějším renesančním hradem ve střední Evropě a tato majestátní stavba musela zapůsobit i na Walta Disneye, který si jej vybral jako předlohu k jeho filmu Šípková Růženka. Zájemci se budou moci do hradu i podívat (cca 14 €). Projíždět budeme kolem jezera Wörthersee, které i s jeho okolím můžeme bez nadsázky označit za skutečný klenot Korutan. V elegantním lázeňském letovisku Vleden na břehu jezera se projdeme po promenádě a zastavíme se také u žlutého renesančního zámku, který slouží jako luxusní hotel. V pozdním odpoledni se ubytujeme v hotelovém komplexu 3* s wellness u břehu Ossiašského jezera v krásné korutanské přírodě. Budeme mít možnost relaxovat v hotelu, využívat krytý bazén, fitness, několik saun. Večeře v hotelu.

2. den

Po snídani se vydáme na nezapomenutelnou jízdu vyhlídkovou silnicí Malta Hochalmstrasse (v kartě) lemovanou bouřícími vodopády až k přehradě Kölnbreinsperre (1 933 m) s nejvyšší hrází Rakouska – je 200 m vysoká a dlouhá přes 600 m. Nezapomenutelné pohledy do 200metrové hloubky i výhledy do okolí si užijeme z vyhlídkové plošiny Airwalk s prosklenou podlahou. Odpoledne nejprve projedeme městečkem Spittal an der Drau s jednou z nejkrásnějších renesančních staveb Korutan, zámkem Porcia. Poté se vydáme panoramatickou horskou cestou s 10 zatáčkami (v kartě) pod vrchol Goldeck (2 142 m) s rozsáhlými pastvinami, odkud podnikneme cca 40 min. procházku k vrcholu. Naskytne se nám ohromující panoramatický výhled na celé Milstätterské jezero a četné alpské vrcholy. Stejnou cestou se vrátíme zpět k autobusu a vrátíme se do hotelu na večeři.

3. den:

Po snídani budeme projíždět horskou krajinou s lesy borovic limba, z nichž některé jsou až 1 000 let staré, do oblasti Turracher Höhe. Zde se přeneseme do světa drahých kamenů – navštívíme největší rakouskou expozici jedinečných přírodních pokladů a vzácností – nejen drahých kamenů a minerálů, ale také zkamenělých stromů a originálních šperků (v kartě). Projdeme se kolem třpytivého horského jezera Turrachersee a poté vyjedeme moderní panoramatickou kabinovou lanovkou Panoramabahn (v kartě) až do výšky 2 000 m, odkud se nám naskytne dechberoucí pohled na svět horských ples, panorama pohoří Nockberge a při dobré viditelnosti i Julských Alp. Ti odvážnější z nás mohou sjet dolů alpskou horskou dráhou Nocky Flitzer dlouhou cca 1 600 m (cca 14 €). Poté budeme projíždět unikátní přírodní oblastí s mírně zvlněnými vrcholky kopců a nekonečnými alpskými pastvinami s pasoucími se koni a polehávajícími krávami – „Nockbergským národním parkem“. Tvar zdejších vršků připomínající kulaté nočky dal jméno celé oblasti. Přijedeme do atraktivního lázeňského střediska Bad Kleinkirchheim v blízkosti jezera Millstätter See, které se díky svým termálním pramenům a kouzelnému horskému prostředí stalo vyhledávaným a světoznámým centrem. Odtud nás kabinová lanovka přenese do světa kvetoucích alpských luk a hvízdajících svišťů, daleko od shonu dole v údolí (v kartě). Naší poslední zastávkou bude příroda v miniatuře – největší evropské muzeum bonsají v Seebodenu (v kartě) na břehu Millstäterského jezera. Mistrovsky vytvořené zenové zahrady na ploše více než 10 000 m2 zahrnují asi 3 000 unikátních kousků japonských bonsají, z nichž některé jsou více než 100 let staré. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

4. den:

Po snídani se vydáme horskou silnicí Villacher Alpenstrasse (v kartě), která začíná u skokanských můstků ve Villachu až na Dobratsch (1 732 m), do oblasti nejstaršího korutanského Chráněného přírodního parku. Cestou budeme mít celý Villach a okolní jezera jako na dlani, a z vyhlídkové plošiny „Rudá stěna“, která se nachází nad strží, se nám naskytne panoramatický výhled možná až na zasněžené vrcholky Julských a Karnských Alp a také do údolí na klikatící se řeku Drávu. Zájemci mohou také navštívit alpskou zahradu (cca 3 €) se zaměřením na alpskou flóru a rostliny z jiných horských oblastí na světě. Díky těmto kouzelným vyhlídkám patří tato cesta mezi nejkrásnější místa v Korutanech. S Rakouskem se rozloučíme impozantním rozhledem z rekonstruované vyhlídkové věže Pyramidenkogel (v kartě), které se také říká „spojka mezi nebem a zemí“. Výška 100 metrů z ní činní celosvětově nejvyšší dřevěnou rozhlednu. Dostat se až na nejvyšší ze 3 vyhlídkových plošin ve výšce 70,6 m můžeme buďto po schodišti čítajícím 441 schodů nebo proskleným výtahem. A cestu dolů si můžeme zpestřit jízdou na skluzavce dlouhou přes 120 m (cca 4 €). Odjezd zpět do ČR, návrat ve večerních hodinách. (předpokládaný příjezd Brno 20:30)

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu autobusem
• 3× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš. v 3* hotelovém komplexu s bazénem a wellness
• 3× polopenzi formou švédských stolů
• neomezený vstup do hotelového bazénu, sauny
• 3denní Korutanskou kartu (zahrnuje muzeum drahých kamenů, lanovku Panoramabahn, lanovku v Bad Kleinkirchheim, muzeum Seeboden, Malta Hochalmstrasse, lanovku na Goldeck, Villacher Alpenstrasse, Pyramidenkogel)
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 1 800 Kč
• pobytová taxa v hotelu cca 7 € /os./pobyt
Předpokládaná částka na vstupy mimo kartu je cca 27 €. Zájemci o horskou dráhu a skluzavku + cca 18 €.
(uvedené atrakce jsou z roku 2020). V případě změny bude program upraven.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

9,6

3 hodnocení

10

Hotel

9,3

Strava

9

Delegát

10

Doprava


9,5
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 8
Zájezd po všech stránkách výborný.
Ludmila Bašeová - Korutany, jak je neznáte (15.06.2017 - 18.06.2017)

9,8
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Hana Škorpíková - Korutany, jak je neznáte (15.06.2017 - 18.06.2017)

9,5
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 9
S CK EMMA jezdím již několik a vždy jsem byla spokojená. Také tento zájezd byl dobře organizován, poděkování patří paní průvodkyni a panu řidiči. Nemám vůbec nic, co bych mohla vytknout. Počítám, že opět v budoucnu použiji služeb cestovní kanceláře.
Jana Krčková
Jana Krčková - Korutany, jak je neznáte (15.06.2017 - 18.06.2017)