X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Hotel Ionia Maris Stary

Řecko

>

Samos

Hotel Ionia Maris Stary
Typ ubytování
hotel

Elegantní plážový hotel s mezinárodní atmosférou, který je situován v krásné zahradě,je od oblázkovo-písečné pláže oddělen pouze pobřežní promenádou. Centrum Samosus mnoha možnostmi společenského vyžití a malebnými kouty starého města je vzdálenonecelých 10 minut chůze. Jednopatrový hotel s 56 pokoji disponuje halou s recepcía výtahem, nabízí odpočinek u televize či internetu a osvěžení v baru nebo restauracis možností venkovního posezení. V příjemně zastíněném zeleném areálu se nacházísladkovodní bazén s lehátky a slunečníky zdarma, oddělený dětský bazén, poolbara taverna s terasou. K dispozici je stolní tenis, šipky a boccia. Hotel nabízí ubytovánívysoké kvality, maximální pohodlí a kompletní servis, který uspokojí i náročného návštěvníka.Je navíc situován ve velmi romantickém místě u překrásné pláže, v bezprostředníblízkosti starobylého hlavního města s úzkými uličkami a prostornými náměstími,kde vedle sebe stojí nádherné paláce s městskými domy.

Termíny a ceny

Kompletní tabulka katalogových cen

Podrobné informace

Ubytování

Útulně a moderně zařízené dvoulůžkové pokoje s možností až dvou přistýlek, klimatizace
(červenec-srpen), lednice, TV/SAT, telefon, fén, koupelna a balkon.

Stravování

Snídaně a večeře formou bohatého bufetu. Hotel je známý vynikající mezinárodní
kuchyní, ale i místními specialitami. All inclusive za příplatek 490,- Kč/den.

Doprava

Doprava do Řecka je zajištěna renomovanými dopravními společnostmi.
Odlety jsou z Brna.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Mapa

Destinace a výlety

Popis destinace

Samos - ostrov, který byl podle řecké mytologie místem zrození Héry, bohyně plodnosti. Samos sice patří mezi méně známé řecké ostrovy, ale přesto se každý z nás setkal s odkazem jeho nejslavnějších rodáků - s dílem Ezopa, proslulého vypravěče bajek, a matematika Pythagora, autora věty o čtverci nad přeponou. Samos má velmi bohaté vodní zdroje a není tedy divu, že je nejzelenějším Egejským ostrovem. Návštěvníky sem láká jeho rozmanitý charakter a obdivuhodně pestrá paleta přírodních krás - hornatý západ s divokou květenou a aromatickými léčivými bylinkami, hluboké propasti, osamělé horské vesničky a nížiny s olivovníky, mandloněmi, pomerančovníky a vinnou révou. Pobřeží ostrova Samos je stejně rozmanité jako vnitrozemí. Romantické zálivy, četné malé, ale také až kilometry dlouhé pláže a křišťálově čisté, tyrkysově zbarvené moře lákají ke koupání a slunění. Není divu, že zde trávili své líbánky třeba Marcus Antonius s Kleopatrou. Dávná historie dýchá z celého ostrova. Pokud rádi nasloucháte ozvěně starých časů, můžete si prohlédnout Eupalinův tunel nebo Heraion, chrám bohyně Héry, jenž byl v minulosti dvakrát větší než Parthenon v Aténách, navštívit pravoslavné kláštery s unikátními freskami, nebo se projít malebnými uličkami starého města Samosu s dominantním hradem. Samos je skutečně ostrovem mnoha tváří - na své si zde přijdou jak milovníci klidu a pohody, tak i vyznavači aktivní dovolené, kteří si určitě vyberou z široké nabídky atraktivních výletů.

Fakultativní výlety

Okruh ostrovem, cena: cca 40 €
Absolvování tohoto výletu je tím vůbec nejlepším způsobem, jak můžete ostrov Samos poznat. S delegátem CK BRENNA objevíte jeho nejzajímavější místa, seznámíte se s historií, projdete se uličkami jeho měst či vesnic, uvidíte, jak na tomto malém kousku světa lidé žijí. V ranních hodinách odjezd z Vašeho ubytování, první prohlídkou je návštěva unikátního Eupalinova tunelu, další zastávkou je řecký ortodoxní klášter Tomiu Stavrou a vesnička Kumaradei s místními produkty (med, koření, čaj). Při procházce vesničkou navštívíte keramickou dílnu, kde si můžete zakoupit mimo jiné i slavný „Pythagorův hrnek“. Dalším navštíveným místem je centrum vesničky Platanos – nejvýše položená vesnice na ostrově s krásným výhledem na moře a nejvyšší horu Kerkis. V další části se vypravíte do údolí říčky Potami, kde i v horkých letních dnech panuje velmi příjemné klima. V zátoce Potami se můžete vykoupat či projít k vodopádům. Na závěr výletu navštívíte v hlavním městě expozici vinařského muzea spojenou s ochutnávkou místních vín.

Turecko – Kuşadasi a Efes, cena: cca 80 € + cca 10 € přístavní taxa
Tento výlet jistě potěší každého znalce či milovníka historie. Právě Efes byl jedním z největších měst starověku. Není proto žádným překvapením, že do těchto končin denně míří zasvěcenci i turisté z celého světa. Už při vstupu do areálu Vám bude jasné, že Vás čeká fascinující zážitek. Výlet začíná v ranních hodinách transferem do přístavu Pythagorion, následuje přibližně dvouhodinová plavba do tureckého Kuşadasi. V tureckém přístavu bude čekat přistavený autobus, který Vás i s delegátem odveze do areálu někdejšího antického města Efes. Zhlédnete památky z dob před cca 2 500 lety až po raný středověk. Poté se vrátíte zpět do přístavního města Kuşadasi, kde můžete využít zbývající čas k nákupům, občerstvení nebo k prohlídce pevnosti u přístavu a koupání. Návrat na Samos kolem 19:00 hodiny. Pokud se budete chtít zúčastnit tohoto fakultativního výletu, je nutné mít s sebou cestovní pas.

Picnic – lodní výlet, cena: cca 37 €
Prožijte den plný slunce, klidu a relaxace, kdy se o Vás postará někdo jiný. Zatímco Vy se budete koupat a opalovat na vyhlášené pláži, zkušený kapitán se svou posádkou Vám připraví chutný oběd. V dopoledních hodinách vyplujete rybářskou lodí z přístavu Pythagorion a po zhruba dvouhodinové plavbě, kdy se můžete kochat krásnými scenériemi, připlujete na jinak nepřístupnou pláž na ostrově. Zde Vás čeká nejen ta pravá dovolenková pohoda, ale také výtečný oběd.

Ostrov Patmos, cena: cca 66 €
Jakkoliv se zdá být tento malý ostrůvek na samotném výběžku dodekanéského souostroví bezvýznamný, opak je pravdou. V historii, především pak v té křesťanské, hraje svou vlastní úlohu. Vděčí za to svatému Janovi, který sem roku 95 po Kristu přišel, aby i zde rozšířil svou křesťanskou věrouku. Bible říká, že právě zde, v jeskyni, ke svatému Janovi promluvil Bůh a nadiktoval mu Apokalypsu, která je od těch dob součástí Nového zákona. To je důvod, proč je Patmos tolik navštěvovaný a proč jej někteří Řekové nazývají „Jeruzalémem Egejského moře“. V ranních hodinách odjezd z přístavu v Pythagorionu, následuje plavba do přístavu Skala na Patmosu. Odtud Vás autobus odveze nejprve do jeskyně a potom do kláštera sv. Jana; na obou těchto místech Vás průvodce obeznámí s historií, a také s ortodoxním náboženstvím, které je tak úzce spjaté s každodenním životem obyvatel Řecka.