X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Vila Nitsa

Řecko

>

Samos

>

Kokkari

Vila Nitsa
Typ ubytování

Velmi pěkná vilka v romantickém prostředí nabízí ubytování v dvoulůžkových studiíchs možností až dvou přistýlek, která jsou vybavena kuchyňským koutem, koupelnou,klimatizací (za poplatek) a balkonem. Příjemné večerní teploty vás budou lákatk posezení v nesčetných tavernách, kde ochutnáte nejen speciality místní kuchyněa světově oceňovaná muškátová vína, ale okusíte i tradiční řeckou pozornost, prokterou sem jezdí stále více turistů. Když vás lenošení na pláži přestane bavit, nenínic jednoduššího než si vyjet na výlet do vnitrozemí na jedinečné vycházky do hor,kde naleznete původní vesničky se zástavbou tradičních řeckých domků. Novou tvářletoviska pak poznáte po západu slunce, kdy se zaplní taverny a prodavači vás lákajído svých krámků, zkrátka letovisko začíná žít a pulzovat. Ideální ubytování provšechny, kteří chtějí strávit svoji dovolenou v blízkosti nádherné pláže a jen pár krokůod centra všeho dění.

Termíny a ceny

Kompletní tabulka katalogových cen

Podrobné informace

Ubytování

Prostorná, pohodlně zařízená studia pro 2 osoby s možností 2 přistýlek, klimatizace
(4 eur/den), kuchyňský kout, koupelna a balkon.

Stravování

Vlastní nebo možnost stravování v místních tavernách.

Doprava

Doprava do Řecka je zajištěna renomovanými dopravními společnostmi.
Odlety jsou z Brna.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Mapa

Destinace a výlety

Popis destinace

Bývalá rybářská osada ležící u krásné oblázkové pláže s nádherně průzračnou vodou patří dnes k nejvyhledávanějším místům na ostrově Samos (Řecko). V okolí se nachází malé utajené zálivy s nejkrásnějšími řeckými oblázkovými plážemi - Lemonakia a Tsamadou. Díky svěžímu větru je letovisko oblíbené i mezi surfaři. Jedinečné jsou také vycházky do hor, kde najdete tradiční vesničky zasazené do krajiny plné překrásné zeleně. V centru letoviska se můžete procházet malebnými, křivolakými uličkami ústícími na pobřežní promenádu s tavernami a bary, kde život utichá až po půlnoci.

Fakultativní výlety

Okruh ostrovem, cena: cca 40 €
Absolvování tohoto výletu je tím vůbec nejlepším způsobem, jak můžete ostrov Samos poznat. S delegátem CK BRENNA objevíte jeho nejzajímavější místa, seznámíte se s historií, projdete se uličkami jeho měst či vesnic, uvidíte, jak na tomto malém kousku světa lidé žijí. V ranních hodinách odjezd z Vašeho ubytování, první prohlídkou je návštěva unikátního Eupalinova tunelu, další zastávkou je řecký ortodoxní klášter Tomiu Stavrou a vesnička Kumaradei s místními produkty (med, koření, čaj). Při procházce vesničkou navštívíte keramickou dílnu, kde si můžete zakoupit mimo jiné i slavný „Pythagorův hrnek“. Dalším navštíveným místem je centrum vesničky Platanos – nejvýše položená vesnice na ostrově s krásným výhledem na moře a nejvyšší horu Kerkis. V další části se vypravíte do údolí říčky Potami, kde i v horkých letních dnech panuje velmi příjemné klima. V zátoce Potami se můžete vykoupat či projít k vodopádům. Na závěr výletu navštívíte v hlavním městě expozici vinařského muzea spojenou s ochutnávkou místních vín.

Turecko – Kuşadasi a Efes, cena: cca 80 € + cca 10 € přístavní taxa
Tento výlet jistě potěší každého znalce či milovníka historie. Právě Efes byl jedním z největších měst starověku. Není proto žádným překvapením, že do těchto končin denně míří zasvěcenci i turisté z celého světa. Už při vstupu do areálu Vám bude jasné, že Vás čeká fascinující zážitek. Výlet začíná v ranních hodinách transferem do přístavu Pythagorion, následuje přibližně dvouhodinová plavba do tureckého Kuşadasi. V tureckém přístavu bude čekat přistavený autobus, který Vás i s delegátem odveze do areálu někdejšího antického města Efes. Zhlédnete památky z dob před cca 2 500 lety až po raný středověk. Poté se vrátíte zpět do přístavního města Kuşadasi, kde můžete využít zbývající čas k nákupům, občerstvení nebo k prohlídce pevnosti u přístavu a koupání. Návrat na Samos kolem 19:00 hodiny. Pokud se budete chtít zúčastnit tohoto fakultativního výletu, je nutné mít s sebou cestovní pas.

Picnic – lodní výlet, cena: cca 37 €
Prožijte den plný slunce, klidu a relaxace, kdy se o Vás postará někdo jiný. Zatímco Vy se budete koupat a opalovat na vyhlášené pláži, zkušený kapitán se svou posádkou Vám připraví chutný oběd. V dopoledních hodinách vyplujete rybářskou lodí z přístavu Pythagorion a po zhruba dvouhodinové plavbě, kdy se můžete kochat krásnými scenériemi, připlujete na jinak nepřístupnou pláž na ostrově. Zde Vás čeká nejen ta pravá dovolenková pohoda, ale také výtečný oběd.

Ostrov Patmos, cena: cca 66 €
Jakkoliv se zdá být tento malý ostrůvek na samotném výběžku dodekanéského souostroví bezvýznamný, opak je pravdou. V historii, především pak v té křesťanské, hraje svou vlastní úlohu. Vděčí za to svatému Janovi, který sem roku 95 po Kristu přišel, aby i zde rozšířil svou křesťanskou věrouku. Bible říká, že právě zde, v jeskyni, ke svatému Janovi promluvil Bůh a nadiktoval mu Apokalypsu, která je od těch dob součástí Nového zákona. To je důvod, proč je Patmos tolik navštěvovaný a proč jej někteří Řekové nazývají „Jeruzalémem Egejského moře“. V ranních hodinách odjezd z přístavu v Pythagorionu, následuje plavba do přístavu Skala na Patmosu. Odtud Vás autobus odveze nejprve do jeskyně a potom do kláštera sv. Jana; na obou těchto místech Vás průvodce obeznámí s historií, a také s ortodoxním náboženstvím, které je tak úzce spjaté s každodenním životem obyvatel Řecka.