X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Kouzlo Štýrska rychlovlakem Railjet

Rakousko

Kouzlo Štýrska rychlovlakem Railjet

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 2400
1x večeře Na osobu / Na zájezd 480
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

V ranních hodinách odjedeme z Prahy (cca 06:30) komfortním rychlovlakem Railjet (dále možný nástup Pardubice, Česká Třebová, Brno, Břeclav) do metropole Štýrska Grazu. Během jízdy přes Rakousko nás čekají impozantní vyhlídky na nové futuristické vídeňské nádraží Wien Hauptbahnhof. Vydáme se po nejstarší horské železnici světa vedené 15 tunely a 16 viadukty – po Semmeringké železnici. Ojedinělý projekt vytvořený v 19. století Carlem von Ghegem byl technický div své doby, dnes je zapsán na listině UNESCO. Během cesty se budeme kochat velkolepými výhledy do alpských údolí a soutěsek. Odpoledne přijedeme do Grazu (Štýrský Hradec), ubytujeme se a poté se projdeme historickým centrem města ležícím na řece Mur, které je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO, s bohatě zdobenou radnicí, hodinovou věží s překrásnými výhledy do okolí, palácem s nádherným gotickým schodištěm. Symbolem města je Schlossberg – zámecký vrch na 120 m vysokém kopci. Během naší procházky budeme obdivovat středověké uličky i exteriéry hypermoderních budov přelomu tisíciletí.

2. den

Volný den v Grazu k návštěvě galerií a muzeí. Zajímavostí je např. Landeszeughaus (Zbrojnice) s nejrozsáhlejší expozicí zbraní a brnění na světě zahrnující na 32 tis. exponátů, Kunsthaus (Dům umění), který navrhli architekti Peter Cook a Colin Fournier. Klenotem moderní architektury je Murinsel, umělý ostrov na řece Mur. Zájemci se mohou zúčastnit společně s průvodcem fakultativního výletu. Vlakem odjedeme do obce Mixnitz, odkud se vydáme k Medvědí soutěsce nebo-li „Bärenschützklamm“, která je od roku 1978 chráněnou přírodní památkou. Během turistiky v této úzké skalní soutěsce obklopeni dolomitovými skálami a vodopády, procházejíce po dřevěných mostech a žebřících, můžeme pozorovat okolní překrásnou květenu a zaposlouchat se do zurčící vody. Možnost procházek do okolí, občerstvit se můžeme v tradiční horské chatě s místní kuchyní. Pro zdatnější bude velkým lákadlem výstup na horu Hochlantsch. V případě nepříznivého počasí místo turistiky pojedeme regionálním vlakem do Stübingu, kde si prohlédneme největší rakouský skanzen s řadou budov ze všech spolkových zemí i jižního Tyrolska s ukázkami řemesel. Návrat do Grazu.

3. den:

S průvodcem se vydáme po regionální železnici do štýrského města Weiz s bohatou historií a barokním centrem města. Čeká nás nostalgická jízda parním vláčkem po trati Feistritztalbahn kouzelnou lesní krajinou do městečka Birkfeld. Individuálně celodenní pobyt v Grazu s návštěvou muzeí a galerií a vychutnávání si atmosféry kouzelných uliček. Pro zájemce fakultativně možnost společné večeře v restauraci s místní gastronomií.

4. den:

Tramvajovou linkou přejedeme k honosnému zámku Eggenberg, sídlu slavného rodu Eggenbergů, který v 17. století sídlil i v jižních Čechách. Během prohlídky budeme obdivovat barokní interiéry, malované stropy a projdeme se také velká zahradou s historickými odrůdami růží. Poté se přesuneme na nádraží v Grazu a opět komfortním vlakem Railjet se vydáme na cestu do ČR. Výstup v Brně, Břeclavi, České Třebové, Pardubicích, příjezd do Prahy ve večerních hodinách.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu vlakem do Grazu a zpět (Railjet Ekonomy)
• 3× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
• 3× snídani
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 2 400 Kč
• 1× večeře 480 Kč
• fakultativní výlet do Medvědí soutěskky cca 15 EUR (platba na místě)

Předpokládaná částka na vstupy a jízdenky cca 100 €.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy