X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Petrohrad, letecký poznávací zájezd

Rusko

PETROHRAD • PUŠKIN • PETRODVORCE • MANOR BOGOSLOVKA
Petrohrad, letecký poznávací zájezd
8,9 Výborné

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 7500
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Vídně a z Prahy do Petrohradu, (předpokládaný odlet z Prahy 11:20, z Vídně 11:30) po příletu transfer do hotelu, ubytování.

2. den

Dopoledne okružní jízda k seznámení s Petrohradem – Něvský prospekt, Kazaňská katedrála, Palácové náměstí se Zimním palácem, Katedrála sv. Izáka, Vasiljevski ostrov, Martovo pole a na závěr zastávka u jednoho z nejkrásnějších klášterů Smolnyj. Odpoledne návštěva jednoho z nejslavnějších světových muzeí, Ermitáže. Rozsáhlé sbírky se nacházejí v pěti historických budovách, z nichž nejvýznamnější je bývalé sídlo ruských carů Zimní palác. Vedle rozsáhlých sbírek ze starého Egypta, Orientu i antického Řecka můžete obdivovat i bohatou obrazárnu, ve které nechybí ani díla Leonarda da Vinci, Raphaela nebo sbírka francouzských impresionistů. Po prohlídce procházka centrem Petrohradu ke kostelu Spasitele na krvi s nádhernými barevnými kopulemi, podél kanálů protínajících město a po nejvýznamnější třídě města, Něvském prospektu. Návrat do hotelu.

3. den:

Po snídani odjezd do městečka Puškin u Petrohradu, původním jménem Carskoje Selo, jehož parky a paláce nechaly zbudovat Alžběta a Kateřina Veliká. Prohlédneme si jedinečný palác Kateřiny Veliké - mistrovské barokní dílo, které bylo nedávno kompletně rekonstruováno do původní podoby včetně světoznámé Jantarové komnaty. Po návratu do Petrohradu návštěva katedrály sv. Izáka a podvečerní projížďka lodí po kanálech i po řece Něvě. Večer návrat do hotelu.

4. den:

Po snídani se vydáme k prohlídce grandiózního paláce a parku Petrodvorce, letní rezidence Petra Velikého, jejímž srdcem je Velká kaskádová vodní třída. V parku na útesu nad Finským zálivem se nachází nejimpozantnější soustava vodotrysků na světě, kterými tryská 30.000 litrů vody za sekundu. Často bývá srovnávána s fontánami ve Versailles, které ale podle řady návštěvníků zdaleka předčí. K návštěvě Petrodvorců ale neodmyslitelně patří také návštěva paláců, které dokumentují bohatství a okázalost ruských císařů. Uvidíme interiéry bohatě zdobené zlatem, mramorem a zrcadly. Po prohlídce odjezd do Něvského lesního parku k jedné z nejzajímavějších dřevěných staveb ruské architektury, komplexu Manor Bogoslovka s unikátním dřevěným kostelem s typickými cibulovitými věžemi. Večer návrat do hotelu. V nočních hodinách vyrazíme k řece Něvě na otevírání mostů, které patří k nejzajímavějším atrakcím města.

5. den:

Návštěva Petropavlovské pevnosti vystavěné na prvním osídleném ostrově města. Součástí pevnosti je řada muzeí dokumentujících historii Petrohradu i katedrála sv. Petra a Pavla, nejvyšší budova ve městě, s hrobkami ruských císařů včetně Patra Velikého. Možnost návštěvy kazemat, muzea miniatur, muzea mučení či procházek rozsáhlým areálem pevnosti. Po prohlídce zastávka u řeky Něvy, kde po generální opravě opět kotví slavný křižník Aurora. Tuto atrakci si zvenku prohlédneme a vyfotíme a poté se navrátíme do centra města. Odpoledne individuální volno k rozloučení s Petrohradem, nákupům apod. Možnost návštěvy nejkrásnějšího chrámu Spasitele na krvi vyzdobeného mozaikami, parku s rodným domem Petra I., Ruského muzea apod.

6. den:

Ráno transfer na letiště, odlet zpět do Vídně (předpokládaný přílet 10:40) a do Prahy (předpokládaný přílet 17:00) .

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou dopravu do Petrohradu a zpět
• letištní taxy
• transfery letiště – hotel a zpět
• dopravu autokarem po Petrohradu a okolí
• projížďku lodí po kanálech a řece Něvě
• 5x ubytování ve 3* hotelu
• 5x snídaně
• služby místního průvodce
• služby českého průvodce

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 7.500 Kč
• Zajištění elektronických víz 500 Kč
Předpokládaná částka na vstupy 90 €.

Doprava

Doprava z Prahy do Ruska je zajištěna leteckou společností Smartwings, z Vídně Rossiya Airlines.
Předpokládaný letový řád (místní časy):
Praha - Petrohrad 11:20-14:40, Vídeň - Petrohrad 11:30-15:00
Petrohrad - Praha 15:30-17:00, Petrohrad - Vídeň 8:55-10:40

Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.

V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg a jedno příruční zavazadlo do 8 kg. Rozměry příručního zavazadla - max. 55x40x20 cm. Rozměry odbaveného zavazadla - součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček nesmí přesáhnout 250 cm.
Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

Ohlasy zákazníků

Mail doručen: 1.6.2016
V neděli jsme se vrátili s manželkou se zájezdu do Petrohradu s Vaší CK a byli jsme nadšeni. Vše bylo pervektní, včetně organizace, ubytování a průvodkyně. Děkujeme moc za překrásný zájezd. manželé Köhlerovi

Mail doručen: 1.6.2016
Dobrý den, chtěl bych poděkovat za přenádherný zážitek, kterým byl zájezd s Vaší kanceláří do Petrohradu. Program byl perfektně zařízen a naplánován. Rodilá průvodkyně byla velice příjemná paní a zároveň nevyčerpatelná studna informací. Zvlášť bych chtěl pochválit naší (Vaší) delegátku, paní Ivu Pelcovou. Její přístup byl naprosto profesionální a navíc vše řešila s milým úsměvem a lidskou tváří (rozhodně nejlepší delegátka, se kterou jsem zatím cestoval). Ještě jednou moc děkuji za mě i moji ženu. S pozdravem Luža

Mail doručen: 15.7.2014
Vážený pane vedoucí CK, chtěla bych poděkovat za vzorné zajištění zájezdu do Petrohradu v termínu 8. - 13.7.2014. Byl bezchybně zorganizován jak Vaším průvodcem paní Ivou Pelcovou, tak i ruskou průvodkyní Emilií. Prostě super zájezd, podtržen krásami Petrohradu. Všem vřele doporučím. Děkuji Milena Hnízdová.

Mail doručen: 7.8.2018
Dobrý den pane řediteli,
ve dnech 24. - 29. 7. 2018 jsme byli s manželem s Vaší cestovní kanceláří v Petrohradě.
Chtěla bych velice poděkovat naším průvodkyním paní Ivě Pelcové, která nás doprovázela po celou dobu našeho pobytu a paní Lídii, která se nám věnovala v Petrohradě.
Byly obě vždy naprosto úžasné - profesionální, diplomatické, kultivované, báječné, lidské, milé dámy. Málokdy se nám stalo, abychom byli se službami průvodkyň jednotně všichni v zájezdu takto spokojeni, ba přímo nadšeni. Možná jste již obdrželi a poděkování i od jiných účastníků. Oceňovali jsme trpělivost a péči s jakou se nám vždy obě průvodkyně nepřetržitě věnovaly. Pokaždé mile a vstřícně v náš prospěch řešily, co bylo třeba. Také jejich znalosti daleko předčily naše očekávání. Zajímavě a poutavě vyprávěly o životě v Petrohradě jak historickém, tak současném.
Ještě jednou vyřiďte, prosím, veliký dík oběma těmto dámám. Bylo nám opravdu velkým potěšením cestovat s Vaší cestovní kanceláří.
Mějte se báječně a někdy příště na shledanouJ!
Jitka a Hynek Kloboučníkovi

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

8,9

25 hodnocení

8,7

Hotel

7,9

Strava

9,6

Delegát

9,3

Doprava


8,8
Hotel: 8
Strava: 9
Doprava: 8
Delegát: 10
Sylva Vítková - Petrohrad, letecký poznávací zájezd (23.07.2019 - 28.07.2019)

9,5
Hotel: 10
Strava: 8
Doprava: 10
Delegát: 10
František Šubert - Petrohrad, letecký poznávací zájezd (28.05.2019 - 02.06.2019)

9,5
Hotel: 10
Strava: 8
Doprava: 10
Delegát: 10
Poznávací zájezd do Petrohradu byl nad má očekávání obě průvodkyně, Iva Pelcová a paní Světlana, byly skvělé. Organizace návštěv jednotlivých památek a celý program zájezdu byl promyšleně naplánován. Díky paní Svěltaně jsem se dozvěděla zajímavé věci o historii Petrohradu, o kterých jsem v žádném knižním průvodci nečetla. Vše ještě umocnila skutečnost, že ubytování bylo opravdu v centru města cca 5-10 minut pěší chůze od Zimního palace a téměř na Něvském prospektu. Hotel i hotelové služby na standardní úrovni. Děkuji celému týmu CK za nezapomenutelný zážitek.
Dana Chládková
Dana Chládková - Petrohrad, letecký poznávací zájezd (28.05.2019 - 02.06.2019)

9,5
Hotel: 10
Strava: 8
Doprava: 10
Delegát: 10
Dobrý den, děkujeme za úžasnou dovolenou, všechno bylo perfektní, ale Vaše delegátka, a paní která nás prováděla v Petrohradě, tak ty byly na obrovskou jedničku s hvězdičkou. Ještě jednou děkujeme. Karmazínovi
Marcela Karmazínová - Petrohrad, letecký poznávací zájezd (28.05.2019 - 02.06.2019)

8,3
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 5
Delegát: 10
Zájezd do Petrohradu splnil naše očekávání, velice se nám líbil. Naše průvodkyně, paní Pelcová a paní Lýdie byly na vysoké profesionální úrovni, drobné problémy zvládaly s přehledem. Toto však nemůžeme říci o službách, které poskytla společnost ČSA. Je dobré o tom informovat účastníky dalších zájezdů předem, zvláště:
= že jde o tzv. " hladový let", kdy pití nebo jídlo na palubě letadla se pouze za nemalý peníz prodává ( informovaní měli jídlo
a pití nabaleno s sebou)
= při odbavování na letišti v Praze jsme nedostali s manželem sedadla v letadle vedle sebe ze zdůvodněním, že sedadla
rozděluje počítač ( ! )... při cestování s jinými leteckými společnostmi jsme toto zatím nezažili ....
Jana Doňková - Petrohrad, letecký poznávací zájezd (24.07.2018 - 29.07.2018)

8,3
Hotel: 8
Strava: 6
Doprava: 9
Delegát: 10
Personál hotelu Bristol časově nezvládal každodenní nápor 2 skupin ( celkem cca 80 lidí) turistů, kteří se měli během 1 hodiny nasnídat a navečeřet. Vzniklé problémy byly zvládnuty hlavně zásluhou skvělé průvodkyně, která se značnou mírou zasloužila o dobrou náladu během časově náročného poznávacího zájezdu.
Lubomír Hofírek - Petrohrad, letecký poznávací zájezd (29.05.2018 - 03.06.2018)

9,5
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Renata Šlampová - Petrohrad, letecký poznávací zájezd (29.05.2018 - 03.06.2018)

6,8
Hotel: 6
Strava: 3
Doprava: 10
Delegát: 8
Kulturní dojem na výbornou, ruská průvodkyně excelentní, organizace hotelu Bristol katastrofická.
Celkově děkujeme za splnění garantovaných podmínek, pohodlné zvládnutí i účastníky se zdravotními problémy (diabetici).
Květuše Hrubá
Květuše Hrubá - Petrohrad, letecký poznávací zájezd (29.05.2018 - 03.06.2018)

8,5
Hotel: 8
Strava: 7
Doprava: 9
Delegát: 10
Paní Anička i Marina byly skvělé, velmi dobře připravené a ochotné vždy poradit a pomoci. Díky
Alena Hradilová - Petrohrad, letecký poznávací zájezd (29.05.2018 - 03.06.2018)

7,5
Hotel: 9
Strava: 3
Doprava: 9
Delegát: 9
Hotel byl daleko od centra. Jídlo v restauraci - snídaně, pokud by je paní Anička nehonila, tak snídáme asi do dneška (začala snídaně, na kterou byla 1/2h a nebyly sklenice, nešel kávovar - teprve nahřívali vodu, nebyly lžičky apod). Doporučovala bych změnit hotel. Jinak služby dobré. průvodce rovněž, průvodkyně ruská Marina perfektní.
Zdraví J.Pokorná
Jitka Pokorná - Petrohrad, letecký poznávací zájezd (29.05.2018 - 03.06.2018)

9,3
Hotel: 9
Strava: 8
Doprava: 10
Delegát: 10
Vrátili jsme se ze zájezdu do Petrohradu s Vaší CK. Petrohrad je nádherné město plné památek, které stojí za to vidět. Přidáme-li k tomu vynikající rodilou průvodkyni Marinu, která nás zasvěcovala do historie města, a skvělou delegátku paní Aničku, která vždy vyřešila všechny drobné potíže v náš prospěch a skvěle se o nás starala, jsme s tímto zájezdem opravdu spokojeni a městem samým nadšeni. Určitě tento zájezd s Vaší CK budeme doporučovat svým přátelům.
Děkujeme a s pozdravem manželé Mlatečkovi
Milan Mlateček - Petrohrad, letecký poznávací zájezd (29.05.2018 - 03.06.2018)

9
Hotel: 8
Strava: 8
Doprava: 10
Delegát: 10
Problém pouze při podávání snídaní, na pokoji nám neměnili ručníky. Celkově hodnotíme zájezd (průvodce, program, ruská delegátka, doprava) velmi dobře, jak jinak.
Eva Šritrová - Petrohrad, letecký poznávací zájezd (29.05.2018 - 03.06.2018)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Ubytování velmi dobré, jen lokalita velmi rušná silnice. Bez špuntů do uší se nedalo spát. Strava velmi dobrá, kromě nedorozumění s počtem večeří a jedním menu. Dopravu asi nelze řešit jinak, je to zdlouhavé - dva celé dny jen cesta. Po městě i okolí jízda busem je také zdlouhavá, ale nevím, jak jinak. Nemám s tím zkušenosti. Průvodkyně byly obě skvělé, Anička i Marina. Za ně velký dík.
Irena Zahradníková - Petrohrad, letecký poznávací zájezd (29.05.2018 - 03.06.2018)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Rádi bychom touto cestou poděkovali CK Emma za to, že vše proběhlo bez problémů. Se zájezdem jsme byli velice spokojeni, obě průvodkyně, Anička i Jevgenija, byly výborné, věnovaly se nám maximálně. Petrohrad je nádherné a čisté město, plné památek a určitě bychom se tam rádi znovu podívali. Zájezd do Petrohradu s CK Emma můžeme jedině doporučit. Ještě jednou děkujeme.
Jiří Háva - Petrohrad, letecký poznávací zájezd (25.07.2017 - 30.07.2017)

9,5
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
paráda..., není co dodat
Lucie Kučerová - Petrohrad, letecký poznávací zájezd (23.05.2017 - 28.05.2017)

9,8
Hotel: 9
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd byl velice dobře organizován. Průvodkyně paní Pelcová odvedla velice dobrou práci. Místní průvodkyně na velice dobré úrovni.
Miloslav Čech - Petrohrad, letecký poznávací zájezd (23.05.2017 - 28.05.2017)

9,3
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 9
Zájezd do Petrohradu byl velmi hezky a zcela splnil má očekávání.Mohu všem doporučit.ˇUžasná byla také ruská průvodkyne Jevgenyja-prosím pošlete za cestovní kancelář poděkování. dr.Cihlářová
Jana Cihlářová - Petrohrad, letecký poznávací zájezd (24.05.2016 - 29.05.2016)

9,3
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 9
Delegát: 10
perfektní, Tomáš Köhler
Ludmila Köhlerová - Petrohrad, letecký poznávací zájezd (24.05.2016 - 29.05.2016)

8
Hotel: 8
Strava: 8
Doprava: 8
Delegát: 8
Zdeňka Zajíčková - Petrohrad, letecký poznávací zájezd (24.05.2016 - 29.05.2016)

7,3
Hotel: 6
Doprava: 8
Delegát: 8
Strava, byla jenom snidane. Ta byla dobra.
Jiřina Pešková - Petrohrad, letecký poznávací zájezd (24.05.2016 - 29.05.2016)