X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Hotel Porto Lygia***

Řecko

>

Lefkada

>

Lygia

Hotel Porto Lygia***
9,3 Vynikající
Typ ubytování
hotel
Vzdálenost od pláže
0 m
Typ pláže
oblázková
KlimatizaceTVLednice/minibarWiFiSejfBazén venkovní

Velmi příjemný a poklidný hotel na okraji známého rybářského městečka Lygia (Řecko, Lefkada), cca 11 km od letoviska Nidri (Řecko, Lefkada) a 5 km od hlavního města Lefkada. Hotel se nachází přímo u vlastní oblázkové pláže s pozvolným přístupem do vody (doporučujeme boty do vody) a je perfektně sladěn s okolním přírodním prostředím. Je zde prostorný venkovní bazén s oddělenou částí pro děti, zdarma lehátka a slunečníky u bazénu i na pláži, sprcha u venkovního baru. Návštěvníkům je k dispozici restaurace, v níž jsou podávány snídaně, a snack bar. Ve všech prostorách je bezplatné Wi-Fi připojení.

Termíny a ceny

Kompletní tabulka katalogových cen

Podrobné informace

Ubytování

Ubytování je zajištěno ve dvoulůžkových pokojích s možností jedné přistýlky pro děti, mají vlastní balkon, klimatizaci, TV, ledničku, trezor a fén. Jsou jednoduše, ale elegantně zařízeny v jónském stylu a mají výhled na moře.

Stravování

Snídaně: V jídelně u moře je každý den připravena bohatá snídaně formou bufetu. Hosté si mohou objednat nápoje a lehká jídla v hotelovém snack baru. Již 100 m od hotelu najdete řecké taverny, obchody a kavárny. Večeře je možno doobjednat v blízké rybářské restauraci. Jedná se o 2-chodové večeře včetně 1 nápoje.

Cena zahrnuje

• ubytování po příslušný počet nocí s vyznačenou stravou
• leteckou přepravu tam i zpět
• letištní taxy a palivový příplatek
• transfery letiště / hotel / letiště
• služby stálého delegáta

Příplatky

Večeře dospělý: 450 Kč/den

Doprava

Doprava na Lefkádu je zajištěna letadly Boeing 737-800 české letecké společnosti Smartwings.
Předpokládaný letový řád (místní časy):

Lety z Brna Brno 10:00 - Preveza 14:55, Preveza 08:10 - Brno 09:15
Lety z Ostravy Ostrava 11:45 - Preveza 14:55, Preveza 08:10 - Ostrava 10:45

Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.
V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg a jedno příruční zavazadlo do 8 kg.
Rozměry odbaveného zavazadla - součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček nesmí přesáhnout 250 cm.
Rozměry příručního zavazadla - max. 55x45x25 cm
Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Mapa

Recenze

9,3

9 hodnocení

9,4

Hotel

8,9

Strava

9,4

Delegát

9,4

Doprava


10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Jezdíme s cestovní kanceláří EMMA už delší dobu a vždy jsme byli moc spokojeni.
Dana Stárková - Hotel Porto Lygia*** (29.06.2023 - 13.07.2023)

9,3
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 9
Dovolená krásná, klidná , odpočinková. Boty do vody téměř nutné. Děkuji za spolehlivé služby CK EMMA .Hana Šumová
Hana Šumová - Hotel Porto Lygia*** (01.09.2022 - 08.09.2022)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Spokojenost, při eventuální další zahraniční dovolené bych volila stejnou cestovní kancelář.Mendlová
Hana Šumová - Hotel Porto Lygia*** (01.09.2022 - 08.09.2022)

9
Hotel: 9
Strava: 8
Doprava: 9
Delegát: 10
Krásné klidné místo, přímo na břehu moře. Vlídný personál , dobré snídaně. Moře čisté, ale bez bot do vody nepřístupné/ kameny/. V okolí několik výborných restaurací včetně rybí. Jezdíme tam opakovaně.
Radoslava Pellarová - Hotel Porto Lygia*** (30.06.2022 - 07.07.2022)

8,8
Hotel: 9
Strava: 8
Doprava: 9
Delegát: 9
Iveta Faschingová - Hotel Porto Lygia*** (23.06.2022 - 07.07.2022)

9
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 9
Delegát: 9
Dobrý den,
cestovali jsme ve čtyřčlenné skupině,všichni byli spokojeni,vůbec nelitujeme,že jsme se rozhodli odjet v této / covidové/ době .Ostrov nás mile překvapil svou krásou,nádhernými plážemi,lidé velmi příjemní i personál na hotelu.Paní delegátka má velký přehled o lokalitě i spoustu znalostí navíc,žena na svém místě.Málo turistů,to se nám samozřejmě líbilo a jsem přesvědčena,že se na Lefkádu v budoucnu ještě vrátíme.
Zdraví Pacasová
Renata Pacasová - Hotel Porto Lygia*** (26.08.2020 - 05.09.2020)

8,8
Hotel: 10
Strava: 8
Doprava: 9
Delegát: 8
Skvělé místo, dobrý hotel.
Romana Ševčíková - Hotel Porto Lygia*** (08.07.2019 - 19.07.2019)

9,3
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 9
Delegát: 10
Dovolená splnila všechno co jsme od ní očekávali. Moc děkujeme
Josef Varmuža - Hotel Porto Lygia*** (17.06.2019 - 28.06.2019)

Destinace a výlety

Popis destinace

Městečko se nachází v malebném zálivu Lygia, s oblázkovými plážemi a krásnými výhledy na moře i pobřežní hory řecké pevniny na severozápadě Lefkada (Řecko) . Je známé především svým rybářským přístavem a výbornými restauracemi zaměřenými na ryby a mořské plody. Od živého letoviska Nidri je Lygia vzdálena asi 11 km, od hlavního města Lefkas5 km. Mezi těmito městy funguje velice dobře místní autobusová doprava. Toto letovisko doporučujeme všem, kteří hledají klidnější místo k trávení dovolené a do rušného Nidri nebo Lefkasu si radši dojedou. Zákazníci ubytovaní v tomto městečku se mohou zúčastnit všech autobusových výletů anebo lodních výletů, ke kterým je zajišťován transfer do letoviska Nidri.

Fakultativní výlety

Lodí z ostrova na ostrov - celodenní lodní výlet
Příjemný celodenní výlet lodí zaměřený na ostrůvky kolem Lefkady. Naše plavba směřuje z Nidri kolem pobřeží Lefkady k ostrovu Meganissi. Navštívíte zde pozoruhodnou jeskyni Papanikolis a okouzlující městečko Spartohori, odkud jsou krásné panoramatické výhledy na Lefkadu a přilehlé ostrovy. Plavba dále pokračuje směrem k řecké pevnině, do zátoky, kde je někdy možno spatřit i delfíny. Připlujeme na nádhernou bílou pláž Jerakas, která je z pevniny nedostupná. Zde přichází chvíle na odpočinek, koupání v průzračné vodě i na oběd spojený s grilováním a posezením u dobrého vína. Jednou z nejpoutavějších částí další plavby je obeplouvání Onassisova ostrova Skorpios, které je provázeno podrobným výkladem o životě tohoto známého řeckého rejdaře a také koupáním z lodi v křišťálově čistém moři. Den plný zastávek na koupání a slunění zakončíte plavbou kolem ostrůvku Madouri zpět do Nidri.

Toulky Lefkadou - celodenní autobusový výlet
Náš výlet začneme ohlédnutím zpět do minulosti návštěvou pevnosti Santa Maura. Po její prohlídce a po seznámení se s řeckými tradicemi a historií a také s životem místních ostrovanů budeme pokračovat do kláštera Faneromeni - nejdůležitější religiózní památku ostrova, který je jedním z pěti poutních míst v Řecku. Zde budeme mít úchvatný výhled na celý severní cíp ostrova. Následuje osvěžení, odpočinek a koupání v azurově modrém moři na pláži Pefkoulia. Dále nás čeká malebná vesnička na severozápadě ostrova Agios Nikitas. Zde si dopřejeme krátkou procházku po promenádě nebo posezení v místních kavárničkách. Odpoledne se vydáme směrem na jih. Podél západního pobřeží ostrova se dostaneme do letoviska Vassiliki, které je vyhlášeným centrem windsurfingu. Cestou z Vassiliki budeme projíždět jižní pobřeží Lefkady a uvidíme nádherná místa a přírodní scenérie, která vám doporučíme k návštěvě při vašich individuálních toulkách po ostrově. Závěrečná zastávka patří malebné rybářské vesnici Syvota, jejíž rybí taverny patří k nejvyhlášenějším na ostrově.

Plavba s delfíny NOVINKA
Na výlet se vyplouvá z přístavu Preveza, kam dorazíte klimatizovaným autobusem z Lefkady. Před zahájením plavby se hosté seznámí s významem ekosystému a také s historií oblasti. Pluje se totiž v zálivu AMVRAKIKOS, což je největší chráněný ekosystém pobřežních mokřadel a zalesněných ostrůvků s ptactvem, delfíny a želvami v Řecku. Během relaxu na palubě při poslechu harmonické hudby budete mít možnost sledovat mořskou hladinu s možností, že se každým okamžikem objeví hejno přátelských delfínů, které si budete moci vyfotit a obdivovat jejich krásu a hravost. Následně zakotvíme v blízkosti krásné a klidné pláže, kde budete mít příležitost si z lodi zaplavat v chladných vodách zálivu. Vrcholem tohoto výletu bude čerstvě připravené jídlo s chlazenými nápoji, které bude podáváno na lodi. Po skvělém jídle se lodí vrátíte zpět do přístavu.