X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Velký okruh Řeckem - tam autobusem, zpět letecky

Řecko

SOLUŇ • METEORA • THERMOPYLY • DELFY • KLÁŠTER OSIOS LOUKÁS • ATÉNY • ATTICKÉ POBŘEŽÍ • SOUNION • KORINT • MYKÉNY • TÍRYNS • NÁFPLIO • EPIDAUROS • OLYMPIA • ZAKYNTHOS
Velký okruh Řeckem - tam autobusem, zpět letecky
9,4 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 6690
let Praha/Vídeň - Soluň (let 24.05.2023) Na osobu / Na zájezd 6200
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

V poledních hodinách odjedeme z Plzně, Prahy, Brna a Bratislavy směrem na Maďarsko, další nástupní místa: Žďár nad Sázavou 300 Kč, Jihlava 300 Kč, Velké Meziříčí 300 Kč, Velká Bíteš 200 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 300 Kč, Strážnice 300 Kč, Hodonín 300 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 400 Kč, Kroměříž 400 Kč, Vyškov 200 Kč, Přerov 400 Kč, Olomouc 350 Kč, Prostějov 300 Kč, Velká Bíteš – dálnice – zdarma, Velké Meziříčí – dálnice – zdarma, Jihlava – Pávov – zdarma, Praha – zdarma, Plzeň – zdarma.

2. den

Ráno přijedeme na pobřeží, kde budeme mít možnost se koupat v Egejském moři a řidiči absolvují povinnou devítihodinovou přestávku. V odpoledních hodinách se ubytujeme. Večeře.
Za příplatek lze tento den odlet z Prahy nebo Vídně, transfer do hotelu, setkání s autobusovou skupinou a průvodcem.

3. den:

Po snídani pojedeme do Soluně, druhého největšího města Řecka. Projdeme se po příjemné pobřežní promenádě v blízkosti druhého největšího řeckého přístavu, uvidíme Galériův oblouk a rotundu, nejstarší architektonickou památku z římského období, budeme mít možnost vystoupit na nejslavnější pamětihodnost Soluně – Bílou věž, odkud se nám naskytne krásný pohled na Paralíu. Podíváme se také do kostela Agia Sofia, významné byzantské stavby a také do největšího kostela v Řecku Agios Dimítrios. Odpoledne pojedeme kolem Olympu, hory bohů, a úžinou Tempi do Meteory, abychom navštívili „vznášející“ se kláštery, vybudované na vrcholcích strmých skalních věží. Ubytujeme se v hotelu u města Kalambaka, večeře.

4. den:

Po snídani se vnitrozemím vydáme na jih řecké pevniny. U Thermopyl nás přivítá socha udatného spartského krále Leonida a slavné sirné prameny. Za starověký střed země byly považovány Delfy, kde Pýthie šalamounsky zvěstovala budoucnost. Po jejich prohlídce odjedeme do Atén. Večer se pak ubytujeme v hotelu v Aténách, večeře.

5. den:

Po snídani budeme celý den věnovat poznávání hlavní řecké metropole, Aténám, a jejím památkám. Prohlédneme si Akropoli, starověkou Agoru s věží větrů, podíváme se k chrámu Dia Olympského a budeme mít možnost navštívit i unikátní Národní archeologické muzeum. Návrat do hotelu, večeře.

6. den:

Po snídani podnikneme celodenní výlet, který nás povede po turisticky nejrušnějším Attickém pobřeží, kde budeme mít příležitost ke koupání, až k Poseidonovu chrámu na mysu Sounion. Kdo dá přednost individuálnímu programu, může se toulat kouzelnými aténskými uličkami pověstných čtvrtí Plaka nebo Monastiráki. Večer se všichni sejdeme v hotelu, večeře.

7. den:

Po snídani opustíme pevninskou část a vydáme se na peloponéské Řecko. Mezníkem obou částí je Korint. Neméně famózní jako sám průplav je majestátní středověká pevnost Akrokorint nebo vykopávky starověkého Korintu – „nejhříšnějšího starověkého města“. Pozůstatky opevněného palácového komplexu v Mykénách jsou právem považovány za největší starověkou památku Řecka. Večer se ubytujeme v hotelu ve středisku Tolo, večeře.

8. den:

Po snídani pojedeme na celodenní výlet a uvidíme Kyklopské hradby v Tírynsu, nejelegantnější řecké město Náfplio s jeho mohutnou citadelou Palamídi. Závěr výletu bude patřit velkolepému divadlu starověkého posvátného okrsku v Epidauru. Odjezd na ubytování do Olympie, večeře, nocleh.

9. den:

Po snídani se s řeckými památkami rozloučíme v kolébce olympijských her v Olympii, kde si prohlédneme pozůstatky Diova posvátného okrsku, prvního olympijského stadionu a zdejší Archeologické muzeum. Trajektem odplujeme na ostrov Zakynthos, nejjižnější z Jónských ostrovů, který již od dávných dob okouzluje své návštěvníky neopakovatelnou krásou přírody. Ubytování, nocleh.

10. den:

Celodenní relaxace a odpočinek u moře. Večeře, nocleh.

11. den:

Transfer na letiště a odlet do Brna, Prahy a Ostravy.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu autobusem do Řecka a dle programu
• leteckou přepravu Zakynthos–Brno/Praha/Ostrava
• letištní taxy a palivový příplatek
• odbavené zavazadlo 23 Kg, příruční palubní zavazadlo do 8 Kg
• transfery do hotelu a na letiště na Zakynthosu
• trajekt na Zakynthos
• 9× ubytování ve 2lůžkových pokojích v hotelích 3*
• 9× polopenzi
• průvodcovské služby během okruhu, delegátské služby na Zakynthosu

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 6690 Kč
• let Praha/Vídeň - Soluň 6200 Kč (doprava z letiště do hotelu si klient zajistí individuálně)
• pobytová taxa cca 18 €/os/pobyt (platba v hotelech)
• místní průvodci v archeologických areálech cca 25 €/os/pobyt

Předpokládaná částka na vstupy cca 100 €.

Slevy:
• 3. osoba na přistýlce 1300 Kč

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

9,4

4 hodnocení

9

Hotel

9,3

Strava

10

Delegát

9,3

Doprava


9,3
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 9
Delegát: 10
Dobrý den,
se zájezdem" Velký okruh Řeckem" jsme byli velmi spokojeni, úplná spokojenost pak byla s posledními třemi dny strávenými na ostrově Zakyntos, kde jsme ze sebe spláchli únavu po předchozím cestování. Nejvíce však musíme vyzdvihnout práci našeho průvodce pana Richarda Maniacka, který je po všech stránkách profesionál. Jeho znalosti a podávané výklady byly pro nás přínosem, navíc měl pochopení i pro obyčejné lidské požadavky. Vyslovte mu, prosím, naše upřímné poděkování Budeme na tento zájezd rádi a dlouho vzpomínat.
L.+ F. Šujanovi Brno
Ludmila Šujanová - Velký okruh Řeckem - tam autobusem, zpět letecky (27.05.2017 - 06.06.2017)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Já tomu dávám to nejlepší hodnocení - ubytování velmi dobré - očekávala jsem menší hotýlky, jídla na mě až moc, řidiči velmi dobří profesionálové a ochotní, a průvodce p. Richard Maniaček přímo vynikající. Tak příjemného člověka jsem dlouho nepotkala. Splnila jsem si svůj sen - antické Řecko je moje srdeční záležitost, viděla jsem všechno, co jsem vidět chtěla, a navíc je podle mého názoru zájezd dobře " postavený". Cesta tam busem je sice únavná, ale pak byl skoro celý den na odpočinek, vlastní program začínal až druhý den. Žádný den nebyl " přeplněný", nebyli jsme uštvaní, do hotelu jsme se dostali vždy poměrně brzy, takže byl ještě před večeří čas na odpočinek nebo procházku. A nakonec 1,5 dne odpočinku u moře ve velmi dobrém hotelu na Zakynthosu - to už byla jen třešnička na dortu. Nejsem už nejmladší, měla jsem před zájezdem trochu obavy, jak to zvládnu, ale bylo to všechno úplně v pohodě, vůbec jsem se necítila unavená. Můžu zájemcům o antické Řecko vřele doporučit.
Magdalena Bazalová - Velký okruh Řeckem - tam autobusem, zpět letecky (27.05.2017 - 06.06.2017)

9
Hotel: 8
Strava: 9
Doprava: 9
Delegát: 10
Zatím nejlepší zájezd, který jsme zažili:) Prúvodce byl excelentní, strava vynikající (až na jednu roznášenou večeři), doprava byla taktéž výborná (jedna cesta letecky je dobrý nápad, a autobus neměl dobrou akustiku vzadu, což vadilo při výkladech prúvodce), ubytování bylo čisté, pěkné (až na dva hotely na velmi hlučných ulicích). Celkový dojem ze zájezdu ale byl vynikající, hlavně kvúli tomu, že jsme viděli skutečně všechno nejdúležitější z Řecka a s prúvodcem, jehož znalosti nejen z historie, ale i ze současného Řecka byli obdivuhodné. Ďekujeme, Rentková
Eva Rentkova - Velký okruh Řeckem - tam autobusem, zpět letecky (27.05.2017 - 06.06.2017)