X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Zážitkový víkend s vláčky UNESCO

Rakousko

Zážitkový víkend s vláčky UNESCO

Termíny a ceny

Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odjezd z Prahy v cca 06:00, Jihlavy-Pávova a Brna do Rakouska. Proházka v Semmeringu, Hochstrasse s vilami z 2. pol. 19. stol a malým muzeem. Turistika po naučné stezce podél trati s výhledy na mosty a viadukty (cca 2 hod.), nebo výjezd lanovkou k chatě Liechtensteinhaus a vyhlídkové věži Milleniumswarte s nádhernými výhledy. Poté jízda nejstarší horskou železnicí světa vedenou 15 tunely a 16 viadukty po trase Semmering– Glognitz. Ojedinělý projekt vytvořený v 19. století byl technický div své doby (UNESCO). Dojezd na ubytování.

2. den

Po snídani navštívíme hrad Riegersburg, vystavěný na ostrohu nad krajinou, zavítáme do místní sýrárny a během exkurze v čokoládovně Zooter, ochutnáme čokoládu na 18 stanovištích a projedeme se po eko farmě. V podvečer budeme relaxovat v termálních lázních Bad Loipersdorf o rozloze 36 000 m2 (areál s termálními vnitřními a venkovními bazény o teplotě až 36 °C s masážními proudy a vířivkami, Sluneční saunový ráj, parní lázně Vulkán a terapeutická místnost s hudbou a vůněmi, zážitkový svět se skluzavkami, tobogány a wellness areálem Schaffelbad – 14 saun, římské lázně, Kneippovy lázně). Návrat do hotelu v pozdních večerních hodinách.

3. den:

Po procházce městečkem Riegersburg si prohlédneme výrobnu pálenky a octa v Gölles. Poté nás čeká zážitková jízda jednou z nejstrmějších neozubených tratí v Evropě – až 42 promile, vlakem „Dschungelexpress“ z Feldbachu. Cesta se vine přes kopcovitou krajinu a z vlaku si můžeme vychutnat nádherný výhled na štýrskou a pohraniční slovinskou horskouoblast. Přijedeme do lázeňského městečka Bad Gleichenberg, které si také projdeme. Milovníci koupání mohou místo vlaku odjet do Bad Gleichenbergu autobusem a koupat se v místních termálních lázních.

4. den:

Po snídani z Puchbergu jízda zubačkou Salamander na nejvýchodnější alpskou dvoutisícovku pod Schneeberg (2 075 m). Možnost turistiky na vrchol (převýšení 300 m) s výhledy Rax, Ötscher, Hochschwab. V soutěsce Johannesbachklamm podnikneme lehkou turistiku v divoké přírodě v kraji pod Sneebergeland. Do Brna příjezd v cca 21:00., následně do Prahy.
*U květnového termínu je program zkrácen o 4. den.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu autobusem
• 2×/*3× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
• 2×/*3× snídani
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 2 200 Kč (3 noci), 1 500 Kč (2 noci)
• záloha vláček na Semmering 150 Kč (nutno závazdně objednat předem v CK)
• vláček Salamander 1 200 Kč (ZS0827)

Předpokládaná částka na vstupy a vláčky 110 €.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy