X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Východní Tyrolsko s kartou Ossttirol´s Glockner – Dolomiten a wellness

Rakousko

LIENZ • MOOSALM • STERNALM • ZETTERSFELD • ASSLING PARK • ADLER LOUNGE • GOLZENTIPP • DÖLSACH • AGUNTUM
Východní Tyrolsko s kartou Ossttirol´s Glockner – Dolomiten a wellness
10 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 1900
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Z Brna (cca 06:15), Mikulova (cca 07:00) vyjedeme v ranních hodinách, další nástupní místa: Žďár nad Sázavou 400 Kč, Jihlava 400 Kč, Velké Meziříčí 400 Kč, Velká Bíteš 300 Kč, Uherské Hradiště 400 Kč, Veselí nad Moravou 400 Kč, Strážnice 400 Kč, Hodonín 400 Kč, Břeclav 300 Kč, Zlín 500 Kč, Kroměříž 500 Kč, Olomouc 500 Kč, Přerov 500 Kč, Prostějov 500 Kč, Vyškov 400 Kč.
Odpoledne se ubytujeme v malebné horské vesnici v údolí Lesachtal mezi Lienzskými a Karnskými Alpami. Toto kouzelné místo s dřevěnými chalupami si vybrali také filmaři k natáčení jedné ze sérií James Bonda – Spectre. Náš hotel disponuje wellness – po celou dobu našeho pobytu budeme moci využívat krytý bazén, fitness, saunu, parní a bylinkovou lázeň, infračervenou kabinu, tepidarium a relaxační místnost. Před večeří budeme mít možnost projít se do starého centra nebo relaxovat a využívat wellness. Večeře v hotelu, nocleh.

2. den

Po snídani pojedeme do Lienze, města obklopeného masivy Lienzských Dolomit. Gondolovou lanovkou (v kartě) vyjedeme na Zettersfeld (1 812 m) (v kartě), budeme-li si přát stát ještě výš, budeme pokračovat čtyřsedačkovou lanovkou až do výšky 2 278 m na Steinermandl (v kartě), odkud budeme mít jako na dlani nejen celý Lienz, ale také celé Pustertalské údolí a Groswenediger. Horskou specialitu si můžeme vychutnat v restauraci s panoramatickou terasou nebo se vydat na vycházku. Zettersfeld je vynikajícím východiskem k řadě túr v národním parku Vysoké Taury. Lienz je město plné pamětihodností a kulturních nabídek – nad řekou Isel se majestátně tyčí 750 let starý zámek Bruck se svými vysokými hradbami, dříve hraběcí sídlo, dnes muzeum a výstavní centrum (v kartě). Severně od nádraží zve staré město Liebburg s kostelíčkem Antoniuskirchl a františkánským klášterem k příjemné procházce. Najdeme zde spoustu kaváren, butiků a obchůdků s ručními pracemi. Milovníci vlaků si na své přijdou v Muzeu železnice (v kartě), které uchovává veterány z období 1898–1978. Seznámíme se s parními, elektrickými i dieslovými lokomotivami, uvidíme 54tunový sněžný pluh, signalizační zvony, lampy, technické hračky i modely železnice. Po poledni se otevírá také víkendový trh, kde budeme mít možnost nakoupit sýry, tyrolský špek a jiné produkty vypěstované a vyrobené s důrazem na soulad s přírodou. Před odjezdem z Lienze vyjedeme ještě přímo z města ze stanice Schlossberg na Moosalm (1 000 m). Schlossberg je místem zábavy pro celé rodiny. Najdeme tady zoo koutek s husami a kozami, lezecký park, restauraci. I jednu z nejdelších letních bobových drah v Alpách (2,7 km, cca 10 €), kterou můžeme sjet do údolí. V podvečer se vrátíme do hotelu na večeři. Možnost využití bazénu a wellness.

3. den:

Po snídani zamíříme do Parku divočiny – Assling Park (v kartě). Na ploše o rozloze 80.000 m2 se ponoříme se do světa divokých zvířat. Během 1,5hodinové procházky parkem divočiny budeme potkávat jeleny, sovy, orly, horské kozy, bizony, sviště a další zvířata. Dostaneme se tak blíže k těmto zvířatům žijících v Alpách než kdekoliv jinde. A po celou dobu budeme obdivovat nádherná panoramata Alp, jelikož park je fantasticky umístěn na slunné svahy údolí Pustertal. V areálu se nachází i obchod se suvenýry a restaurace. Poté již přejedeme do oblasti Glocknerských Alp. Z Kals am Grossglockner vyjedeme lanovkou (v kartě) na vyhlídkovou plošinu Adler Lounge do výšky 2.621 m. Rozevřou se nám dechberoucí výhledy – za dobré viditelnosti spatříme více než 60 vrcholů, které jsou vyšší než 3.000 m. Nabízí se zde kombinace procházek nebo se můžeme kochat na sluneční terase spektakulární restaurace Adler Launge. Po návratu do Obertilliachu se projdeme do starého centra a prohlédneme si kolekci starobylých povozů a vozů včetně svatebního kočáru v nově otevřeném mini Muzeu vozů a venkova (v kartě). Možnost relaxace v hotelu, večeře.

4. den:

Po snídani se s Obertilliachem rozloučíme „letem“ 10místnou gondolou Golzentipp (v kartě). Během jízdy nad vesnicí se budeme vznášet a obdivovat nádherný panoramatický výhled 360°. Během pěti minut budeme přeneseni do krásné scenérie zcela stvořené pro horské procházky a túry. Naším posledním cílem bude městečko Dölsach. Navštívíme jediné římské město nacházející se v oblasti dnešní spolkové země Tyrolsko, Aguntum (v kartě). Prostřednictvím nového muzea se dozvíme o každodenním životě Římanů – navštívíme nejen archeologické muzeum a budeme mít možnost vystoupit na 18 m vysokou pozorovací věž, ze které budeme mít jako na dlani celý areál vykopávek – římské lázně, fórum, ale také antický obchodní dům agoru. K největším atrakcím tohoto muzea ale patří rekonstrukce luxusního římského atriového domu s velkým mramorovým bazénem. Na závěr se do římského období ponoříme během dokumentárního filmu. Poté již odjedeme do ČR, návrat do Brna v pozdních večerních hodinách. (cca 22:00)

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu autobusem
• 3× ubytování ve 2lůžkových pokojích v 3* hotelovém komplexu s bazénem a wellness
• 3× polopenzi
• neomezený vstup do hotelového wellness
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 1 900 Kč
• 3 denní karta Osttirol's Glockner-Dolomiten cca 58 € (zahrnuje lanovky, vstupy 2. – 4. den)
• 3 denní karta Osttirol's Glockner-Dolomiten děti 6-14 let cca 30 € (zahrnuje lanovky, vstupy 2. – 4. den)
• pobytová taxa cca 6 €/os/pobyt
• komplexní pojištění ERV včetně léčebných výloh a storna 490 Kč
• připojištění Extra k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa 290 Kč
• připojištění Extra+ k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa včetně osobní karantény 540 Kč

Předpokládaná částka na vstupy - vstupy v programu jsou v kartě.

Ohlasy zákazníků

Mail doručen: 12.9.2019
Vážení přátelé, absolvovaly jsme s dcerou výše uvedený zájezd (já podruhé). Ráda bych zhodnotila tento zájezd. Především naše průvodkyně – paní Marie Šťastná byla skvělá – má spoustu informací geografických, historických, o počasí atd., měla vždy optimistickou náladu a atmosféra mezi účastníky byla tímpádem přátelská a veselá.
Strava byla dobrá, ubytování také a řidič profesionál, vždy dobře naladěný. Je možné, že pojedu i příští rok.
Jen jedna věc mě mrzela – vloni byla do ceny zahrnuta Tyrolská karta na vstupy a letos nikoli.
Srdečně zdravím Zora Rumíšková

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

10

2 hodnocení

10

Hotel

10

Strava

10

Delegát

10

Doprava


10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Výborně připravený zájez do oblastí které nejsou běžně navštěvované.Jen mě zklamalo v Lenzu muzeum železnice,kde toho moc k shlédnutí v ponuré nepříliš osvětlevé hale nebylo.
JInak nádherná příroda.Doporučuji
Josef Ptáček - Východní Tyrolsko s kartou Glockner-Dolomiten a wellness (13.09.2018 - 16.09.2018)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd Východní Tyrolsko byl super. Program byl dobře sestaven, výlety úžasné, průvodkyně měla kvalitní komentáře, byla nám stále k dispozici a byla optimistická.
Bude-li tento zájezd i příští rok (se stejnou průvodkyní) pravděpodobně se znovu zúčastníme.
Srdečně zdravím
Zora Rumíšková
Zora Rumíšková - Východní Tyrolsko s kartou Glockner-Dolomiten a wellness (13.09.2018 - 16.09.2018)