X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Zakynthos a Kefalonie

Řecko

JESKYNĚ KERI • MARATHONISI • JEEP SAFARI • POHOŘÍ VRACHIONAS • YPERAGATHOS • KLÁŠTER SV. JIŘÍ KRIMNON • MODRÉ JESKYNĚ (FAKULTATIVNĚ) • PLÁŽ MAKRIGIALOS • KALITHEA • LOFOS STRANI • BOCHALI • HLAVNÍ MĚSTO ZAKYNTHOS
Zakynthos a Kefalonie

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj - hotel Na osobu / Na noc 600
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Brna a Prahy na Zakynthos, transfer do hotelů 3* s bazénem nebo do studií.

2. den

Dnes nás čeká seznámení s nejslavnějšími obyvateli ostrova Zakynthos! Řeč je o želvách Caretta caretta, které existují již více než stovku milionů let. A proč připlouvají tyto obří metrové želvy až z Afriky, aby snesly svá vajíčka právě sem? To vše a mnoho dalšího o životě těchto chráněných tvorů se dozvíme během našeho romantického výletu. Po snídani se nalodíme na loďku s proskleným dnem a během tříhodinové plavby budeme proplouvat jeskyněmi Keri se smaragdovou vodou, navštívíme panenský a neobydlený ostrůvek Marathonisi s hnízdišti těchto obrovských želv. Budeme mít možnost si zaplavat v překrásné modré zátoce na tomto exotickém ostrůvku. Odpoledne se vrátíme do našeho hotelu, koupání, možnost procházek.

3. den:

Po snídani nás bude očekávat malé dobrodružství – Jeep safari. Poodhrneme přírodní krásny věčně zeleného kvetoucího ostrova plného vůni nazvaného Benátčany Květem orientu. Po snídani nás vyzvednou kryté, klimatizované jeepy k nevšednímu poznávání ostrova. Budeme prozkoumávat severozápad ostrova s pohořím Vrachionas. Objevíme malé vesničky i starobylé kláštery. Pojedeme ke 400 let starému klášteru Yperagathos, uvidíme hory porostlé piniovými lesy s výhledy odhalujícími úrodné nížiny. Dosáhneme nejvyššího bodu ostrova a budeme žasnout nad krásou celého ostrova i tyrkysového moře, které se zjeví před námi. V některé z horských vísek se zastavíme v místní taverně na oběd (není v ceně). I my budeme mít možnost zachytit jednu z nejfotografovanějších pláží světa s proslulým pirátským vrakem z ptačí perspektivy. Poté zavítáme do mini kláštera sv. Jiří Krimnon obývaného třemi mnichy, který nás zavede zpět do doby před pěti sty lety. Naše cesta severem ostrova nás přivede až do blízkosti slavných podmořských Modrých jeskyní. Zájemci mohou podniknout 45ti minutovou plavbu na lodičkách a tyto jeskyně navštívit (10 EUR). Ostatní se ochladí v křišťálových vodách moře a odpočinou si na pláži Makrigialos. Naší poslední zastávkou bude vesnička Kalithea pod svahy pokrytými prastarými olivovníky. Vřelému domácímu přijetí se dočkáme na rodinné bio farmě. Jako za starých časů bez chemie a starými postupy zde zpracovávají rozinky, olivy, ale především olej. Ten nejvzácnější se cení jako zlato a je ověnčen řadou ocenění z celého světa s přídomkem Health olej – olej zdraví, což dokládají světová i univerzitní ocenění. Ovce a kozy, také typický oslík - pomocník ve starých řeckých usedlostech, zde nebudou chybět. Oleje i rozinky, ale také rodinné víno zde nejen ochutnáme, ale můžeme si je i zakoupit. Do hotelu se vrátíme v podvečer.

4. den:

Volný den k odpočinku a koupání

5. den:

Po snídani pojedeme malebnou krajinou do přístavu Agios Nikolaos, odkud přeplujeme na největší z ionských ostrovů –Kefalonii , jehož krásy světu představil oscarový film Mandolína kapitána Corelliho. Ani zkáza v roce 1953, která přišla v podobě zemětřesení, neubrala ostrovu na jeho kráse. Byzantské kláštery, horské vesničky dechberoucí krajina a úchvatné pláže tvoří obraz toho šarmantního ostrova. Mořské jezero Melissani s temně modrou vodou a s možností plavby na lodičkách, oblíbený „koncertní sál“ jeskyně Drogarati, zřícenina pevnosti sv. Jiří nad bíle omítnutou vesnicí Kastro i fotografický pohled na jednu z nejkrásnějších řeckých pláží – pláž Myrtos nám jistě učarují. Záplava květin a ozdobných rostlin nás uchvátí ve vesničce Agia Efimia, která je jako stvořená k procházkám po dlážděných uličkách. V přístavu si můžeme dát skleničku ouza nebo vína, pochutnat si na některé vynikající řecké specialitě. S ostrovem se rozloučíme v hlavním městě Argostoli, jehož nahoru se klikatící uličky budí zdání, že si zachovalo původní ráz, leč toto město bylo zcela věrně znovu zbudováno z příspěvků emigrantů. Příjemnou plavbou se vrátíme na Zakynthos a autobusem přijedeme na naše ubytování.

6. den:

Volný den k odpočinku a koupání.

7. den:

Dnešní dopoledne strávíme v elegantním centru hlavního města ostrova Zakynthos a jeho okolí. Po snídani vyjedeme na vrch Lofos Strani, abychom se nechali inspirovat tichem a čarokrásným výhledem do kraje i na Ionské pobřeží a pochopíme tak snáze, které vjemy inspirovaly Dionysia Solomose k napsání řecké hymny právě na tomto místě. Dnes bysta umělce připomíná magické místo, kde v stínu stromu jen pár kroků od svého domu řecký básník hymnu napsal. Jen pár kroků odtud se nachází původní vesnička Bochali s benátskou pevností a ortodoxním kostelíkem, dnes oblíbený cíl místních k posezení u kávy, skleničky ouza či sklenky vína. Odtud již budeme mít centrum hlavního města pod námi i přístav s loďkami rybářů a výletních lodí jako na dlani. Poté již sjedeme na promenádu k moři, abychom se podívali do kostela sv. Dionýsa, patrona ostrova, v němž se nacházejí i jeho ostatky, které bývají vždy jednou v roce neseny ve sklené rakvi městem. Projdeme se nákupní ulicí lemovanou podloubími a elegantními obchody nebo si vychutnáme oběd či skleničku dobrého nápoje na náměstí sv. Marka s muzeem, kde jsou také ostatky Dionysia Solomose, A že si budeme přidat jako v Itálii? Tuto stopu zde zanechali Benátčané, jež ostrovu vládli po staletí. Jako z popela povstalo město po zemětřesení v roce 1953 a uličky a ulice byly zcela věrně znovu zbudovány. Projet se můžeme po promenádě i na koňském kočáru nebo jen tak pozorovat kotvící jachty a připlouvající lodě do přístavu. V brzkém odpoledni se vrátíme do hotelu a zbytek dne budeme mít možnost koupání.

8. den:

V termínech na 7 nocí transfer na letiště a odlet do Brna, Prahy, Ostravy.
V termínech na 10/11 nocí volný den k odpočinku a koupání.

9. den:

V termínech na 10/11 nocí volný den k odpočinku a koupání.

10. den:

V termínech na 10/11 nocí volný den k odpočinku a koupání.

11. den:

V termínech na 10 nocí transfer na letiště a odlet do Brna a Prahy.
V termínech na 11 nocí volný den k odpočinku a koupání.

12. den:

V termínech na 11 nocí transfer na letiště a odlet do Brna a Prahy.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• let Brno/Praha–Zakynthos a zpět
• letištní taxy a palivový příplatek
• transfery a výlety dle programu v místě pobytu
• 7×/10×/11× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš. v hotelu 3* nebo ve studiu s kuchyňským koutem
• 7×//10×/11× snídani nebo polopenzi formou švédských stolů (ve studiu bez snídaní)
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 600 Kč/noc (hotel se snídaní), 1.160 Kč/noc (hotel s polopenzí)
• pobytová taxa cca 6-9 €/os/pobyt (hotel), cca 2-4 €/os/pobyt (studia) – dle počtu nocí

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy