X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Hotel Ionia Maris ****

Řecko

>

Samos

>

Samos

Hotel Ionia Maris ****
Typ ubytování
hotel
Vzdálenost od pláže
0 m
Typ pláže
písečno-oblázková
KlimatizaceTVLednice/minibarBazén venkovní

Elegantní plážový hotel s mezinárodní atmosférou, který je situován v krásné zahradě, je od oblázkovo-písečné pláže oddělen pouze pobřežní promenádou. Centrum města Samos (Řecko, Samos) s mnoha možnostmi společenského vyžití je vzdáleno necelých 10 minut chůze. Jednopatrový hotel s 56 pokoji disponuje halou s recepcí a výtahem, nabízí odpočinek u televize či internetu a osvěžení v baru nebo restauraci s možností venkovního posezení. V příjemně zastíněném zeleném areálu se nachází sladkovodní bazén s lehátky a slunečníky zdarma, oddělený dětský bazén, poolbar a taverna s terasou. K dispozici je stolní tenis, šipky a boccia. Hotel nabízí ubytování vysoké kvality, maximální pohodlí a kompletní servis, který uspokojí i náročného návštěvníka. Je navíc situován ve velmi romantickém místěpřímo u pláže, v bezprostřední blízkosti starobylého hlavního města.

Termíny a ceny

Kompletní tabulka katalogových cen

Podrobné informace

Ubytování

Útulně a moderně zařízené dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky, klimatizace (červenec
a srpen), lednice, TV/SAT, telefon, fén, koupelna a balkon.

Stravování

Snídaně a večeře formou bohatého bufetu. Hotel je známý vynikající mezinárodní kuchyní,
ale i místními specialitami.

Cena zahrnuje

ubytování s vyznačenou stravou

leteckou přepravu tam i zpět

transfery letiště / hotel / letiště

služby stálého delegáta

letištní taxy a palivový příplatek

Doprava

Doprava do Řecka je zajištěna renomovanými dopravními společnostmi. Odlety jsou z Brna.

Svozy na letiště zajišťujeme z následujících míst: 1. Jihlava (300), Havlíčkův Brod (300), Žďár nad Sázavou (300), Velké Meziříčí (200). 2. Česká Třebová (400), Svitavy (400). 3. Ostrava (500), Frýdek-Místek (500), Příbor (500), Nový Jičín (500), Hranice n. M. (400), Lipník n.B. (400), Přerov (400), Olomouc(400), Prostějov (300), Kroměříž (300), Vyškov (300). 4. Zlín (400), Otrokovice (400), Uherské Hradiště (300).

Cestovní kancelář si vyhrazuje právo na změnu nebo zrušení svozového místa, pokud je na trase méně než 6 osob. V tom případě uhradí zákazníkovi náklady za náhradní dopravu do výše jízdného vlakem 2. třídy, popř. autobusového jízdného.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Mapa

Destinace a výlety

Popis destinace

Samos (Řecko) - hlavní město ostrova je situováno v hluboké zátoce, kterou lemují pastelové fasády rybářských domů tvořících promenádu s výbornými tavernami a kavárnami. Romantickou kulisu města dotváří historické dřevěné domy starého města Vathy. Za prohlídku stojí také archeologické muzeum s vykopávkami z Héřina chrámu a perlou antického Řecka - největší volně stojící sochou, kterou je archaický pětimetrový kúros věnovaný Apollónovi. Město nabízí kromě četných taveren i mnoho nákupních možností a určitě uspokojí všechny milovníky nočního života.

Fakultativní výlety

Okruh ostrovem
Během celodenního výletu navštívíte řadu zajímavých historických míst a budete se moci kochat fascinujícími přírodními krásami. Nejprve se zastavíme u tunelu Efpalineio nedaleko Pythagorionu. Při návštěvě typické výrobny vína ochutnáte proslulá sámosská vína. Krásu ostrova lze obdivovat i během procházky v Údolí slavíků. Během návštěvy kláštera Svatého Kříže poodhalíte tajemství Pythagorova vynálezu - "poháru správné míry".
Patmos
V rámci tohoto výletu se vydáme lodí na ostrov Patmos, jenž je vzdálen přibližně 50 kilometrů jižně od Samosu. Ostrov je také nazýván Jeruzalémem v Egejském moři, protože zde r. 95 po Kristu připlul do exilu sv. Jan Evangelista, který zde napsal část bible zvanou Apokalypsa. Po připlutí do přístavu se vydáme po stopách tohoto světce. Úlohou kláštera bylo chránit církevní poklady, jež jsou dodnes největším lákadlem pro turisty i poutníky. Den zakončíme procházkou malebnými uličkami Chóry.
Efes - Turecko
Během celodenního výletu navštívíme nedalekou Malou Asii - bájemi opředený Orient z pohádek tisíce a jedné noci. Loď nás přepraví do tureckého přístavu Kusadasi, proslaveného fascinujícími obchůdky a rušným bazarem. Poté navštívíme Efes s pozůstatky jednoho ze sedmi divů světa - Artemidina chrámu, považovaného za vrchol antické řecké architektury. Říká se, že poblíž strávila poslední dny svého života Panna Marie, o niž pečoval Sv. Jan Křtitel, který sem přišel z ostrova Patmos. Přestože se z původní monumentální stavby dochovalo jen torzo, určitě stojí za prohlídku. Velkolepá knihovna Julia Celsa, kde původně bylo uloženo na 12 000 svitků, amfi teátr, který pojal více než 30 000 lidí a kde sv. Pavel kázal křesťanské myšlenky, ostatky Hadriánova chrámu, arkádová cesta původně zdobená mramorem - to vše naznačuje, jak velkolepým městem starověký Efes byl a právě zde si uvědomíme smysl Herakleitova výroku "Panta rei - vše plyne".
Námořnické Barbeque
Lodní výlet, během něhož navštívíme pláže, na které se lze dostat pouze z moře, a proto si dodnes uchovaly svůj romantický a přírodní ráz. Zastavíme se na malém ostrůvku Samiapoula, kde si přijdou na své příznivci šnorchlování. Po koupání v křišťálově čisté vodě vás kapitán lodi pozve na občerstvení formou barbeque, při němž on sám připraví typické řecké speciality a k pití nabídne domácí víno.