X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Hotel Possidonio ***

Řecko

>

Samos

>

Possidonio

Hotel Possidonio ***
Typ ubytování
hotel
Vzdálenost od pláže
0 m
Typ pláže
oblázková
KlimatizaceTVLednice/minibarBazén venkovní

Velmi příjemný rodinný aparthotel se skládá ze 3 budov v letovisku Possidonio (Řecko, Samos). Nachází se v bezprostřední blízkosti pláže z jemných oblázků s pozvolným vstupem do moře. Nedaleko aparthotelu najdete pouze pár restaurací a taveren, obchod se suvenýry a minimarket. Hostům je k dispozici recepce, taverna na břehu moře, snack-bar se SAT/TV, pool bar. Klienti mohou využívat bazén před domem s lehátky a slunečníky u bazénu i na pláži zdarma, dětský bazén. Pěkné koupání a příjemná rodinná atmosféra jsou zárukou pohodově strávené dovolené. Doporučujeme všem klientům, kteří vyhledávají klid a krásnou přírodu.

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na noc 650
Kompletní tabulka katalogových cen

Podrobné informace

Ubytování

Útulně zařízená dvoulůžková studia s možností přistýlky, klimatizace (5 eur/den), TV/SAT,
lednice, kuchyňský kout, koupelna a balkon. Všechna studia mají částečný výhled na moře.

Stravování

Rozšířená kontinentální snídaně formou bufetu, večeře - 3 chody (salát formou bufetu,
servírované hlavní jídlo a dezert). Hlavní jídlo si klienti vybírají z jídelního lístku.

Cena zahrnuje

ubytování 10/11 nocí s vyznačenou stravou

leteckou přepravu tam i zpět

transfery letiště / hotel / letiště

služby stálého delegáta

letištní taxy a palivový příplatek

Doprava

Doprava do Řecka je zajištěna renomovanými dopravními společnostmi. Odlety jsou z Brna.

Svozy na letiště zajišťujeme z následujících míst: 1. Jihlava (300), Havlíčkův Brod (300), Žďár nad Sázavou (300), Velké Meziříčí (200). 2. Česká Třebová (400), Svitavy (400). 3. Ostrava (500), Frýdek-Místek (500), Příbor (500), Nový Jičín (500), Hranice n. M. (400), Lipník n.B. (400), Přerov (400), Olomouc(400), Prostějov (300), Kroměříž (300), Vyškov (300). 4. Zlín (400), Otrokovice (400), Uherské Hradiště (300).

Cestovní kancelář si vyhrazuje právo na změnu nebo zrušení svozového místa, pokud je na trase méně než 6 osob. V tom případě uhradí zákazníkovi náklady za náhradní dopravu do výše jízdného vlakem 2. třídy, popř. autobusového jízdného.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Mapa

Destinace a výlety

Popis destinace

Possidonio je příjemné a klidné letovisko ležící na jihovýchodním výběžku ostrova Samos (Řecko) cca 12 km od hlavního města. Nádherná zátoka s hustými porosty sytě zelených keřů a stromů, ve které se ukrývá před civilizací, mu propůjčuje nezapomenutelnou atmosféru malého ostrovního ráje. Pláž v místě je sice menší, zato poskytuje soukromí a ničím nerušenou relaxaci. Voda má krásnou modrou barvu a vyniká čistotou. Díky výhodné poloze nedaleko měst Pythagorion a Samos je Possidonio vhodným výchozím bodem k průzkumu ostrova. Ideální je pronajmout si automobil nebo motocykl.

Fakultativní výlety

Okruh ostrovem
Během celodenního výletu navštívíte řadu zajímavých historických míst a budete se moci kochat fascinujícími přírodními krásami. Nejprve se zastavíme u tunelu Efpalineio nedaleko Pythagorionu. Při návštěvě typické výrobny vína ochutnáte proslulá sámosská vína. Krásu ostrova lze obdivovat i během procházky v Údolí slavíků. Během návštěvy kláštera Svatého Kříže poodhalíte tajemství Pythagorova vynálezu - "poháru správné míry".
Patmos
V rámci tohoto výletu se vydáme lodí na ostrov Patmos, jenž je vzdálen přibližně 50 kilometrů jižně od Samosu. Ostrov je také nazýván Jeruzalémem v Egejském moři, protože zde r. 95 po Kristu připlul do exilu sv. Jan Evangelista, který zde napsal část bible zvanou Apokalypsa. Po připlutí do přístavu se vydáme po stopách tohoto světce. Úlohou kláštera bylo chránit církevní poklady, jež jsou dodnes největším lákadlem pro turisty i poutníky. Den zakončíme procházkou malebnými uličkami Chóry.
Efes - Turecko
Během celodenního výletu navštívíme nedalekou Malou Asii - bájemi opředený Orient z pohádek tisíce a jedné noci. Loď nás přepraví do tureckého přístavu Kusadasi, proslaveného fascinujícími obchůdky a rušným bazarem. Poté navštívíme Efes s pozůstatky jednoho ze sedmi divů světa - Artemidina chrámu, považovaného za vrchol antické řecké architektury. Říká se, že poblíž strávila poslední dny svého života Panna Marie, o niž pečoval Sv. Jan Křtitel, který sem přišel z ostrova Patmos. Přestože se z původní monumentální stavby dochovalo jen torzo, určitě stojí za prohlídku. Velkolepá knihovna Julia Celsa, kde původně bylo uloženo na 12 000 svitků, amfi teátr, který pojal více než 30 000 lidí a kde sv. Pavel kázal křesťanské myšlenky, ostatky Hadriánova chrámu, arkádová cesta původně zdobená mramorem - to vše naznačuje, jak velkolepým městem starověký Efes byl a právě zde si uvědomíme smysl Herakleitova výroku "Panta rei - vše plyne".
Námořnické Barbeque
Lodní výlet, během něhož navštívíme pláže, na které se lze dostat pouze z moře, a proto si dodnes uchovaly svůj romantický a přírodní ráz. Zastavíme se na malém ostrůvku Samiapoula, kde si přijdou na své příznivci šnorchlování. Po koupání v křišťálově čisté vodě vás kapitán lodi pozve na občerstvení formou barbeque, při němž on sám připraví typické řecké speciality a k pití nabídne domácí víno.