X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Korfu s turistikou

Řecko

AGIOS GEORGIOS • AFIONAS • PORTO TIMONI • MAKRADES • ANGELOKASTRO • PAGI • PRINILAS
Korfu s turistikou

Termíny a ceny

Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Brna, Prahy, Ostravy na Korfu, transfer na ubytování v letovisku Agios Georgios na severozápadě ostrova. Ubytování ve 3* hotelu s polopenzí nebo ve studiu bez stravy (dle výběru). Letovisko „Svatý Jiří“ se stejnojmenným kostelíkem je zasazeno do překrásné kulisy moře a vysokých kopců, které jsou hustě zalesněny cypřiši a olivovníky. Skalnaté útesy padající do moře na jedné straně a olivové háje na druhé straně zátoky nám učarují každodenně při našich vycházkách i koupání.

2. den

Volný den ke koupání a odpočinku, nocleh.

3. den:

Z letoviska půjdeme pěšky do vesničky Afionas, která leží mezi Agios Georgiem a Arillasem. Její poloha poměrně vysoko nad mořem nás odmění nádherným výhledem po okolí. V malebné taverně se můžeme občerstvit a kochat se pohledy na nejzápadnější řecké ostrůvky, tzv. Diapontia ostrovy (Mathraki a Erikoussa). Jako v dávných časech se budeme cítit v maličkých kamenných uličkách s malebnými domky, jejichž římsy oken zdobí nejen voňavé bylinky, ale i keramika. Úbočím kopce Afionas budeme sestupovat po úzké a strmé, ale dobře prošlapané stezce dolů až k proslavené „dvojité“ pláži Porto Timoni. V podstatě se jedná o dvě odlišné pláže, jedna je spíše oblázková, druhá zase písčitá, a co je zajímavé, že i každá z těchto zátok má jinou teplotu vody i trochu odlišnou barvu moře. Jediným předělem je pouze vyvýšenina porostlá několika stromky, vysokou trávou a všudypřítomným vřesem. Po koupání v průzračném moři se můžeme vrátit stejnou stezkou nebo si cestu do Agios Georgios zkrátit loďkou. (Cesta tam cca 3,9 km, cca 1,5 hod.).

4. den:

Volný den ke koupání a odpočinku,nocleh.

5. den:

Ráno půjdeme po pobřežní cestě okolo vyhlášené rybí restaurace, nad pobřežím budeme stoupat olivovým hájem po dlážděném „chodníku“, který v 18. století vybudovali obyvatelé vesnic Makrades a Krini, aby měli přístup do olivových hájů. Budeme mít nádherný výhled nejen na zátoku Agios Georgios, ale i na protější kopec Afionas. Tato dlážděná pěšina končí v „okně“ tvořeným stromy a skálou. Odtud budeme pokračovat po polní a asfaltové cestě dál do tradiční horské vesničky Makrades. Necháme se unést krásou starobylých uliček s malebnými domky s jemnými pastelovými zákoutími, a nezapomene si nakoupit tradiční řecké výrobky z olivového dřeva a olivového oleje, místní koření, med a další. Možnost občerstvení v taverně. (Celková doba chůze: cca 4,5 hod., cca 11 km.) Individuálně se můžete z Makrades vydat až na Angelokastro (v překladu „Andělský hrad“, cca 1,7 km). Jedná se o ruiny majestátního byzantského hradu, který patřil k jednomu z nejvýznamnějších obranných zařízení na ostrově Korfu – je na skále vysoké až 60 metrů obklopené mořem. V pevnosti se nachází i dva kostelíky – Ton Angelon a Ajia Kiriaki. Návrat stejnou cestou.

6. den:

Volný den ke koupání a odpočinku, nocleh.

7. den:

Ráno se linkovým autobusem (cca 3 EUR) vydáme do tradiční vesničky Pagi, která se nachází v zalesněném údolí asi 3 km od moře. Původní obyvatelé si stavěli obydlí dále od moře z obav před piráty, kteří brázdili Středozemní moře. Občerstvíme se v kavárně 007, jejíž majitelka ve vesnici zažila natáčení filmu James Bond – konkrétně Jen pro tvé oči z roku 1981 s Rogerem
Moorem. Pokračovat budeme přes jednu z nejstarších vesnic na severozápadě Korfu, Prinilas a olivovými háji přijdeme zpět na naše ubytování. (Celková doba chůze: cca 1,5 hod., cca 3,3 km).

8. den:

U pobytů na 7 nocí transfer na letiště a odlet do Brna, Prahy a Ostravy.
U pobytů na 10/11 nocí volný den ke koupání a odpočinku, nocleh.

9. den:

U pobytů na 10/11 nocí volný den ke koupání a odpočinku, nocleh.

10. den:

U pobytů na 10/11 nocí volný den ke koupání a odpočinku, nocleh.

11. den:

U pobytů na 10 nocí transfer na letiště a odlet do Brna, Prahy a Ostravy.
U pobytů na 11 nocí volný den ke koupání a odpočinku, nocleh.

12. den:

U pobytů na 11 nocí transfer na letiště a odlet do Brna, Prahy a Ostravy.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• let Brno/Praha/Ostrava–Korfu a zpět
• letištní taxy a palivový příplatek
• transfery a výlety dle programu
• 7×/10×/11× ubytování ve 3* hotelu (2lůžkové pokoje s přísluš.) nebo ve studiu s kuchyňským koutem
• 7×/10×/11× all inclusive – pouze při ubytování ve 3* hotelu
• služby delegáta a průvodce během výletů

Příplatky

• jednolůžkový pokoj v 3* hotelu 9390 Kč/7 nocí, 13390 Kč/10 nocí, 14690 Kč/11 nocí
• jednolůžkový pokoj ve studiu 3390 Kč/7 nocí, 4790 Kč/10 nocí, 5290 Kč/11 nocí
• pobytová taxa cca 1,50 €/pokoj/noc (hotel), cca 0,50 €/pokoj/noc (studia) – dle počtu nocí

Doprava

Doprava na Korfu je zajištěna letadly Boeing 737-800 české letecké společnosti Smart Wings.
Předpokládaný letový řád (místní časy):
Brno - Kerkyra 19:15-22:10, Kerkyra - Brno 22:55-23:55
Praha - Kerkyra 18:30-21:40, Kerkyra - Praha 22:25-23:40
Ostrava - Kerkyra 19:10-22:20, Kerkyra - Ostrava 21:45-22:50

Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.
V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg a jedno příruční zavazadlo do 8 kg. Rozměry odbaveného zavazadla - součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček nesmí přesáhnout 250 cm.). Rozměry příručního zavazadla - max. 56x45x25 cm)
Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy