X

12.-31.10. zavřeno, kontakt jen mailem
+420 542 214 343

 

Zakynthos a Kefalonie

Řecko

LODNÍ VÝLET • JESKYNĚ KERI • MARATHONISI • KALITHEA • ZAKYNTHOS • KEFALONIA • OLYMPIA (FAKULTATIVNĚ) • ZÁPAD SLUNCE AGALÁS
Zakynthos a Kefalonie

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj - hotel Na osobu / Na noc 600
Příplatek za jednolůžkový pokoj - studio Na osobu / Na noc 340
výlet do Olympie dospělý Na osobu / Na zájezd 1600
výlet do Olympie dítě do 12 let Na osobu / Na zájezd 1100
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Brna, Prahy a Ostravy na Zakynthos, transfer na ubytování - 3* hotely se snídaněmi (Paradise Beach a Chryssi Akti) nebo studia bez stravy.

2. den

Dnes nás čeká seznámení s nejslavnějšími obyvateli ostrova Zakynthos! Řeč je o želvách Caretta caretta, které existují již více než stovku milionů let. A proč připlouvají tyto obří metrové želvy až z Afriky, aby snesly svá vajíčka právě sem? To vše a mnoho dalšího o životě těchto chráněných tvorů se dozvíme během našeho romantického výletu. Po snídani se nalodíme na loďku s proskleným dnem a během tříhodinové plavby budeme proplouvat jeskyněmi Keri se smaragdovou vodou, navštívíme panenský a neobydlený ostrůvek Marathonisi s hnízdišti těchto obrovských želv. Budeme mít možnost si zaplavat v překrásné modré zátoce na tomto exotickém ostrůvku. Odpoledne se vrátíme do našeho hotelu, koupání, možnost procházek.

3. den:

Během dne se můžeme koupat v Ionském moři nebo relaxovat u bazénu. V pozdním odpoledni nás autobus vyveze do vesničky Kalithea pod svahy pokrytými prastarými olivovníky. Vřelému domácímu přijetí se dočkáme na rodinné bio farmě. Jako za starých časů bez chemie a starými postupy zde zpracovávají rozinky, olivy, ale především olej. Ten nejvzácnější se ceníjako zlato a je ověnčen řadou ocenění z celého světa s přídomkem Health olej – olej zdraví, což dokládají světová i univerzitní ocenění. Ovce a kozy, také typický oslík – pomocník ve starých řeckých usedlostech, zde nebudou chybět. Oleje i rozinky, ale také rodinné víno zde nejen ochutnáme, ale můžeme si je i zakoupit. Zbytek večera již strávíme v elegantním centru hlavního města ostrova Zakynthos . Podíváme se do kostela sv. Dionýsa, patrona ostrova, v němž se nacházejí i jeho ostatky, které bývají vždy jednou v roce neseny ve sklené rakvi městem. Poté se již budeme procházet nákupní ulicí lemovanou podloubími a elegantními obchody nebo si vychutnáme večeři či skleničku dobrého nápoje na náměstí sv. Marka s muzeem, kde jsou také ostatky Dionysia Solomose, autora řecké hymny. A že si budeme přidat jako v Itálii? Tuto stopu zde zanechali Benátčané, jež ostrovu vládli po staletí. Jako z popela povstalo město po zemětřesení v roce 1953 a uličky a ulice byly zcela věrně znovu zbudovány. Projet se můžeme po promenádě i na koňském kočáru nebo jen tak pozorovat kotvící jachty a připlouvající lodě do přístavu. V pozdních večerních hodinách se vrátíme do hotelu.

4. den:

Volný den k odpočinku a koupání

5. den:

Po snídani pojedeme malebnou krajinou do přístavu Agios Nikolaos, odkud přeplujeme na největší z ionských ostrovů –Kefalonii , jehož krásy světu představil oscarový film Mandolína kapitána Corelliho. Ani zkáza v roce 1953, která přišla v podobě zemětřesení, neubrala ostrovu na jeho kráse. Byzantské kláštery, horské vesničky dechberoucí krajina a úchvatné pláže tvoří obraz toho šarmantního ostrova. Mořské jezero Melissani s temně modrou vodou a s možností plavby na lodičkách, oblíbený „koncertní sál“ jeskyně Drogarati, zřícenina pevnosti sv. Jiří nad bíle omítnutou vesnicí Kastro i fotografický pohled na jednu z nejkrásnějších řeckých pláží – pláž Myrtos nám jistě učarují. Záplava květin a ozdobných rostlin nás uchvátí ve vesničce Agia Efimia, která je jako stvořená k procházkám po dlážděných uličkách. V přístavu si můžeme dát skleničku ouza nebo vína, pochutnat si na některé vynikající řecké specialitě. S ostrovem se rozloučíme v hlavním městě Argostoli, jehož nahoru se klikatící uličky budí zdání, že si zachovalo původní ráz, leč toto město bylo zcela věrně znovu zbudováno z příspěvků emigrantů. Příjemnou plavbou se vrátíme na Zakynthos a autobusem přijedeme na naše ubytování.

6. den:

Volný den. Fakultativně možnost výletu do starověké Olympie (min. 10 osob), kolébky olympijských her. Ráno nás čeká plavba na nedaleký Peloponés. Poté již zamíříme do jednoho z neznámějších archeologických areálů, kde soutěžily řecké státy v antice k poctě boha Dia. Uvidíme, kde stál jeho chrám, jeden ze sedmi divů světa, chrám Hery, olympijský stadion i archeologické muzeum (vstup 12 €). Návrat na ubytování ve večerních hodinách.

7. den:

V podvečerních hodinách nás výlet zavede do míst, která jsou na míle vzdálená turistickým centrům. Na západním pobřeží v horách mezi piniovými a olivovými háji objevíme kamennou vesničku Agalás s kostelíkem, nejstarší lisovnou oleje na ostrově i maličkou uměleckou galerii. Zastavíme se u dvanácti Androniosových studní, z nichž každá dodnes zásobuje vesničany vodou po jeden měsíc a dozvíme se legendu o drakovi a Damiánovi. Vstoupíme i do Damiánovy jeskyně, abychom na závěr stáli v němém úžasu nad překrásným západem slunce nad Iónským mořem. V Damiánově taverně s dechberoucím výhledem bude výtečně chutnat třeba i sklenička zlaté Metaxy. V pozdních večerních hodinách se vrátíme na ubytování.

8. den:

V termínech na 7 nocí transfer na letiště a odlet do Brna, Prahy, Ostravy.
V termínech na 10/11 nocí volný den k odpočinku a koupání.

9. den:

V termínech na 10/11 nocí volný den k odpočinku a koupání.

10. den:

V termínech na 10/11 nocí volný den k odpočinku a koupání.

11. den:

V termínech na 10 nocí transfer na letiště a odlet do Brna, Prahy, Ostravy.
V termínech na 11 nocí volný den k odpočinku a koupání.

12. den:

V termínech na 11 nocí transfer na letiště a odlet do Brna, Prahy, Ostravy.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• let Brno/Praha/Ostrava–Zakynthos a zpět
• letištní taxy a palivový příplatek
• transfery a výlety dle programu v místě pobytu
• 7×/10×/11× ubytování ve 3* hotelu (2lůžkové pokoje s přísluš.) nebo ve studiu s kuchyňským koutem
• 7×/10×/11× snídani formou švédských stolů - jen při ubytování v hotelu (ve studiu bez snídaní)
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 600 Kč/noc (hotel), 340 Kč/noc (studio)
• fakultativní výlet Olympia 1 600 Kč (+ vstup 12 €), dítě do 12 let 1 100 Kč
• pobytová taxa cca 6–9 €/os./pobyt (hotel), cca 2–4 €/os./pobyt (studia) – dle počtu nocí

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy