X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

To nejlespší z Tyrolska a květinové korzo

Rakousko

KITZBÜHEL • SCHWAZ • ZÁMEK TRATZBERG • JEZERO ACHENSEE • ROSENGARTENSCHLUCHT • LEDOVEC PITZTAL • HINTERER BRUNNENKOGEL • INNSBRUCK • PATSCHERKOFEL • KUFSTEIN • HŘEBČÍN FOHLENHOF • KVĚTINOVÉ KORZO
To nejlespší z Tyrolska a květinové korzo

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 1990
4x večeře Na osobu / Na zájezd 1380
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna, svoz Praha 400 Kč (další nástupní místa: Žďár nad Sázavou 250 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč). Zastavíme se v rodišti olympionika Tony Sailera, v jednom z nejznámějších rakouských sportovních středisek, ve městě Kitzbühel, kde se každoročně pořádají závody světového poháru v alpském lyžování. Projdeme se historickým centrem s měšťanskými domy zdobenými freskami. Zbude-li dost času, budou moci zájemci vyjet na jeden z nejnáročnějších lyžařských svahů Hahnenkamm. Večer ubytování v hotelu.

2. den

Po snídani se podíváme za tajemstvím podzemí do dolu ve Schwazu, který byl po staletí díky těžbě mědi a stříbra nejbohatším městem Tyrolska, což dodnes dokládají cenné památky. Během prohlídky tzv. „Matky všech dolů“, jak je zdejší důl přezýván, budeme doslova vtaženi do pracovních podmínek i těžkého života horníků před 500 lety. Na horském úbočí navštívíme zámek Tratzberg s pozoruhodnou renesanční výzdobou, k níž mimo jiné patří 46 metrů dlouhá nástěnná malba s vyobrazením 148 příslušníků habsburského rodu. Zbytek dne strávíme v krajine nejkrásnějšího tyrolského jezera Achensee, jehož malebnost dotvárejí zalesnené stráne i majestátní štíty hor s nadmořskou výškou přes 2.000 metrů. Jezerní scenérii budeme moci obdivovat bud z paluby výletní lodi nebo z výšky okolních vrcholků v pohoří Rofan na východním břehu nebo Karwendel na západním břehu, kam nás mohou vyvézt místní lanovky. Návrat na ubytování.

3. den:

Po snídani pojedeme objevovat prírodní krásy soutesky Rosengartenschlucht u Imstu, která malebně stoupá podél horského potoka Schinderdach. Cestou k soutěsce budeme obdivovat domy částecně vytesané ve skále. Poté projedeme malebným sousedním údolím Pitztal a na jeho konci podnikneme výjezd nejrychlejší podzemní dráhou na světě Pitz-Express, která nás vysadí v krajině ledu a sněhu na Pitztalském ledovci. Projdeme se k poněkud neobvyklé kapli Bílého světla v nadmořské výšce 2.900 metrů. Po krátké přestávce budeme pokračovat nejvýše položenou lanovkou v Rakousku na vrcholek Hinterer Brunnenkogel (3.440 m) s vyhlídkovou platformou a úžasnými okolními panoramaty, jimž vévodí blízký Wildspitze (3.774 m). Cestou dolů se budeme moci opět zastavit v mezistanici k odpočinku ve zdejší restauraci na ledovci. Zůstane-li nám dostatek času nahlédneme také do sousedního údolí Ötztal do vesnice Ötz s krásně zdobenými domy nebo k jezeru Piburger See, jenž bývá díky odrážejícím se okolním vrcholkum na tmavé jezerní hladině často nazýváno „horským zrcadlem“. Je to také nejteplejší jezero v Tyrolsku. Návrat do hotelu.

4. den:

Po snídani zavítáme do hlavního města Tyrolska na řece Inn, do jednoho z nejkrásnějších Rakouských měst, Innsbrucku, kdysi sídelního města Habsburků, města mnoha architektonických skvostů obklopeného horskými velikány. Seznámíme se s významnými stavbami na Maria Theresia Strasse, neopomeneme nevelký leč dobře viditelný symbol města – Zlatou stříšku i Vítěznou bránu vedoucí do historického centra. Dojdeme k zámku Hofburg a do přilehlého kostela s mohutným náhrobkem císaře Maxmiliána I. Ve volném čase můžeme prozkoumat cetná místní muzea. Poté se vydáme do zámku Phililppiny Welser Ambras, která jej získala darem od svého manžela Ferdinanda II. Z nedalekého Igls vystoupáme lanovkou na Patscherkofel (2.246 m), odkud uvidíme celé údolí Innu i s Innsbruckem a okolními horami jako na dlani. Je to ideální místo k procházce i odpočinku. Na úbočí v nadmořské výšce 2.000 metrů se zájemci budou moci pokochat krásou křehké alpské květeny v nejvýše položené botanické zahradě v Evropě. V podvečer návrat do hotelu.

5. den:

Po snídani budeme směřovat do starobylého pohraničního města Kufsteinu, ležícího v místech, kde se řeka Inn prodírá pohořím Kaiser Gebirge a Pendlingem. Na první pohled nás na skále nad rekou upoutá pevnost s vysokou císařskou věží. V městské věži jsou slavné Heldenorgel – Varhany hrdinů s neuvěřitelnými 4.307 píšťalami, které se každodenně rozeznívají na paměť padlých v obou světových válkách. S Tyrolskem se rozloučíme v nedalekém Ebbsu. Nejdríve navštívíme svet koní tyrolského plemene „Haflinger“. V hřebčíně Fohlenhof chovají v současné době na 180 jedinců těchto „zlatých koní se zlatým srdcem“. Odpoledne nenápadné městečko ožije pestrou a voňavou přehlídkou letního květinového korza s desítkami nápaditě zdobených alegorických vozů. Odjezd zpět do ČR, návrat v pozdních nočních hodinách.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu luxusním autobusem
• 4× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
• 4× snídani
• průvodcovské služby

Příplatky

• 4× večeře 1.380 Kč
• jednolůžkový pokoj 1.990 Kč

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy