X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Balkánská odysea

Řecko

BĚLEHRAD • SKOPJE • OHRID (UNESCO) • OHRIDSKÉ JEZERO (UNESCO) • SV. NAUM • EGNATIA • IOANNINA • DODÓNA (UNESCO) • KORFU
Balkánská odysea

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 2490
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

V brzkých ranních hodinách vyjedeme z Prahy, Brna a Bratislavy (předběžné časy odjezdu Praha 04:00, Brno 06:45, Bratislava 08:30). Další nástupní místa viz str. 5, trasy 1, 2, 3). V pozdním odpoledni přijedeme do Bělehradu, krásného historického města se smutnou minulostí. Město na soutoku řek Dunajea Sávy sloužilo dlouhá léta jako hraniční pevnost, teprve pakse z něj stalo významné obchodní a kulturní centrum. Dnes je Bělehrad moderním evropským městem se skvělými restauracemi, domy a těmi historickými skvosty, které přežily do dnešních dnů. S městem se seznámíme výhledem na soutok Sávy a Dunaje z oblíbeného místa procházek rodin i milenců – Kalemegdanu. Je nejznámější a nejstarší historickou památkou Bělehradu, kterou představuje rozlehlá středověká pevnost z prastarých keltských časů na útesu nad soutokem Dunaje a Sávy s parkem. Její součástí je i Vojenské muzeum s exponáty od roku 1878, či nezapomenutelná vyhlídka na Nový Bělehrad se známou sochou Pobednika. Ubytování, večeře, nocleh.

2. den

Po snídani se vydáme na okružní jízdu Bělehradem. Prohlédneme si velkolepý chrám sv. Sávy, který je největším pravoslavným chrámem jak v Srbsku, tak na Balkáně a jedním z největších v pravoslavném světě vůbec. Projedeme se kolem významných budov – uvidíme majestátní budovu srbského parlamentu, palác se sídlem bělehradské radnice či v samotném centru umístěné Národní muzeum a Národní divadlo. Zastavíme se u kostela sv. Marka, kde jsou uloženy ostatky cara Štěpána Dušana Silného, patriarchy Germana a jiných srbských osobností, je zde také rodinná hrobka královského rodu Obrenovičů. Uvidíme i palác princezny Ljubice a především se projdeme ulicí Kňaza Michailija, která je obdobou naší Pařížské ulice a oblíbeným místem korzování Bělehraďanů. Ve svém volnu si i my zde můžeme vychutnat sbrskou kávu nebo se procházet po nábřeží nebo si vybrat k posezení některou z restaurací či barů nacházejících se na pontonech na řece. Zájemci také mohou navštívit muzeum Nikola Tesly, zdejšího slavného rodáka. Večeře pro nás bude zajištěna v centru města v pitoreskní čtvrti Skadarlija, která je vyhlášenou bohémskou čtvrtí Bělehradu s množstvím tradičních restaurací a vynikající kulisou balkánské hudby. Romantická ulička o délce 400 m s pěší zónou nás uchvátí zcela výjimečnou a živou atmosférou a jak se říká, že Montmartre je srdcem Paříže, Skadarlija je duší Bělehradu, což dosvědčují i takoví návštěvníci jako kytarista Jimy Hendrix, George Bush, španělský král Juan Karlos, šachista Anatolij Karpov a mnozí další. Návrat na hotel, nocleh.

3. den:

Po snídani budeme projíždět nejprve srbskou a později makedonskou krajinou s výhledy na vesničky s pravoslavnými kostelíky i minarety. Odpoledne přijedeme do hlavního města Makedonie Skopje. Projdeme se přes slavný kamenný most a náměstí Makedonie s památníkem Alexandra Velikého a cara Samuela. Prohlédneme si centrum Matky Terezy, kostely sv. Klimenta a sv. Spasitele. Dozvíme se, kde se vzal nový sloh „turbobaroko“. I nás ohromí sochy v nadživotních velikostech, velkolepé „antické“ budovy, nad jejichž účelem budeme přemýšlet. Po ubytování vyrazíme na večeři do labyrintu kouzelných uliček v turecké čtvrti. Nocleh.

4. den:

Po snídani se s hlavním městem Makedonie rozloučíme v uličkách starého tržiště Bitbazar s exotickou atmosférou obchodů a vůní, můžeme si nakoupit koření a jiné suvenýry nebo ochutnat Mastiku, likér z hroznů nebo fíků ochucený pryskyřicí. Poté přejedeme krásnou krajinou národního parku Mavrovo k Ohridskému jezeru, k jednomu z nejstarších jezer na světě (spolu s Bajkalem, Titicacou a Tanganjikou). Pro svou jedinečnost a křišťálovou vodu a především díky fauně, která žije v jezeře, je jezero zapsáno na seznam UNESCO. Ubytujeme se v centru lázeňského historického městečka Ohrid a vydáme se na procházku tohoto překrásného místa, kde působili sv. Kliment a Naum, žáci sv. Cyrila a Metoděje. Navštívíme Katedrální chrám sv. Sofie, uvidíme malý kostelík sv. Jana Kaneo postavený na útesu nad Ohridským jezerem a nově obnovený kostel sv. Klimenta a sv. Pantelejmona. Ze Samuelovy pevnosti se nám rozevře pohled na jezero i staré město, které je zapsáno na seznamu UNESCO. Večeře v hotelu.

5. den:

Po snídani absolvujeme plavbu po Ohridském jezeře ke klášteru sv. Nauma. Lodičkami se můžeme vydat k pramenům Černého Drinu, otužilci se mohou vykoupat v jezeře a posedíme v kouzelných restauracích u jezera. Na břehu jezera se nachází řada obchůdků s místními suvenýry, z nichž nejoblíbenější jsou šperky z „ohridských perel“. Odpoledne se vrátíme do Ohridu a ve svém volnu budeme mít možnost procházek po promenádě, posezení v kavárnách nebo nákupů v labyrintu uliček. Večeře v jedné z nejlepších restaurací na promenádě u jezera. Nocleh

6. den:

Po snídani již budeme směřovat k řecké hranici a dále na jih po dálnici Egnatia, nesoucí název po římské cestě spojující Jónské a Egejské moře, s nádhernými výhledy na pohoří Pindos i na úrodná pole a vinice thesalské nížiny. V 6. století odešli obyvatelé k jezeru Pamvotis a založili zde město, které bude našim dalším cílem. Univerzitní město Ioannina nás překvapí živou a příjemnou atmosférou. I my si vychutnáme frappé nebo řecký salát v jedné z mnoha restaurací a kaváren u jezera. Projdeme se historickou čtvrtí na poloostrově Pamvótis, v níž se mísí balkánská a turecká architektura. Pevnost Kástro je obehnána hradbami a nachází se zde i mešita, v níž je uloženo bezhlavé tělo Ali Paši Tepelenského, vládce krutého, leč schopného. Jen kousek odtud zavítáme do Dodóny (UNESCO), kde se v nádherné krajině nachází nejstarší řecká věštírna. Ve 2. tisíciletí před Kristem sem putovali věřící, aby jim kněží předvídali budoucnost. Uvidíme i divadlo pro 18 000 diváků. Večer přejedeme do Igoumenitse, odkud se trajektem přeplavíme na ostrov Korfu. Ubytování v hotelu 3* s bazénem, individuální volno, možnost koupání, nocleh.

7. den:

Celodenní relaxace a odpočinek u moře. Možnost výletu nebo pronájmu auta

8. den:

Ve večerních hodinách odlet do Brna, Prahy, Ostravy. (předpokládaný přílet 23:55 Brno, 23:40 Praha, 22:50 Ostrava)

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu autobusem z ČR a dle programu
• leteckou přepravu Korfu–Brno/Praha/Ostrava
• letištní taxy a palivový příplatek
• odbavené zavazadlo
• transfer z hotelu na letiště
• 7× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
• 7× polopenzi
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 2 490 Kč
Předpokládaná částka na vstupy cca 40 €.

SLEVY:
3. osoba na přistýlce 500 Kč

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy