X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

To nejlepší ze Solné komory a Berchtesgadenska

Rakousko

ST. GILGEN • ST. WOLFGANG • SCHAFBERG • HITLEROVO „ORLÍ HNÍZDO“ • KÖNIGSSEE • WATZMANN • BAD ISCHL • HALLSTATT
To nejlepší ze Solné komory a Berchtesgadenska
9,5 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

2x večeře Na osobu / Na zájezd 1020
Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 750
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

V ranních hodinách vyjedeme z Brna (cca 06:00), Mikulova, další nástupní místa: Žďár nad Sázavou 400 Kč, Jihlava 400 Kč, Velké Meziříčí 400 Kč, Velká Bíteš 300 Kč, Uherské Hradiště 400 Kč, Veselí nad Moravou 400 Kč, Strážnice 400 Kč, Hodonín 400 Kč, Břeclav 300 Kč, Zlín 500 Kč, Kroměříž 500 Kč, Olomouc 500 Kč, Přerov 500 Kč, Prostějov 500 Kč, Vyškov 400 Kč Kč.Kolem poledne přijedeme do Solné komory, kde nás přivítá jezero Wolfgangsee, přírodní klenot, po kterém plují výletní lodě.Naší první zastávkou pro poznávání Solné komory bude kouzelná Mozartova vesnička St. Gilgen, ležící na břehu jezera Wolfgangsee, která je oblíbeným prázdninovým letoviskem Helmuta Kohla a dalších významných osobností. Poté nás vyveze nejstrmější rakouská ozubená lanovka na Schafberg (1 783 m), odkud je nádherný panoramatický výhled na 14 jezer, alpské pohoří i Šumavu. Ti, kteří dají přednost lázeňské promenádě, se mohou vydat na procházku kolem jezera nebo se kochat pohledem na plující lodě v některé z místních kaváren u jezera. Večer se ubytujeme v typickém rakouském podhorském penzionu.

2. den

Dnešní den budeme věnovat oblasti Berchtesgadenu, kam přijedeme po snídani. Vyjedeme místním autobusem a výtahem na horu Kehlstein (1 834 m) k „Orlímu hnízdu“ A. Hitlera a vychutnáme si pohled na panorama německých Alp. Budeme mít volno k procházkám nebo možnost posezení v horské restauraci. Po sjezdu výtahem budou moci zájemci o podrobné informace z historie Obersalzbergu navštívit nově otevřené Dokumentační centrum, kde je zcela nová expozice o osudech tohoto místa se smutnou historií. Průvodkyně zájemce doprovodí i k pozůstatkům Hitlerovy vily, které jinak zůstanou mnoha návštěvníkům skryty. Poté sjedeme k jezeru Königssee, které svou barvou a okolím připomíná norské fjordy. Po jezeře pojedeme výletní lodí kolem vodopádu ke kapli sv. Bartoloměje, ležící pod horou Watzmann (2 713 m). Možnost občerstvení v místních stáncích a výletních restauracích. Večer se vrátíme na naše ubytování.

3. den:

Po snídani si prohlédneme alpské lázně Bad Ischl, jež dosáhly největšího věhlasu v 19. století díky pobytům císařské rodiny a tehdejší honorace. A jak se v císařské vile, která byla svatebním darem císařského páru France Josefa a císařovny Sissi žilo, zjistíme během její návštěvy. Na bábovku a typickou kávu Mellange se právě tak jako císař můžeme stavit v cukrárně Zaunners, která pravidelně dodávala císaři bábovky vždy, když návštěvou poctil svou múzu Kateřinu Schrattovou. Se Solnou komorou se rozloučíme návštěvou nejfotografovanějšího městečka Hallstatt, které je romanticky položeno u stejnojmenného jezera na úpatí horského masívu Dachstein. Před návratem domů se projdeme uličkami s pastelovými domy zdobenými záplavami květin. Podíváme se i k místnímu kostelíku s hřbitůvkem s tepanými kříži a zastavíme se i u vodopádu na Mlýnském potoce. Do Brna se vrátíme v pozdních večerních hodinách (cca 21:30).

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu autobusem
• 2× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
• 2× snídani
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 750 Kč
• 2x večeře 1 020 Kč
• komplexní pojištění ERV včetně léčebných výloh a storna 116 Kč
• připojištění Extra k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa 290 Kč
• připojištění Extra+ k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa včetně osobní karantény 540 Kč
• připojištění Extra+ k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa včetně osobní karantény 540 Kč

Předpokládaná částka na vstupy cca 140 €.

Slevy: 3. osoba na přistýlce 600 Kč

Ohlasy zákazníků

Mail doručen: 30.8.2019
Zájezdem do Solné komory jsem byla nadšená, viděli jsme to nejhezčí co bylo možno vidět.
Naše průvodkyně neměla chybu, všechno hned vyřídila. také pan řidič autobusu byl skvělý
Byl to jeden z nejhezčích zájezdů v mém životě. Děkuji Kovářová

Mail doručen: 6.6.2012
Vážení, minulý týden jsme se zúčastnili poznávacího zájezdu do Rakouska. Průvodkyní nám byla paní Pavézková. Ještě jsme nepoznali takového průvodce, jakým je ona. Vždy dobře naladěná, i v případě problému, ochotná, milá a také její výklad byl obsáhlý a zacházel i do jiných vědních oborů než je historie. Děkujeme Vám, že právě ona byla naší průvodkyní v Bad Ischlu, Hallstadtu i na Orlím hnízdě. Manželé Jílkovi s vnukem Vojtou

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

9,5

5 hodnocení

8,2

Hotel

9,8

Strava

10

Delegát

10

Doprava


9,8
Hotel: 9
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd se opravdu vydařil. Jezera i horské velikány byly velice "fotogenické" a často dechberoucí. Počasí bylo až moc teplé (byli jsme vybavení na zimu), takže jsme se trochu zapotili. Nepříjemná byla neochota na německé straně (nedovolili na lodi český překlad, nepustili celou skupinu přednostně na loď - měli jsme tak půl hodiny zpoždění na odjezd domů), takže Königsee bychom snad i oželeli. Paní průvodkyně byla výborná, organizace bez zádrhelů, co jsme měli vidět, jsme viděli.. Na ubytování mi chyběla pouze lednička na uchování zásob, ale výhled na pasoucí se kravičky to vynahradil. Nemám hory ráda (chtěla jsem navštívit hlavně jezera), ale po tomto zájezdu jsem ochotna je "vzít (alespoň v létě) na milost".
Miroslava Kubíková - To nejlepší ze Solné komory A Berchtesgadenska (17.08.2018 - 19.08.2018)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd se vydařil,řidič jel plynule a bezpečně,průvodkyně to měla dobře připraveno.Jen poslední den, výlet lodí se moc nezdařil.Mnoho lidí o víkendu,dlouhé čekání za to nestáli. Nejeli jsme s Vámi poprve a věříme že ani naposledy.
Děkujeme Teplý Milan
Milan Teplý - To nejlepší ze Solné komory A Berchtesgadenska (17.08.2018 - 19.08.2018)

9,5
Hotel: 8
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd byl velmi náročný (jsme oba 65+), přesto trasa i navštívená místa byla zvolena velmi dobře s tím, že vynechat kterékoliv z nich by bylo škoda. Možná, že by stálo za úvahu, prodloužit zájezd o 1 den a zařadit do programu prohlídku solných dolů a ponechat více času na prohlídku překrásných městeček a historických staveb. Berte prosím tuto připomínku jako námět, nikoliv kritiku. Průvodkyně vystupovala vůči všem účastníkům velmi vstřícně, informovala nás o všem co jsme navštívili a na naše někdy až odborné dotazy odpověděla kvalifikovaně. Celkově musím konstatovat, že CK EMMA znovu potvrdila, že zájezdy, které organizuje popř.spoluorganizuje mají vysokou úroveň a pokud budu v příštím období uvažovat o návštěvě některé z destinací, určitě budu tuto možnost nejdříve vyhledávat v katalogu GK EMMA.
Pavel Hadraba - To nejlepší ze Solné komory A Berchtesgadenska (17.08.2018 - 19.08.2018)

9,8
Hotel: 9
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Dobrý den,
se zájezdem jsme byli velmi spokojeni. Průvodkyně i šofér byli výborní, také program se nám velmi líbil.
!S pozdravem Nesvadbovi
Stanislav Nesvadba - To nejlepší ze Solné komory A Berchtesgadenska (18.08.2017 - 20.08.2017)

8,5
Hotel: 5
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
I přes sobotní nepřízeň počasí jsme byli velice spokojeni a viděli jsme všechno, co jsme měli vidět. I když ubytování bylo starší, tak personál penzionu byl velice vstřícný a ochotný, jídlo velmi dobré a dostatek. Velmi spokojeni jsme byli zejména s delegátkou paní Martinkovou, která byla velice ochotná, milá, příjemná a znalá věci, proto vše proběhlo v klidu a pohodě a ke spokojenosti všech. Díky jí za to. Velká pochvala patří i panu řidiči - též velmi příjemný, ochotný, v pohodě, celé tři dny bez problémů. Děkujeme jim i Vám za pěkný prodloužený víkend.
Zdeňka Řezáčová - To nejlepší ze Solné komory A Berchtesgadenska (18.08.2017 - 20.08.2017)