X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Turistika a koupání na jihovýchodní Krétě

Řecko

CHRYSOPIGI • PEPONAS • STAVROCHORI • KATO ZAKROS • AGIOS IOANNIS • KATO CHORIO • IERAPETRA
Turistika a koupání na jihovýchodní Krétě
9,8 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj - hotel Na osobu / Na zájezd 2990
Příplatek za jednolůžkový pokoj - studio Na osobu / Na noc 3430
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Brna a Prahy do Heraklionu, transfer do města Ierapetra, které je díky své poloze na jižním pobřeží Kréty považováno za největší středisko této oblasti a zároveň nejjižnější město celé Evropy. Podél pobřeží vede dlouhá promenáda, která je lemovaná spoustou taveren, restaurací, barů a obchůdků nabízejících nejrůznější zboží. Ierapetra přitahuje návštěvníky svými krásnými plážemi, které jsou tvořeny oblázky nebo jedinečným černým pískem. Zdejší Libyjské moře i pláže jsou tak čisté, že byly oceněny modrou vlajkou EU. Hlavní dominantou je benátská přístavní pevnost ze 13. století situovaná ve staré části města. Najdete zde ještě původní domky, které vytvářejí zajímavě klikaté uličky. Stojí zde také dům, kde nocoval Napoleon během své cesty do Egypta. Ve staré čtvrti se tyčí i mešita Tzami a Otomanská fontána. Milovníci historie mohou navštívit Archeologické muzeum se sbírkami nálezů z okolí. Ve městě je roztroušeno několik malých zajímavých kostelíků, které uchovávají cenné ikony. Ubytování dle výběru v hotelu 3* se snídaní nebo ve studiu s kuchyňským koutem nebo apartmánu pro 3 osoby.

2. den

Volný den ke koupání a odpočinku.

3. den:

Po snídani podnikneme první putování a seznámíme se také s naším horským průvodcem. Přes typické vesničky pojedeme podél východního pobřeží do oblasti Sitie, kde za vesničkou Chrysopigi začneme naši dnešní túru. Půjdeme po úzké kamenité stezce do Peponas. Cestou si budeme si vychutnávat krásné výhledy
do celé oblasti, a také budeme mít možnost relaxovat. Délka túry je 10 km, cca 2 hodiny s převýšením cca 250 m. Než se vydáme na cestu zpět do hotelu, zastavíme se na tradičním obědě ve vesnici Stavrochori. Náš průvodce nás seznámí s krétskou kuchyní, naučí nás také, jak se připravují tradiční krétské předkrmy mezedes. A k dobrému jídlu nerozlučně patří sklenička rakije (hroznové pálenky)… V pozdním odpoledni návrat do hotelu, koupání.

4. den:

Volný den k odpočinku a koupání.

5. den:

Tento den se vydáme do nejvýchodnější části ostrova, do soutěsky Kato Zakros , které se podle četných skalních hrobů v dolním úseku říká Údolí mrtvých. Autobusem se vyšplháme do hor v okolí Sitie, kde si v tradiční vesničce pochutnáme na kávě. Můžeme ochutnat i kávu upravenou typicky řeckým způsobem, kdy se vaří již s cukrem. Posilněni se vydáme na dnešní túru. Procházet budeme nádhernou přírodou plnou vzácných rostlin a krétských bylinek až k cíli naší cesty – Údolí mrtvých, kde ve skalních stěnách uvidíme mnoho jeskyní přírodních i umělých, do kterých lidé až do raně křesťanské doby pohřbívali své mrtvé. Zjistíme, jak obtížnou cestu museli podniknout, aby své milované dopravili na místo jejich posledního odpočinku. Na oběd se zastavíme v přímořské vesničce Kato Zakros, kde se necháme okouzlit krásným výhledem na moře. (Celková doba chůze: 2–2,5 hodiny, 8 km, převýšení cca 100 m.) V pozdním odpoledni návrat do hotelu, koupání.

6. den:

Po snídani pojedeme do malebné vesničky Agios Ioannis. Výstup zahájíme ve výšce 550 m nad mořem a asi po 40 minutách chůze po rovné silnici se dostaneme ke kostelu proroka Eliáše, který je nejvyšším místem naší dnešní turistiky. Otevřou se nám zde nádherné panoramatické výhledy na celou oblast od Ierapetry na jihu až po Pachia Ammos na severu a jako na dlani budeme mít jak Libyjské, tak Krétské moře. Ve vesničce Kato Chorio si v tradiční taverně pochutnáme na výborném obědu, který zahrnuje speciality krétské kuchyně a samozřejmě bude zakončen štamprlkou rakije. (Celková doba chůze: 3 hodiny, 14 km, převýšení cca 100 m.) V pozdním odpoledni návrat do hotelu, koupání.

7. den:

Volný den ke koupání a odpočinku.

8. den:

Transfer na letiště a odlet do Brna a Prahy.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• let Brno/Praha–Heraklion a zpět
• letištní taxy a palivový příplatek
• transfery a výlety dle programu
• 7× ubytování ve 2lůžk. pokojích s přísluš. v hotelu 3* se snídaní nebo ve studiích s kuchyňským koutem
• 7× snídani (jen v hotelu)
• 3× oběd (skládající se z typických řeckých předkrmů)
• služby delegáta a průvodce během výletů

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 2.990,- Kč (hotel), 3.430 Kč (studio)
• pobytová taxa v hotelu cca 6 €/os/pobyt (platba na místě)
• pobytová taxa ve studiu cca 2 €/os/pobyt (platba na místě)
SLEVA
3. osoba na přistýlce 2.600 Kč (možnost jen v apartmánu)

Doprava

Doprava na Krétu je zajištěna letadly Boeing 737-800 české letecké společnosti Smart Wings.
Předpokládaný letový řád (místní časy):
Brno - Heraklion 12:20-15:50, Heraklion - Brno 16:35–18:20
Praha - Heraklion 04:55-08:45, Heraklion - Praha 09:30-11:25

Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.
V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg
a jedno příruční zavazadlo do 8 kg.
Rozměry odbaveného zavazadla - součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček nesmí přesáhnout 250 cm. Rozměry příručního zavazadla - max. 56x45x25 cm
Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

Ohlasy zákazníků

Mail doručen: 27.9.2016
Dobrý den, teprve nyní se dostávám k tomu, abych vám poděkovala za pěkný zájezd, který byl dobře organizovaný, příjemná a znalá průvodkyně nám zpříjemňovala cesty za výlety. Jenom nás mrzelo, že do výletů nebyl zahrnut výlet do soutěsky Samaria. Je to určitě zajímavější místo, než výlet za krétskými vesničkami, který mohl být nahrazen soutěskou. ubytování i strava byly dobré, dovolenou jsme si užili. Přeji hezké dny a třeba zase někdy pojedeme s vaší CK. Hadačová

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

9,8

1 hodnocení

9

Hotel

10

Strava

10

Delegát

10

Doprava


9,8
Hotel: 9
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Průvodkyně paní Machová byla excelentní. Více takových. Janda
Petr Janda - Turistika a koupání na jihovýchodní Krétě (01.06.2019 - 08.06.2019)