X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Moskva a Petrohrad, letecký poznávací zájezd

Rusko

MOSKVA • SERGIEV POSAD • PETROHRAD • PETRODVORCE • PUŠKIN
Moskva a Petrohrad, letecký poznávací zájezd

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 4900
polopenze Na osobu / Na zájezd 3600
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odpoledne odlet z Prahy/Vídně do Moskvy, po příletu transfer do hotelu, ubytování.

2. den

Dopoledne okružní jízda po Moskvě – Rudé náměstí, Manéžové náměstí, Park vítězství, Vítězný oblouk, ulička Arbat, chrám Krista spasitele aj. Odpoledne návštěva Kremlu, kde je možno spatřit nejlepší ukázky ruské církevní i světské architektury – katedrálu Nanebevzetí Panny Marie, chrám Zvěstování i chrám Archanděla Michaela s hrobkami ruských panovníků. Dále Velký Kremelský palác, Těremský palác se soukromými komnatami ruských carů a další paláce, v nichž jsou vystaveny poklady Ruské říše. Návštěva kremelské Zbrojnice – Oružejnaja Palata, nejstaršího ruského muzea s unikátními sbírkami pokladů ruských carů. Po prohlídce procházky po Rudém náměstí a jeho okolí – chrám Vasila Blaženého, mauzoleum V.I.Lenina, obchodní centrum GUM aj. K večeru odjezd do hotelu.

3. den:

Výlet do Sergiev Posadu, malebného starobylého města umělců a dřevořezbářů s Trojickosergejevským klášterem, který patří mezi nejstarší a nejuctívanější v Rusku. Toto místo se stalo nejen centrem ruského pravoslaví, ale i jedním z největších muzeí s bohatými sbírkami od 14. do 20. stol. Po prohlídce návrat do Moskvy a volno k individuálním procházkám, nákupům či návštěvě dalších zajímavostí. Večer návrat do hotelu.

4. den:

Po snídani transfer na vlakové nádraží a odjezd rychlovlakem z Moskvy do Petrohradu. Po příjezdu okružní jízda k seznámení s Petrohradem – Něvský prospekt, Kazaňská katedrála, Palácové náměstí se Zimním palácem, Katedrála sv. Isáka, Vasiljevski ostrov, Marsovo pole aj. Odpoledne návštěva jednoho z nejslavnějších světových muzeí, Ermitáže. Rozsáhlé sbírky se nacházejí v pěti historických budovách, z nichž nejvýznamnější je bývalé sídlo ruských císařů Zimní palác. Vedle rozsáhlých sbírek ze starého Egypta, Orientu i antického Řecka můžete obdivovat i bohatou obrazárnu, ve které nechybí ani díla Leonarda da Vinci, Raphaela nebo sbírka francouzských impresionistů. Po prohlídce procházka centrem Petrohradu ke chrámu Spasitele na krvi s nádhernými barevnými kopulemi, podél kanálů protínajících město a po nejvýznamnější třídě města, Něvském prospektu. Večer návrat do hotelu.

5. den:

Po snídani se vydáme k prohlídce grandiózního paláce a parku Petrodvorce, letní rezidence Petra Velikého, jejímž srdcem je Velká kaskádová vodní třída. V parku na útesu nad Finským zálivem se nachází nejimpozantnější soustava vodotrysků na světě, kterými tryská 30.000 litrů vody za sekundu. Často bývá srovnávána s fontánami ve Versailles, které ale podle řady návštěvníků zdaleka předčí. K návštěvě Petrodvorců ale neodmyslitelně patří také návštěva paláců, které dokumentují bohatství a okázalost ruských císařů. Uvidíme interiéry bohatě zdobené zlatem, mramorem a zrcadly. Po prohlídce paláce i parku návrat do Petrohradu, návštěva katedrály sv. Izáka a dále volno k procházkám, fakultativně projížďka lodí po kanálech i po řece Něvě. Večer návrat do hotelu.

6. den:

Dopoledne návštěva Petropavlovské pevnosti vystavěné na prvním osídleném ostrově města. Součástí pevnosti je řada muzeí dokumentujících historii Petrohradu i katedrála sv. Petra a Pavla, nejvyšší budova ve městě, s hrobkami ruských císařů včetně Patra Velikého. Možnost návštěvy kazemat, muzea miniatur, muzea mučení či procházek rozsáhlým areálem pevnosti. Po prohlídce odjezd do městečka Puškin u Petrohradu, původním jménem Carskoje Selo, jehož parky a paláce nechaly zbudovat Alžběta a Kateřina Veliká. Prohlédneme si jedinečný palác Kateřiny I. Veliké - mistrovské barokní dílo, které bylo nedávno kompletně rekonstruováno do původní podoby včetně světoznámé Jantarové komnaty. Večer návrat do hotelu. V nočních hodinách se mohou zájemci vydat na otevírání mostů na řece Něvě.

7. den:

Dopoledne transfer na letiště, odlet z Petrohradu zpět do Prahy/Vídně.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou dopravu tam i zpět vč. tax
• dopravu rychlovlakem Sapsan z Moskvy do Petrohradu
• transfery letiště – hotel - nádraží a zpět
• dopravu autokarem v Moskvě a Petrohradu
• 6x ubytování ve 4* hotelech
• 6x snídaně
• služby místního průvodce v Moskvě i Petrohradu
• služby českého průvodce

Příplatky

• Jednolůžkový pokoj 4.900 Kč
• 6x večeře v hotelu 3.600 Kč
• transfer Brno-Praha/Vídeň-Brno 800 Kč
• Skupinové turistické vízum do Ruska - cca 1.890 Kč (O ceně a potřebných formalitách ohledně vyřízení víza budeme včas informovat).

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy