X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Hotel Dimitra Beach Resort**** - 10/11 nocí

Řecko

>

Kos

>

Agios Fokas

Hotel Dimitra Beach Resort**** - 10/11 nocí
Typ ubytování
hotel
Vzdálenost od pláže
0 m
Typ pláže
oblázková
KlimatizaceTVLednice/minibarWiFiSejfTenisBazén venkovní

Hotelový komplex v letovisku Agios Fokas (Řecko, Kos), sestávající z hlavní budovy, několika vedlejších budov a bungalovů, je umístěný přímo u oblázkové pláže s lehátky a slunečníky zdarma. K dispozici jsou 2 restaurace, 3 bary, Wi-Fi v lobby (zdarma), 3 venkovní bazény s lehátky a slunečníky zdarma, jacuzzi, 3 dětské bazény, tenis, stolní tenis, minifotbal, volejbal, basketbal, plážový volejbal, vodní pólo, boccia a fitness. Za poplatek kulečník a půjčovna kol. Hotel také pořádá animační programy, pro děti je zde dětské hřiště a miniklub. Ve spa centru v sousedním hotelu můžete nechat hýčkat své tělo v sauně, parní lázni, vnitřním vyhřívaném bazénu nebo při masáži (vše za poplatek). Doporučujeme návštěvu přírodních horkých pramenů asi 3 km od hotelu.

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

výhled na moře Na osobu / Na noc 270
Kompletní tabulka katalogových cen

Podrobné informace

Ubytování

Komfortní dvoulůžkové pokoje v bungalovech s možností 1 přistýlky, klimatizace, lednice, TV/SAT, telefon, fén, sejf (asi 15 eur/týden), koupelna a balkon nebo terasa.

Stravování

All inclusive: Snídaně, oběd a večeře formou bufetu, sendviče, pizza, hamburgery a sušenky (11.00−17.30), zmrzlina (10.00−18.00), místní alkoholické a nealkoholické nápoje (10.00−24.00).

Cena zahrnuje

leteckou přepravu tam i zpět

letištní taxy a palivový příplatek

ubytování příslušné kategorie na uvedený počet nocí s vyznačenou stravou

transfery letiště/hotel/letiště

činnost stálého delegáta

Příplatky

Výhled na moře 270 Kč/ noc

Doprava

Doprava do Řecka je zajištěna leteckou společností Smart Wings, typ letadla Boeing 737. Odlety jsou z Brna, za příplatek 600 Kč/ osoba z Prahy a Ostravy - pondělí/ čtvrtek.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Mapa

Destinace a výlety

Popis destinace

Městečko necelých 10 km od hlavního města ostrova Kos s oblázkovou pláží. Do hlavního města je možné dojít delší procházkou podél pobřeží, kde naleznete několik pláží a taveren. V hlavním městě se Vám pak otevřou široké nákupní a stravovací možnosti. Z důvodu značné sopečné aktivity v oblasti Agios Fokas vyvěrají horké podzemní prameny, které jsou narozdíl od jiných termálních pramenů čiré a nezapáchají. Z důvodu oblázkových pláží a ostřejších kamínku ve vodě se doporučují boty do vody.

Fakultativní výlety

Okruh po ostrově
Celodenní výlet vám umožní navštívit nejzajímavější místa na ostrově – antický Asklépion, v jehož areálu se nachází pozůstatky vstupní brány, lázní, shromaždiště, oltáře a několik chrámů. Zároveň je odtud krásný výhled na ostrov a přilehlou tureckou pevninu. Pojedeme do malebné horské vesničky Zia, kde se můžete nejen pokochat krásou místních domečků, ale i nakoupit typické řecké suvenýry, rozmanité druhy koření, tymiánový med nebo olivové oleje. Další zajímavostí je johanitská rytířská pevnost v Kefalu s krásným výhledem na sopečné ostrovy Jali a Nissyros. Poté následuje návštěva Antimachia, kde se nachází jediný funkční větrný mlýn na ostrově.

Ostrov Nissyros
Druhý nejznámější vulkanický ostrov Řecka patří k nejkrásnějším v celém Středomoří. Příjemná plavba lodí nás zavede až do přístavu Mandraki. Navštívíme impozantní klášter Panny Marie, s nádhernými a vzácnými ikonami. Poté se vydáme přímo ke kráteru Stefanos, který je jedním z posledních činných vulkánů v Řecku. Dokonalým zážitkem je procházka přímo uvnitř kráteru, kde ze země stále unikají sirné výpary.

Turecko
Po krátké plavbě lodí se dostanete do tureckého městečka Bodrum, které mimo jiné přitahuje turisty svým přístavem. Město je postavené na úpatí kopce, na kterém se tyčí hrad jako strážce přístavu. Turecko je známé především jako nákupní ráj. Bazar, který na vás dýchá Orientem, nabízí nepřeberné množství výrobků – kožené zboží, oblečení, koberce, zlaté a stříbrné šperky a mnoho dalšího. Máte možnost navštívit Mausoleum, jeden ze sedmi divů antického světa, amfiteátr s 13 000 místy na sezení, starý více než 2000 let. Uvidíme i hrad, postavený na přelomu 14. a 15. století rytíři řádu sv. Jana, který je velkolepou ukázkou středověkého opevnění.

Plavba na tři ostrovy (Plati, Kalymnos, Pserimos)
Celodenní výlet na tradiční dřevěné lodi s možností opalování. Čeká vás plavba k malému ostrůvku Plati, u kterého si můžete zaskákat z lodi a potápět se. Další zastávka bude na ostrově Kalymnos, kde se dozvíte, jak se zpracovávají mořské houby, které se zde těží a budete mít i možnost vychutnat kouzelnou atmosféru přístavu u šálku dobré kávy. Poslední zastávkou bude ostrov Pserimos s krásnou písečněu pláží a průzračnou vodou v maličkém romantickém přístavu. Na lodi je možnost vypůjčit si zdarma náčiní na šnorchlování, k dispozici je i bar a určitě se můžeme těšit na další překvapení během této téměř pirátské plavby.

Řecký večer
Krásný večer strávíte v malebné horské vesničce Zia, schované v zeleni voňavých pinií, eukalyptů a olivovníků, s typicky řeckou architekturou. V taverně při západu slunce a výhledem na okolní ostrůvky, a dokonce i Turecko, prožijete nezapomenutelný večer plný typického řeckého jídla a domácího vína, při kterém vám řečtí hudebníci a tanečníci předvedou lidové tance a písně z celého Řecka.

Vodní park
Den strávený ve vodním parku je vhodný pro malé i velké milovníky vodních hrátek všech věkových kategorií. Najdete zde množství bazénů, tobogánů, skluzavek, „línou řeku“, umělé vlnobití, dětské koutky a spoustu dalších atrakcí. Vodní park nabízí kromě jedinečných zážitků a zábavy i příjemnou relaxaci, odpočinek a osvěžení v několika restauracích či barech.