X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Štýrsko - rakouské Toskánsko

Rakousko

BAD FISCHAU • SEMMERINGSKÁ ŽELEZNICE • BRUCK AN DER MUR • LURGROTTE • EGGEBERG • GRAZ • PIBER • BÄRNBACH • KITZECK • BAD BLUMAU • PÖLLAU • VORAU
Štýrsko - rakouské Toskánsko
8,8 Výborné

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 1000
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna (další nástupní místa Ždár nad Sázavou 250 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kromeříž 350 Kč, Přerov 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč). Krátce se zastavíme na odpočívadle Bad Fischau, které projektoval kontroverzní umělec s neobvyklým smyslem pro barvu a formu, F. Hundertwasser, který nenáviděl rovné čáry. Poté odjedeme do předhůří Semmeringu. Nejdříve se vydáme po první horské železnici v Evropě vedené 15 tunely a přes 16 viaduktů – po Semmeringské železnici. Ojedinělý projekt vytvořený již před 150 lety Karlem von Ghegem byl technický div své doby, dnes je zapsán na listině UNESCO. Před odjezdem na naše ubytování v malebné přírodě nedaleko Grazu se ještě zastavíme v srdci severního Štýrska v městečku Bruck na der Mur. Prohlédneme si jeho hezké historické centrum, které se zachovalo z doby, kdy město obchodovalo s Benátkami. Na náměstí se nachází Kormessova rezidence vystavěná v období pozdní goticky v benátském stylu a uvidíme zde i železnou kašnu ze 17. století, jedno z mistrovských děl připomínající éru, kdy město bylo proslaveno jako město kovářů. V podvečer přijedeme na naše ubytování do hotelu, který se nachází v malebné poloze ve štýrských kopcích. Náš hotel disponuje venkovním bazénem. Večeře, nocleh.

2. den

Po snídani navštívíme nedalekou Lurgrotte, nejrozsáhlejší a nejzajímavější jeskyni Rakouska. Světem ledových divů s úžasnými stalaktity a stalagmity nás provede osvětlená stezka podél podzemního toku. Poté pojedeme na západní okraj Grazu, abychom navštívili Eggenberg (UNESCO), nejvýznamnější zámecký komplex ve Štýrsku, který byl postaven podle vzoru španělského El Escorialu. Stavba zámku se řídila podle matematického programu, jehož cílem byl palác, který měl být obrazem vesmíru. V zámku se nachází také první rakouské muzeum Joanneum. Projdeme se i parkem a zahradami, které zámek obklopují. Odpoledne zamíříme do Grazu, hlavního města Štýrska, jehož historické centrum je na seznamu světového dědictví UNESCO. Projdeme se po Hlavním náměstí, kterému dominuje kašna se sochou arcivévody Jana. Od radnice se vydáme do známé Herrengasse, na níž mimo jiné nalezneme „malovaný dům“ a Zemský dům, nejmohutnější stavbu štýrské renesance. Hlavním symbolem a jakýmsi poznávacím znakem města je Schlossberg – zámecký vrch s hodinovou věží a pevností, jejíž základy pocházejí již z 9. století. Je také zapsán v Guinessově knize rekordů jako nejhůře dobyvatelná pevnost. Na večeři se vrátíme do hotelu.

3. den:

Po snídani se vydáme za lipicány, nejstarším kulturním plemenem Evropy – a víte, že pochází ze Štýrska a že každoročně zde přijde na svět více než 30 hříbat? Nejen to se dozvíme ve spolkovém hřebčíně v Piberu, který je domovem koní španělské jezdecké školy. Naší další zastávkou bude městečko Bärnbach, které se může pochlubit opravdovým unikátem. Zdejší kostel sv. Barbory navrhl opět proslulý rakouský výtvarník a architekt F. Hundertwasser. Nevysokou věžičku zakončenou zlatou bání i přiléhající budovy zdobí mozaiky z keramických úlomků. Dekorace i okna vypadají, jako by se na výzdobě podílela dětská ruka libující si v pastelových i sytých barvách. Budova je obklopená 12 branami symbolizujícími světová náboženství a kultury. Poté vyjedeme do nejvýše položeného vinařského městečka v Evropě Kitzeck. Místní vinné šenky s nabídkou regionálních specialit mají skvělou pověst. Také my navštívíme rodinné vinařství a seznámíme se s jeho produkcí během prohlídky sklepa i vinohradu. Na závěr místní vína ochutnáme. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

4. den:

Po snídani se vypravíme do východní části Štýrska, abychom si prohlédli jednoznačně nejoriginálnější rakouské lázně. Komplex Rogner v Bad Blumau (cca 7,50 €) v sobě skrývá mnohem víc než jen termální lázně. Léčivé prameny, saunová zákoutí, hotelové prostory a rozsáhlé zahrady spojil architekt F. Hundertwasser do harmonického celku a vytvořil tak skutečné umělecké dílo – křivé zdi, nerovné podlahy, zvlněné střechy, na nichž roste tráva a stromy, okna a balkóny všech tvarů a velikostí, kachlové sloupy, zlaté kopule aj. Rozloha vodních ploch jedenácti různých krytých i venkovních termálních bazénů činí celkem 2.724 m2. Vedle samotných lázní nás zaujme velký lázeňský park, kde roste jeden z nejstarších dubů v Evropě, kterému je více než 1.000 let. Uprostřed národního parku obklopeni lesy a vinicemi navštívíme kostel sv. Víta v Pöllau, který představuje unikátní příklad štýrského baroka, a je součástí bývalého augustiniánského kláštera. Se Štýrskem se rozloučíme ve Vorau návštěvou augustiniánského kláštera z 12. století, vypínajícím se na odlehlém kopci. V barokním komplexu nalezneme nejen funkční klášter, ale také skvostnou knihovnu s freskami a štukaterou. Augustiniáni zde uchovávají 450 tisíc cenných rukopisů včetně nejstarší poezie v němčině. Do Brna přijedeme v pozdních večerních hodinách.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu autobusem
• 3× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš. v hotelu 3*
• 3× polopenzi
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 1.000 Kč

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

8,8

1 hodnocení

9

Hotel

7

Strava

9

Delegát

10

Doprava


8,8
Hotel: 9
Strava: 7
Doprava: 10
Delegát: 9
Miroslav Jurek - Štýrsko - rakouské Toskánsko (08.06.2017 - 11.06.2017)